Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Kde dat skenovat filmy a diapozitivy v BA?

Corvus
2009-02-17 09:34:50+01
Viete poradit kde v BA skenuju filmy a diapozitivy v dobrej kvalite za rozumnu cenu? (som si isty ze tu je niekde zahrabana nejaka podobna tema ale chcel by som aktualne informacie) Uvazujem totiz o kupe nejakej starej filmovej zrkadlovky a chcel by som fotky dostat do pocitaca (v buducnosti mozno skusim aj domacu ciernu komoru). Okrem toho moji rodicia svojho casu podlahli mode diapozitivov a moja sestra nema z dectva takmer ziadnu normalnu fotku.
 
dmedia
2009-02-17 11:56:33+01
Robi to kazdy digitalny minilab pokial to je ako celok film, alebo postrihane na pasiky po par zaberov, ale horsie to je s dia v ramcekoch a rozstrihanymi filmami a dia po jednom obrazku. Co sa tyka kvality, lepsi vystup je z filmovych skenerov ako na laboch, ale to su dost drahe masinky. Vies si pomoct i sam , pokial toho mas vela, plosny scaner s filmovym adapterom stoji od 150EUR hore, Epson alebo Canon , mam osobne Epson 3790, starsi model, vie robit do formatu 6x9cm filmy, ma adapter na dia i pasiky filmu po 6 obr., kvalita je postacujuca, robil som z toho i velke zvacseniny do 50x70, celkom slusny vystup. Co sa tyka parametrov, treba hladat s co najvacsou farebnou hlbkou a rozlisenim, tiez, ked to ma nejaky soft na redukciu prachu a pod.
 
Corvus
2009-02-17 12:43:00+01
scanner kupovat moc nechcem. radsej by som nejake odporucenie na konkretny minilab kde by mi to kvalitne a nie moc draho spravili.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()