Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

S alebo BEZ

kodak
2009-02-18 11:35:34+01
Prosím už dlho riešim takú dilemu. Je lepšie mat na fotke ludi alebo nie? Dam dve fotky. A celkovo mne sa páči keď sú tam ludia ale všetci mi povedia ,,lepšie by bolo keby tam ti ludia neboli,,
 
kodak
2009-02-18 11:41:12+01
napriklad
 
kodak
2009-02-18 11:41:21+01
alebo
 
Roko_rv
2009-02-18 11:55:31+01
No asi by to malo byť na tebe si myslím ak tam chceš mať tých ľudí tak to odfotografuj tak aby tam boli a ak ich tam nechceš tak si počkaj kým nebude fotografovaný objekt ´čistý´ bez chodcov a potom cvakni. Myslím si že je to len na tebe a na samotnom fotografovi čo danou fotkou chce povedať.
 
kodak
2009-02-18 11:57:21+01
podla mna keby tam ti ludia neboli tak by to vyzeralo tak ,,mrtvo,, chcem aby to vyzeralo ako mesto.
ale ja by som chcel vediet co si myslite Vy
 
wayne
2009-02-18 11:59:23+01
v casopise tusim digitalni foto je sposob ako z viacerych fotografii spravit objekt bez ludi, neskusal som to este (nebola prilezitost) ale vyzera to zaujimavo. chlapik odfotografoval viackrat to iste miesto (bez stativu), potom fotky zarovnal v photoshope a spojil ich tak aby nebolo vidno ludi, necital som to velmi podrobne este..
 
MN76
2009-02-18 11:59:30+01
ja muzu rict jen muj uplne subjektivni nazor, protoze sama se teprve vsechno ucim...ja myslim, kdyz to chces jako foto architektury, ukazat krasu nejake objektu, pak bez lidi, kdyz to pojmes jako street foto a pak by mel byt hlavni duraz na lidech a stavby jen jako doplnek...ale treba je to uplne jinak...rikam jen muj nazor naprosteho zacatecnika
 
fotoman600
2009-02-18 13:19:39+01
Ľudia,alebo nejaký iný prvok sa zakomponuje do fotografie napr. pre zdôraznenie veľkosti objektu, alebo zdôraznenie perspektívy ... . Napr. keď odfotíš pyramídu alebo mohutnú stavbu a pod. bez človeka, tak v nikom tá foto nevyvolá dojem mohutnosti a tým čo tam neboli, nepovie nič. Ak však do nej zakomponuješ nejaké ´merítko´ napr. človeka, tak aj ten, čo tam nikdy nebol, získa predstavu o tom, aká je napr. tá pyramída veľká.
Alebo nafotíš krajinu povedzme nejaké pohorie, ale pre nezainteresovaného fotografia nebude mať hlbku, pohorie je na fotke malé .... Ak však do popredia zakomponuješ napr. strom, fotografia získa úplne iný rozmer.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()