Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

CANON 50MM F/1,4 vs. SIGMA 50MM F/1,4

BRANKY
BRANKY 2009-03-07 18:26:37+01
Zdravým všetkých, čo sa zaujímajú o portrétnu potografiu, rozmýšlam nad kúpou 50MM skla Canon EF 50mm f/1.4 USM, alebo Sigma 50mm F1,4 EX DG HSM niekde som čítal, že SIGMA vykresluje lepšie od F/1,4 do /2,8 a že potom už sú na rovnakej úrovni...neviem čo je natom pravdy, počuôli ste niečo o tom alebo čítali, ak máte niekto skúsenosti s touto SIGMOU tak prosím napíšte Vás názor... Sigma je od CANONU drahšia o 70e a má priemer závitu 77mm narozdiel od 58mm CANONu....Má väčší priemer závitu nejaký dôraz na kvalitu snímkov??? Ďakujem všetkým za vyjadrený názor na obydva objektívy...
 
BRANKY
2009-03-09 00:10:04+01
máš aj nejaké fotky, chcel by som veľmi vidieť???
 
Kveto
2009-03-09 01:33:00+01
portrét je tak široký záber, že pri ňom využiješ celú škálu objektívov od rybieho oka po teleobjektív. Samozrejme najčastejšie je využitie ohniskových vzdialeností medzi 85 - 135 pri FF. 50mm objektívy sú naozaj veľmi používané, ale s Canonm nemám takú skúsenosť aby som vedel presne poradiť. U Nikonu je už 50/1,8 príjemne ostrá a použiteľná, ale osobne by som dal do popredia 85/1,8 pokiaľ sa pohybujeme v nižších cenových hladinách. Samozrejme 70-200 veľmi dobre využiješ a pokiaľ plánuješ použitie makroobjektívu na portrét, zváž Tokinu 100/2,8
 
zvonec
2009-03-09 13:11:32+01
príspevok od: peter.kocik
fotil som s c50/1.4 a c50/1.8II a sigmu 50/1.4 mam doma v brasni. Opticky je z nich jednoznacne najlepsia ta sigma. Najma bokeh ma uplne fantasticky. Canon je pri odcloneni dost makky ale ak budes clonit na f3.5 a viac tak pohoda. Sigma je pouzitelna aj na plnu dieru a ostra tak od f2. Testoval som ju len na APS-C (c40d a c50d). Co sa tyka AF je to sice loteria ale ak netrafis na blby kus tak s nou urcite budes spokojny. Fotim s nou vacsinou na clonach 1.4 - 2.0 a pocet misfocused snimkov je tak cca jeden z desiatich co je podla mna uplne v pohode
Co bolo pre teba najvacsim argumentom, ze si isiel do sigmy? Mal si obrovsku vyhodu, ze si mal moznost vyskusat vsetky tri objektivy, u mna to bol iba canon 1.8

OT: Ako si spokojny s canon 28mm/1.8 ?
 
BRANKY
2009-03-09 19:28:32+01
príspevok od: Kveto
portrét je tak široký záber, že pri ňom využiješ celú škálu objektívov od rybieho oka po teleobjektív. Samozrejme najčastejšie je využitie ohniskových vzdialeností medzi 85 - 135 pri FF. 50mm objektívy sú naozaj veľmi používané, ale s Canonm nemám takú skúsenosť aby som vedel presne poradiť. U Nikonu je už 50/1,8 príjemne ostrá a použiteľná, ale osobne by som dal do popredia 85/1,8 pokiaľ sa pohybujeme v nižších cenových hladinách. Samozrejme 70-200 veľmi dobre využiješ a pokiaľ plánuješ použitie makroobjektívu na portrét, zváž Tokinu 100/2,8
ďakujem Kveto, že si sa aj TY zapojil... :)
Najlepšie by asi bolo vyskúšať zopár objektívov a podľa toho sa rozhodnúť...
Mne osobne je TOKINA sympatickejšia ako Sigma, v posledom čase aspoň čo sledujem vyjadrenia mnohých uživateľouv tak je to 50 na 50, jedný chvália SIGMU a sú spokojný a druhý zase nadávajú...
Keď, že som sigmu ešte nemal na mojom 40D tak to neviem porovnať...
Ešte to poriadne zvážim, aby som zbytočne nekúpil somarinu, alebo počkám...
JA mám TAMRON 17-50mm F/2.8 a ešte idem dokúpiť ten CANON EF 70-200 F/2.8 L podľa toho sa ešte rozhodnem pre tretie sklo...
Najradšej by som kúpil nejakú zostavu svetelnej techniky, čo je na portréty dosť podstatná vec...som pevne rozhodnutý pre Speedlight EX580II ale to nestačí...Len problém je v tom, že JA nežijem na SVK a do lietadla si nemôžem predsa zobrať softboxi zo svetlami a pod. :D
Uvidím ako bude..nechám si to ešte poriadne prejsť hlavou a v máji keĎ priletím, tak sa rozhodnem...zatiaľ budem sledovať názory a skúseností ľudí, ktorí sa vyjadria k danej téme...

