Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Olympus E-3 a PS CS3

pekelnikivan
2009-04-19 19:19:23+02
Nedavno som kúpil nový Olympus E-3. Pri fotení na raw mam problem fotku otvorit v PS CS3, vlastne mi to nejde. udajne nevhodny format. Pokial fotím v jpg tak nemam problem to otvorit v camera raw 4. Doteraz som fotil E-500 a tam som nemal problemy otvorit raw v PS CS3. Prosím o radu. Ďakujem.
 
jake
2009-04-19 19:21:48+02
poradit neviem, ale vcelku by ma zaujmala obrazova kvalita E-3, ako si s tym spokojny?
 
Roko_rv
2009-04-19 19:27:11+02
ja som mal podobný problém pri c 450 D teiž mi to hlásilo že formát nevyhovuje potrebuješ stiahnuť plug - in camra raw alebo ako presne sa to volá a potom uz pojde otvoriť priamo rawko. Inak nedavno to tu bolo už preberané poprípade skus nájst staršie vlakno bolo to asi týžden dozadu. dufam že som pohol aspon kusok.
 
2009-04-19 19:29:45+02
no, e-3 ti závidím, mám len 510ku.
len pre poriadok ps3 máš legal? mrkni na ich stránku či nie je aktualizovaný raw plugin/convertor či čo to používa na otváranie orf. ja na raw používam iba dodaný master, kde si vyvolám raw do 16 bit tiff ak chcem kvalitu a potom editujem v zoneri.
 
pekelnikivan
2009-04-19 19:33:54+02
jake: Už vyše dva roky fotím z Olympusom a som s nim spokojný, teraz som hlavne potreboval niečo odolné voči vonkajším podienkam ako je prach a vlhosť. To bol hlavný dôvod prečo som ho kupoval. Čo sa týka obrazovej kvality tak je to lepšie ako som to mal u predchodzu a o dosť. Takže tu je ta spokojnosť určite. Ale je zase o hodne ťahší.
 
jake
2009-04-19 19:41:18+02
príspevok od: pekelnikivan
jake: Už vyše dva roky fotím z Olympusom a som s nim spokojný, teraz som hlavne potreboval niečo odolné voči vonkajším podienkam ako je prach a vlhosť. To bol hlavný dôvod prečo som ho kupoval. Čo sa týka obrazovej kvality tak je to lepšie ako som to mal u predchodzu a o dosť. Takže tu je ta spokojnosť určite. Ale je zase o hodne ťahší.
mne sa olympus paci kvoli crop faktoru 2x a potom pre vysoko svetelne objektivy (ta svetelnost 2 ma fascinuje)za prijatelne peniaze, keby to tak chcel urobit aj nikon tak skacem 3m od radosti - co sa tyka vahy tak to ti verim, ked vezmem svoj fotak a teleobjektiv tak po 10 minutach vytahujem monopod lebo sa mi ruka trasie tak, ze by som nemal odvahu sa ist vycurat bez zenskeho doprovodu
 
javelin
2009-04-20 06:27:44+02
Ná povedz mi ty kámo čo sa ti páči na factore 2 x...??? Ved ideal je x 1.....:))))
 
peto94
2009-04-20 07:07:18+02
príspevok od: javelin
Ná povedz mi ty kámo čo sa ti páči na factore 2 x...??? Ved ideal je x 1.....:))))
1x ano ale ked chces fotit dajake pekne zvery zoberes ZUIKO digital 90-250 co mas ekv. 180-500 so svetelnostov 2,8 aaaa to uz je nieco:)
 
2009-04-20 07:51:13+02
príspevok od: peto94
1x ano ale ked chces fotit dajake pekne zvery zoberes ZUIKO digital 90-250 co mas ekv. 180-500 so svetelnostov 2,8 aaaa to uz je nieco:)
jasne, standarnde tu maju uzivatelia cca 6500Euro na teleobjektiv :-D :-D :-D
ach jo, to su tie dristy, ktore hovoria olympusaci, aby ich nemrzel mini chip.
a ta svetelnost je uplne nulitna, ak pride sero a zrazu musis ist na iso 800, ktore sumi viac nez iso 3200 pri D700...
 
2009-04-20 08:00:13+02
ale k teme:
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4040 - stiahni (alebo ak mas Mac, tak si najdi verziu pren), rozbal do adresara file formats v plug-in a potom to pojde
 
dodo_bb
2009-04-20 13:25:06+02
Javelin, páčia sa mi Tvoje ovečky - sú skvelé :-))). Ale tvrdenie, že crop 1x je ideál - som iného názoru. Crop je vlastne len prepočet veľkosti svetlocitlivej plochy a formát kinofilmu určite nie je ideál pre každého. Ideálny je taký formát čipu (= tela a zároveň dostupného systému objektívov), ktorý Ti zabezpečí pre Teba vyhovujúcu obrazovú kvalitu pri čo najnižších nákladoch, váhe a pri zachovaní požadovaných kreatívnych možností systému (svetelnosť, hĺbka ostrosti atď). A to sa líši názor od názoru, takže je to ako s babami - každému sa môže páčiť iná a pritom všetci majú pravdu :-))) A nemá to nič spoločné so značkou, nehájim Olyho...
 
peto94
2009-04-20 13:55:32+02
príspevok od:
jasne, standarnde tu maju uzivatelia cca 6500Euro na teleobjektiv :-D :-D :-D
ach jo, to su tie dristy, ktore hovoria olympusaci, aby ich nemrzel mini chip.
a ta svetelnost je uplne nulitna, ak pride sero a zrazu musis ist na iso 800, ktore sumi viac nez iso 3200 pri D700...
sak jasne...ale ja som dal len nazorny priklad (nehovoriac o jeho kvalite cenne a vykone) ale okej mas pravdu s tym sumom:)
 
pekelnikivan
2009-04-20 16:52:06+02
afkaa.i: vďaka naištaloval som to a funguje to.
 
javelin
2009-04-20 18:23:51+02
príspevok od: dodo_bb
Javelin, páčia sa mi Tvoje ovečky - sú skvelé :-))). Ale tvrdenie, že crop 1x je ideál - som iného názoru. Crop je vlastne len prepočet veľkosti svetlocitlivej plochy a formát kinofilmu určite nie je ideál pre každého. Ideálny je taký formát čipu (= tela a zároveň dostupného systému objektívov), ktorý Ti zabezpečí pre Teba vyhovujúcu obrazovú kvalitu pri čo najnižších nákladoch, váhe a pri zachovaní požadovaných kreatívnych možností systému (svetelnosť, hĺbka ostrosti atď). A to sa líši názor od názoru, takže je to ako s babami - každému sa môže páčiť iná a pritom všetci majú pravdu :-))) A nemá to nič spoločné so značkou, nehájim Olyho...
Vieš ja som fotil od 9 rokov na króóp faktor kinofilm...tak som trocha zaujatý pre tento rozmer...v každom prípade moj další fotoaparat (ak D80 doslúži) bude FF....to sa jednoducho nedá zrovnávat....:)))) to budú ešte len ovce....:)))
Podla mna je budúcnost v FF....u zrkadloviek v každom prípade....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()