Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Pomoc-obnova vymazaných fotografí

sony123
sony123 2009-06-08 17:22:52+02
Omylom som vymazal fotky z foroaparátu Canon 450D.Vymazal som ich priamo z fotoaparátu a nie z PC.Je to pár fotografí.Dalo by sa ich nejako zachrániť?Nič som nefotil potom ako som ich vymazal,hneď som si to uvedomyl,že ich ešte nemmám v počítači.Chcel by som ich získať. Ďakujem.
 
marcof
2009-06-08 19:09:59+02
skus google, tam som toho našiel kopu
 
SHoDaN
2009-06-09 11:51:26+02
Ja roky pouzivam File Scavenger. Ci uz na karty alebo cely PC.
 
Misoo79
2012-10-05 17:55:44+02
Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom ťahania dát z SD kariet. Problém je v tom, že fotky som najskôr zálohoval do ntb, karty zmazal a používal dalej. No ako na potvoru disk v ntb odišiel takým spôsobom, že je (vraj) jediné riešenie fyzicky vybrať platne a čítať z nich dáta. To však asi zadarmo nebude. Keď som sa už s krvopotne nafotenými panorámami nadobro rozlúčil, napadlo ma, že by sa fotky možno ešte dali dostať z kariet. Od vymazania boli naplnené len raz, čiže stále dúfam v návrat fotiek. GetDataBack mi obnovil len naposledy zmazané súbory. Chcel by som sa spýtať, či sa nejaký soft vie dostať aj "hlbšie", prípadne či nepoznáte niekoho, kto by z tade fotky vedel dostať.
 
keko
2012-10-05 18:27:34+02
Obnova dat je vlastne hladanie konzistentnych udajov v datovom poli neprihliadajuc na (v popisovanom pripade) FAT tabulku. FAT tabulka obsahuje udaje ot om, co, kde a ako je ulozene. Vymazanim sa vlastne vymazavaju iba popisovace vo FAT, negumuju sa data v poli dat.
Ak fotografujes na predom vymazanej karte, nove data sa teda ukladaju do datoveho priestoru a popis do FAT. Ak spustis obnovu dat, potom sa obnovia z pola vsetky udaje, teda tie nove z miest kde sa ulozili a tie stare z miest, kde sa nove este neukladali. Do pola pamatovych kariet sa ukaladaju data na nahodne vybrate miesta, preto mas napriek vsetkemu veku sancu nieco zo starych dat obnovit. Miera uspechu je ale nepriamo umerna miere zapisu novymi datami.
Skus program od http://www.cgsecurity.org/ , ak vies trosku po anglicky, toto je vobec najlepsi program pre obnovu dat.
 
Paulie
2012-10-05 18:28:22+02
príspevok od: Misoo79
Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom ťahania dát z SD kariet. Problém je v tom, že fotky som najskôr zálohoval do ntb, karty zmazal a používal dalej. No ako na potvoru disk v ntb odišiel takým spôsobom, že je (vraj) jediné riešenie fyzicky vybrať platne a čítať z nich dáta. To však asi zadarmo nebude. Keď som sa už s krvopotne nafotenými panorámami nadobro rozlúčil, napadlo ma, že by sa fotky možno ešte dali dostať z kariet. Od vymazania boli naplnené len raz, čiže stále dúfam v návrat fotiek. GetDataBack mi obnovil len naposledy zmazané súbory. Chcel by som sa spýtať, či sa nejaký soft vie dostať aj "hlbšie", prípadne či nepoznáte niekoho, kto by z tade fotky vedel dostať.
Ak boli na kartu zapísané nové dáta, tak na staré zabudni.
 
calven
2012-10-05 18:35:28+02
príspevok od: Paulie
Ak boli na kartu zapísané nové dáta, tak na staré zabudni.
Ja by som to až tak čierno nevidel. Existujú nástroje, ktoré idú hlbšie. Úspech síce nie je zaručený, ale možnosť tu je.
 
