Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

"ÚPRAVA FARIEB V PC"

texico
2009-04-03 09:52:45+02
 
texico
2009-04-03 09:54:34+02
Zdravím
Potreboval by som pomôcť. nemáte niekto skúsenosti s nejakým programom, ktorý by dokázal zmeniť farby na fotografii. Konkretne mi ide o zmenu farby fasady na nafotenom objekte. Je to vôbec nejako možné?? Vopred Ďakujem za všetky nápady a možnosti.
 
bear
- moderator
2009-04-03 10:01:47+02
Mozes to spravit v grafickom editore co dokaze pracovat s vrstvami a maskami. Zadarmo je napriklad GIMP (www.gimp.org). Vytvoris si masku na fasadu, desaturujes ju. Skopiruj masku do novej vrstvy ktoru zafarbis pozadovanou farbou a spojis vrstvy cez nasobenie (multiply). Potom budes menit farby tej novej vrstvy a bude sa Ti menit cela fasada. Na prvy krat Ti to bude trvat asi dost dlho, ale ked sa to naucis, podobne postupy sa Ti urcite neskor zidu.
 
2009-04-03 10:03:45+02
preco mam coraz silnejsi pocit, ako keby ludia nepoznali google a boli lenivi sa sami ucit?!? :(
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-04-03 10:04:01+02
Je na to mnozstvo postupov, zalezi an konkretnej fotografii.
Da sa to cez funkciu Replace color, Selective color, cez vrstvy, pouzitim selekcie a stetca, cez hue/saturation, prevedenim do priestoru LABa naslednou upravou a este asi desat dalsich sposobov.
Vyzaduje to aspon strednu uroven ovladania Photoshopu. Ak si zaciatocnik, zver to radsej niekomu, kto to ovlada.
 
texico
2009-04-03 10:55:36+02
príspevok od: bear
Mozes to spravit v grafickom editore co dokaze pracovat s vrstvami a maskami. Zadarmo je napriklad GIMP (www.gimp.org). Vytvoris si masku na fasadu, desaturujes ju. Skopiruj masku do novej vrstvy ktoru zafarbis pozadovanou farbou a spojis vrstvy cez nasobenie (multiply). Potom budes menit farby tej novej vrstvy a bude sa Ti menit cela fasada. Na prvy krat Ti to bude trvat asi dost dlho, ale ked sa to naucis, podobne postupy sa Ti urcite neskor zidu.
ďakujem za pomoc! Ešte mám otázku dá sa takto meniť fraba len určitému výberu na fotografii, že nechcem meniť celé foto, ale len časti fotky, napr. len fasadu bez okien, bez strechy a pod.?
 
viking81
2009-04-03 11:01:19+02
daj to fakt niekomu spravit kto to vie....myslis ze co je ta maska ? vyberies si len to co potrebujes....cize fasadu bez okien a podobne...
 
Marcel Rebro
2009-04-03 11:01:33+02
príspevok od: texico
ďakujem za pomoc! Ešte mám otázku dá sa takto meniť fraba len určitému výberu na fotografii, že nechcem meniť celé foto, ale len časti fotky, napr. len fasadu bez okien, bez strechy a pod.?
nedakuj ked si necital co ti radia ... alebo mozno nepochopil?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-04-03 11:14:52+02
Priprav sa na niekolkotyzdnovy intenzivny nacvik funkcii photoshopu. Zvladnutie prace s vrstvami, maskami, selekciami, farbami, krivkami...
Nikto ti tu neukaze konkretny navod na to ako to mas spravit. Ten kto vie pracovat v Photoshope si vyberie postup podla konkretnej fotografie a zadania. Pocas prace si postup upravuje podla vysledkov, ktore mu jednotlive upravy prinasaju.
 
javelin
2009-04-03 12:44:42+02
Prečo mam dojem ,že niektorí ludia sú....
 
Seto
2009-04-03 13:40:19+02
príspevok od: javelin
Prečo mam dojem ,že niektorí ludia sú....
ja z tvojej fotky nemozem ;D stale ked ju zbadam ta mam dost ;D
 
viking81
2009-04-03 14:06:44+02
príspevok od: Seto
ja z tvojej fotky nemozem ;D stale ked ju zbadam ta mam dost ;D
napodobne....:-))) uz ju tu vidim asi v6 -7 teme ?:D ovca by sa mohla stat oficialnym maskotom ephota ;-)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-04-03 14:35:25+02
príspevok od: viking81
napodobne....:-))) uz ju tu vidim asi v6 -7 teme ?:D ovca by sa mohla stat oficialnym maskotom ephota ;-)
Mozno raz pridame do fora smailikov, tak potom tam dame aj ovecku.
 
javelin
2009-04-04 19:15:04+02
príspevok od: Seto
ja z tvojej fotky nemozem ;D stale ked ju zbadam ta mam dost ;D
No musím to uviest na pravú mieru....fotka je ilustračná a nie moja....len vždy ked sa niekto spýta na niečo na čo sa tu milionkrát odpovedalo,tak mam chut ju sem vycapit....nikto sme z neba dokonalí nespadli, ale niektorý (hlavne mladšie ročniky) sú fakt ovce.....:)))
 
Kveto
2009-04-04 20:36:43+02
príspevok od:
preco mam coraz silnejsi pocit, ako keby ludia nepoznali google a boli lenivi sa sami ucit?!? :(
nie je to pocit, je to fakt
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()