Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

rada s úpravou

de Sade
de Sade 2009-03-25 13:05:35+01
Ako prosím vás upravujete fotky pred pridaním na ephoto alebo aj na iné weby? Zaujímal by ma postup či priostriť, koľko bod/palec zvolíte atď. Vychádzajme z toho, že sa fotí na raw a upravujeme vo Photoshope. ďakujem za radu
 
jake
2009-03-29 17:06:56+02
ja fotim zasadne do raw a az v capture nx2 ich len prekonvertujem do jpeg a su lepsie ako fotenie priamo do raw ... ale nemam s tymto skusenosti a preto neviem zodpovedne poradit
 
slavik74
2009-03-29 22:35:59+02
neviem ci dobre hovorim ale podla mna musi nastavit vsetko na minimum (napr. na -2), lebo to co je ´0´ je akoze odhad inzinierov vyrobcu a to co je ´2´ je max. co sa da pri foteni do jpg. Ak da vseto na minimum tak by to malo byt ako s Rawu.
Druhy problem co tam ma je vinetujuci objektiv. Ale toho sa da tiez zbavit - myslim vinetcie, nie objektivu :)
 
xerion
2009-03-29 22:40:51+02
no z vinetáciou som nerobil nič aby boli fotky neporušené. to z nastavením máš pravdu. spravil som si pokus spravil som dva zábery do rawu jeden bol nastavený na minimálne hodnoty a druhý na max. saturáciu a ostrosť. Potom som ich obidve prekonvertoval do jpeg bez akejkoľvek úpravy a boli absolútne rovnaké takže pre raw nastavovať tieto hodnoty vo foťáku je zbytočné.
 
TermiT
2009-03-29 22:42:17+02
príspevok od: xerion
no z vinetáciou som nerobil nič aby boli fotky neporušené. to z nastavením máš pravdu. spravil som si pokus spravil som dva zábery do rawu jeden bol nastavený na minimálne hodnoty a druhý na max. saturáciu a ostrosť. Potom som ich obidve prekonvertoval do jpeg bez akejkoľvek úpravy a boli absolútne rovnaké takže pre raw nastavovať tieto hodnoty vo foťáku je zbytočné.
Uz sme to cez sukr. spravy vyriesili :-) bolo tak ako vravis, len to treba dat na 0, nie -2, bo 0 je defaultna a z tej vychadza aj RAW, ak sa mylim, oprav ma xerion :)
 
TermiT
2009-03-29 22:42:50+02
príspevok od: xerion
no z vinetáciou som nerobil nič aby boli fotky neporušené. to z nastavením máš pravdu. spravil som si pokus spravil som dva zábery do rawu jeden bol nastavený na minimálne hodnoty a druhý na max. saturáciu a ostrosť. Potom som ich obidve prekonvertoval do jpeg bez akejkoľvek úpravy a boli absolútne rovnaké takže pre raw nastavovať tieto hodnoty vo foťáku je zbytočné.
takze -2, nie 0 ??
 
slavik74
2009-03-29 22:50:48+02
skus jednu fotku s 0, jednu s -2 a porovnavaj. Niekde to musi byt rovnake. :)
 
xerion
2009-03-29 22:51:55+02
príspevok od: TermiT
takze -2, nie 0 ??
toto neviem lebo som nesledoval kedy bude jpeg rovnaký ako výsledný raw, ale asi by som sa priklonil ku -2
 
2009-03-29 23:15:18+02
http://tomatito.sk/typi-triky/moj-sposob-doostrovania/
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()