Paulie
2012-10-05 18:40:45+02
príspevok od: calven
Ja by som to až tak čierno nevidel. Existujú nástroje, ktoré idú hlbšie. Úspech síce nie je zaručený, ale možnosť tu je.
Možno ano, možno nie. Niesom CSI positive.
 
calven
2012-10-05 18:47:13+02
príspevok od: Paulie
Možno ano, možno nie. Niesom CSI positive.
Hmmm, pekný joke
Ale teraz vážne - existujú nástroje, ktoré obnovujú dáta nie len tým, že vrátia FAT tabuľku, ale sektor po sektore prechádzajú kartu a idú maximálne hlboko. Včera som do iného vlákna dával odkaz na soft, kde chlap ktorý ho použil z karty vytiahol dáta, ktoré boli prepísané minimálne niekoľko krát. Ak kecal on, tak som kecal aj ja. Ale je to relatívne známy človek českého internetu, tak ho beriem ako uveriteľnú referenciu.
 
keko
2012-10-05 18:53:36+02
príspevok od: calven
Ja by som to až tak čierno nevidel. Existujú nástroje, ktoré idú hlbšie. Úspech síce nie je zaručený, ale možnosť tu je.
Ano, ale to maju iba priatelia z Kosti, Pobrezna hliadka, NSI, Depcy a Makepeasova
 
keko
2012-10-05 18:54:23+02
príspevok od: calven
Hmmm, pekný joke
Ale teraz vážne - existujú nástroje, ktoré obnovujú dáta nie len tým, že vrátia FAT tabuľku, ale sektor po sektore prechádzajú kartu a idú maximálne hlboko. Včera som do iného vlákna dával odkaz na soft, kde chlap ktorý ho použil z karty vytiahol dáta, ktoré boli prepísané minimálne niekoľko krát. Ak kecal on, tak som kecal aj ja. Ale je to relatívne známy človek českého internetu, tak ho beriem ako uveriteľnú referenciu.
Kecali ste obaja
 
calven
2012-10-05 19:09:21+02
príspevok od: keko
Kecali ste obaja
Keď myslíš...
 
vengro
2012-10-05 19:33:13+02
skus R-studio
 
keko
2012-10-05 20:00:08+02
príspevok od: calven
Keď myslíš...
Nemyslim - viem
 
calven
2012-10-05 20:04:01+02
príspevok od: keko
Nemyslim - viem
Tak to vieš asi dosť málo...
Ale nechajme to tak. Nech to chalan skúsi. Ak nie, za chyby sa platí.
 
keko
2012-10-05 22:08:18+02
príspevok od: calven
Tak to vieš asi dosť málo...
Ale nechajme to tak. Nech to chalan skúsi. Ak nie, za chyby sa platí.
To je ako s tym panom Bohom:
Ked ja neverim na nebo snazim sa zit tak, ze je to prva a posledny krat. Ked ja viem, ze sa to neda, potom na to proste nespolieham.
Pamatova bunka nadobuda stav 0 alebo 1. Ked to pamatove miesto prepises, potom neexistuje sposob, ako zistit, co tam bolo pred tromi zapismi, vcitane takych, co stav nezmenili. Toto je axioma.
Ak tvoj priatel pomocou nejakeho programu dokazal vydolovat par starych fotografii, tak to nie je to iste, ako tvrdenie, ze po troch kompletnych zapisoch na celu kartu je este i minimalna moznost cokolvek z nej z predchadzajuceho obdobia dostat. To nedokaze ani Mulder a Scullyova.
To, ze sa na kartu neustale zapisuju data na miesta vybrate viac-menej nahodne, dava predpoklad, ze z nej nieco dostanes, dokonca aj po troch formatovaniach. Ale nie po uplnom prepise celej karty.
 
dawajsoft
2012-10-05 22:38:28+02
príspevok od: sony123
Omylom som vymazal fotky z foroaparátu Canon 450D.Vymazal som ich priamo z fotoaparátu a nie z PC.Je to pár fotografí.Dalo by sa ich nejako zachrániť?Nič som nefotil potom ako som ich vymazal,hneď som si to uvedomyl,že ich ešte nemmám v počítači.Chcel by som ich získať. Ďakujem.
ak je to ako vravis. photo recovery genius ti ich na 99,9% obnoví
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()