Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Pasparta

Martinus
2009-03-30 10:11:23+02
Prosim vas, mohol by mi niekto poradit ako postupovat pri tvorbe pasparty, vopred dakujem...
 
slavmiro
2009-03-30 13:01:32+02
ked nemas ziadne zkusenosti, mozes zacat rezat bezne fotkartony na zaciatok. Drevena podlozka, resp. tuha podlozka z kartonu, galebo gumy, kovove pravitko, ostra nova orezavacka, to su veci co potrebujes.
Na hrube fotokartony potrebujes specialnu orezavacku na to urcenu, ktora vie rezat pod konstatnym uhlom. Ale to chce prax, lebo ucit sa s 3mm hrubou passpartou je zbytocne drahe. To sa radsej obrat na ramarstva.
 
Martinus
2009-03-30 14:21:51+02
ved som aj chcel ale vsade kde som bol mi povedali ze to nerobia tak som sa chcel do toho pustit sam.. mam fotku o rozmere 30x40 cm a potreboval by som spravit paspartu na 40x50.. na spodok dam karton nato fotky a nato ram z paspartoveho papiera? alebo ako? toto neviem..
 
slavmiro
2009-03-30 14:33:31+02
-rozmermi sa prisposob ramu aky uvazujes. V papiernictve predavaju (aspon v tich lepsich) fotokartonove papiere 60x70cm od spolocnosti Liebnitz v B/W/Silver farbe. Tem karton orez na potrebny rozmer podla ramu a vyrez do nich obdlznikovy otvor na foto. Foto ide pod paspartu. Naznac si rohy, mozes ich predpichnut silnym spednlikom a vyrez za pomoci kovoveho pravitka a orezavatka. Otvor v pasparet pre foto musi byt logicky mensi ako su rozmery fotky aspon v kazdom rozmere aspon o 1,6cm, aby pasparta spolahlivo prekryla foto. Foto nalep paskou len vo vrchnej casti, bocne a spodna cast musi ostat volna aby sa to nezvlnilo od zmeny teploty/vlhkosti. Pod paspartu mozes dat karton, lepenku, tenku MDF dosku alebo sololit. Najlepsie kupit rovno ram co tu zadnu stenu uz ma pribalenu. Neviem kde si chodil, ale toto je bezna poziadavak dat si zaramovat obrazok. Z ktoreho mesta si?
 
Martinus
2009-03-30 14:38:13+02
príspevok od: slavmiro
-rozmermi sa prisposob ramu aky uvazujes. V papiernictve predavaju (aspon v tich lepsich) fotokartonove papiere 60x70cm od spolocnosti Liebnitz v B/W/Silver farbe. Tem karton orez na potrebny rozmer podla ramu a vyrez do nich obdlznikovy otvor na foto. Foto ide pod paspartu. Naznac si rohy, mozes ich predpichnut silnym spednlikom a vyrez za pomoci kovoveho pravitka a orezavatka. Otvor v pasparet pre foto musi byt logicky mensi ako su rozmery fotky aspon v kazdom rozmere aspon o 1,6cm, aby pasparta spolahlivo prekryla foto. Foto nalep paskou len vo vrchnej casti, bocne a spodna cast musi ostat volna aby sa to nezvlnilo od zmeny teploty/vlhkosti. Pod paspartu mozes dat karton, lepenku, tenku MDF dosku alebo sololit. Najlepsie kupit rovno ram co tu zadnu stenu uz ma pribalenu. Neviem kde si chodil, ale toto je bezna poziadavak dat si zaramovat obrazok. Z ktoreho mesta si?
dakujem za postup ;)som z Levíc a bol som vo bšetkých obchodoch zaoberajusich sa fotografiou.. ale o nejakom obchode kde by ramovali ani neviem...
 
slavmiro
2009-03-30 14:41:59+02
To nesmieschodit do fotokisokov, ale do ramarstva, napr.:
Eugen Galambos SKLENÁRSTVO
Pri Podlužianke 3781/10,
934 01 Levice
Tel:036 / 622 40 04
 
Martinus
2009-03-30 14:43:57+02
dakujem skusim :)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()