Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ako fotiť triedy a tablové fotky?

V.Erix
2009-06-10 15:20:26+02
Pri fotografovanie tried sa aké objektívy hodia najviac? Pre fotenie sú vhodne 50mm 1:2.0 Macro alebo račej napr. 14-54mm 1:2.8-3.5? Tablové fotky sú portréty to je jasne (50mm 1:2.0 Macro) a čo s pozadím, napríklad v jednej triede? Čo k tomu potrebujem?
 
gloryman
2009-06-10 15:27:00+02
tak to niesom odbornik ale urcite na triedu pri roznych skupinach pozach poctu ziakoch atd je lepsie mat 14-54......a pozadie je podla mna pekne ked je priroda.....alebo nejaky tažky abstrakt ale to uz je aj o vybaveni :)
 
V.Erix
2009-06-10 15:39:19+02
A ako na tablové fotky keď to mam zrobiť napr. v jednej triede? Aká výbava je potrebná? Pozadie sa dá zmazať v PS, ale to je moc babračka keď pozadie je zložité ... Ako na to?
 
Manny357
2009-06-10 16:00:00+02
Ked fotis portrety na tablo, rozhodne si zadovaz plachtu alebo nieco na pozadie pretoze mazat pozadia na 100 fotkach a ak budu vlasy trcat do pozadia a pod. To je nemyslitelne. No a ja by som sa na tie hromadne fotky nepustal az s takou sirkou ako je tych spodnych 14mm... Nikdy som nefotil triedu :D ale podla mna tych 50mm by bolo tak akurat... Nech ti fundovane pomoze niekto iny, kto to uz fotil...
 
javelin
2009-06-10 16:06:59+02
príspevok od: V.Erix
A ako na tablové fotky keď to mam zrobiť napr. v jednej triede? Aká výbava je potrebná? Pozadie sa dá zmazať v PS, ale to je moc babračka keď pozadie je zložité ... Ako na to?
Potrebuješ atelier.....samozrejme komplet výbava...softy,dosky , pozadia viacero zabl. jednotiek....a hlavne portrétny objektív....čiže niečo okolo 70 až 120...........
A hlavne už musíš niečo vedieť....čo nebude tvoj prípad :(((
Inak si spravíš len HAMBU...:))))))))))))
 
javelin
2009-06-10 16:08:45+02
príspevok od: gloryman
tak to niesom odbornik ale urcite na triedu pri roznych skupinach pozach poctu ziakoch atd je lepsie mat 14-54......a pozadie je podla mna pekne ked je priroda.....alebo nejaky tažky abstrakt ale to uz je aj o vybaveni :)
Na skupinové foto tak cca 35 mm.....bavíme sa nie o FF samozrejme.........
 
duroslav
2009-06-10 16:14:56+02
príspevok od: javelin
Na skupinové foto tak cca 35 mm.....bavíme sa nie o FF samozrejme.........
Chlapec má olympus, tak pozor na ohniská :-)
Nebuď na neho taký tvrdá a nestraš ho hneď ateliérom. Podľa mňa skupinovú fotku spraví aj v škole s povedzme 3 externými bleskami.
 
Marcel Rebro
2009-06-10 16:18:22+02
hosi, neblbnite! mal som tu cest vidiet ako nasich chalanov fotil v skole ujo ´profik´. D80 s Tamronom 17-50 a vestci boli spokojni. Aj fotky boli clekom jedle. Myslim ze pri tomto zanri sa az taka kvalita ako napr. pri svadobnej fotke neocakava ...
 