V každom prípade ĎAKUJEM VŠETKÝM, ČO SA VYJADRILI K TEJTO TÉME.... :)
 
Misak007
2009-03-09 20:11:50+01
Ked vyberas medzi Canon a Sigma tak uz len pre znacku by som volil Canon, zo sigmou som nemal dobre skusenosti a ani kamarat co foti s 5D markII a foti dost dlho. Ma teda prislusne skusenosti. Takze podla MOJHO nazoru sigmu ee. Keby vyberam na portret tak canon alebo tokina, svetelnost okolo tych 1,8 a oh. vzdialenost nad tych 70mm. Pri portretoch sa mozu vyskitnut rozne skreslenia ak mas aj 50mm tak moze foto vyzerat divne. Samo ze sa aj podaria niektore ale tych 70+ mas zarucene pekne foto... Jeden známi fotí na canon EOS 40D a ma EF 100mm f/2 USM a tieto foto sa mi pozdavali... spominany kamarat s 5Dckom ma drahsie vybavenie (neviem kolko chces investovat) EF 85mm f/1.2L II USM je to sice cenova palka ale sklo je to uzastne...
 
BRANKY
2009-03-09 20:43:51+01
príspevok od: Misak007
Ked vyberas medzi Canon a Sigma tak uz len pre znacku by som volil Canon, zo sigmou som nemal dobre skusenosti a ani kamarat co foti s 5D markII a foti dost dlho. Ma teda prislusne skusenosti. Takze podla MOJHO nazoru sigmu ee. Keby vyberam na portret tak canon alebo tokina, svetelnost okolo tych 1,8 a oh. vzdialenost nad tych 70mm. Pri portretoch sa mozu vyskitnut rozne skreslenia ak mas aj 50mm tak moze foto vyzerat divne. Samo ze sa aj podaria niektore ale tych 70+ mas zarucene pekne foto... Jeden známi fotí na canon EOS 40D a ma EF 100mm f/2 USM a tieto foto sa mi pozdavali... spominany kamarat s 5Dckom ma drahsie vybavenie (neviem kolko chces investovat) EF 85mm f/1.2L II USM je to sice cenova palka ale sklo je to uzastne...
O kvalite EF 85mm f/1.2L II USM sa ani nemusíme baviť, môj známy z Indonezie ju má a fotky sú fakt dych vyrážajúce, ale je to dosť veľká pálka 2 356,00e (70 976,85 Sk)
Videl som aj fotky od mojej známej z Canon EF 135/2.0 L USM, ktorá ho mala na 1DS MarkIII a bolo sa načo pozerať, ale to sú všetko strašne drahé objektívy, je jasné že Lkova rada pevných skiel je úžastná, ale to už je fakt iná cenová kategoria...možno sa aj nato nalomím...
 
Misak007
2009-03-09 20:52:50+01
:) tak to uz ty musis vediet ci ti to stoji za to. Inak to druhe sklo co som spominal EF 100mm f/2 USM nieje az tak cenovo nepristupny. 440€ je celkom v poho.. samozrejme ze sa nemozes potom divit nad rozdielmi medzi EF 85mm f/1.2L II USM a EF 100mm f/2 USM :D. (BTW EF 85mm f/1.2L II USM uz stoji 2080€ ale stale dost :D)
 
zvonec
2009-03-10 00:53:57+01
Pokial chces vyuzit makro na portrety, tak sa tiez prihovaram za tokinu 100/f2.8. Je to robustny objektiv a je to radost s tym objektivom fotit. Ked porovnavam tamron 28-75 a tokinu, tak tokina vychadza o triedu lepsie. Preto som tiez zacal poskulovat po pevnych ohniskach ako nahrada tamronu 28-75. Co sa tyka optickej kvality je tokina na tom velmi dobre, niektori ludia tvrdia, ze je lepsia ako Canon.
 
BRANKY
2009-03-13 15:43:27+01
príspevok od: zvonec
Pokial chces vyuzit makro na portrety, tak sa tiez prihovaram za tokinu 100/f2.8. Je to robustny objektiv a je to radost s tym objektivom fotit. Ked porovnavam tamron 28-75 a tokinu, tak tokina vychadza o triedu lepsie. Preto som tiez zacal poskulovat po pevnych ohniskach ako nahrada tamronu 28-75. Co sa tyka optickej kvality je tokina na tom velmi dobre, niektori ludia tvrdia, ze je lepsia ako Canon.
pozeral som tú tokinu, celkom pekné fotky robí, len makrá sa mi podarili nájsť, JA by som potreboval hlavne portréty nájsť...nevadí pogooglim niečo...
 
BRANKY
2009-03-13 15:45:10+01
príspevok od: Misak007
:) tak to uz ty musis vediet ci ti to stoji za to. Inak to druhe sklo co som spominal EF 100mm f/2 USM nieje az tak cenovo nepristupny. 440€ je celkom v poho.. samozrejme ze sa nemozes potom divit nad rozdielmi medzi EF 85mm f/1.2L II USM a EF 100mm f/2 USM :D. (BTW EF 85mm f/1.2L II USM uz stoji 2080€ ale stale dost :D)
ako sa hovorí... za kvalitu sa platí a u tej 85ky to platí dvojnásobne.... :)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()