Strhak
2009-06-10 16:18:59+02
príspevok od: javelin
Potrebuješ atelier.....samozrejme komplet výbava...softy,dosky , pozadia viacero zabl. jednotiek....a hlavne portrétny objektív....čiže niečo okolo 70 až 120...........
A hlavne už musíš niečo vedieť....čo nebude tvoj prípad :(((
Inak si spravíš len HAMBU...:))))))))))))
Hmmmm musím s Javelinom súhlasiť, neviem čo by ti povedali kočky keby im zdeformuješ tvár 14mm objektívom skôr dačo dlhšie by som volil, 50 mm sa už dá použiť. Čo sa tíka pozadia je fakt dobré ho mať uľahčí ti to potom prácu no a svetla tak to už je na tvojej šikovnosti ale zas platí že s nimi budeš mať zaujímavejšie fotky. Dakedy stačí aj jedno plus odrazová doska ale tak to ti odporúčam prečítať si fotoroman.cz tam to máš fakt dobre rozpísané a dokonca aj nakreslené rozostavenie plus výsledok
 
M4YO8
2009-06-10 16:28:50+02
ja som uz zazil extrem ked nas fotili nejakym lumixom :D a pani ´fotografka´ nas fotila na priamom slnku - vysledok vsetci oci ako cinania..otrasne tiene a na foto boli dokonca vidiet pixely..kebyze sa clovek nefoti len raz tak si to ani neberiem..
 
javelin
2009-06-10 16:37:02+02
príspevok od: M4YO8
ja som uz zazil extrem ked nas fotili nejakym lumixom :D a pani ´fotografka´ nas fotila na priamom slnku - vysledok vsetci oci ako cinania..otrasne tiene a na foto boli dokonca vidiet pixely..kebyze sa clovek nefoti len raz tak si to ani neberiem..
Ja som reagoval na to Tablo...:)))
Cedečko cca 10 fotografii ...profi fotografka (živí sa fotenim :)))...30 Eur.
Sadneš na stoličku foták s 80mm rurou na statíve (canon Eos 40 D) dialkové v ruke...20x blesknutie cez dosku a softbox a dovi dopo cica.....Inak klobuk dolu nafotené na urovni...
 
JakubCibik
2009-06-10 16:44:15+02
Nas fotili mydlovou krabickou od Olympusu. Fotila ucita z ruky, ostrost ziadna, navyse spoluziacka ma komplet cele tricko prepalene, fotky nam rozposlali mailom a tiež sa nikto nestazoval a ja som si hambu robit nechcel :D
 
V.Erix
2009-06-10 16:50:26+02
Ďakujem že ste mi toľký napísali.
Akú plachtu mam zohnať na pozadie pri fotení tablových fotkách a nestačí potom iba jeden externý blesk pri fotkách na tabla?
 
mago
2009-06-10 16:52:46+02
príspevok od: Strhak
Hmmmm musím s Javelinom súhlasiť, neviem čo by ti povedali kočky keby im zdeformuješ tvár 14mm objektívom skôr dačo dlhšie by som volil, 50 mm sa už dá použiť. Čo sa tíka pozadia je fakt dobré ho mať uľahčí ti to potom prácu no a svetla tak to už je na tvojej šikovnosti ale zas platí že s nimi budeš mať zaujímavejšie fotky. Dakedy stačí aj jedno plus odrazová doska ale tak to ti odporúčam prečítať si fotoroman.cz tam to máš fakt dobre rozpísané a dokonca aj nakreslené rozostavenie plus výsledok
neviem kde ste chodili do skoly, ale fotografie sa vacsinou fotia v interieri v triede, takze v pripade, ze je 35 ziakov skus fotit 50mmobjektivom... no bud vypadnes z okna, alebo musis mat 50m dlhu triedu...

kludne fotografuj 18-55 objektivom. TK sa snaz udrzat na rozumnej hladine, ale dolezitejsie je aby nezmurkali, nepozerali mimo, atd...

tablo... tak to bacha, dopredu ich upozorni, ze si nieco take v zivote nerobil a ti vytrvali, ktori ostanu snad budu spokojni...
tam uz ta 50 je OK, zalezi od priestorov, jednoznacne potrebujes pozadie a nejake svetla...

vsetko zalezi od narocnosti zakaznikov... fotil som aj triedy aj tabla... da sa to, ale zdaleka to nie je tak lahke ako sa zda...
 
aTOMMIk
2009-06-10 16:59:08+02
ja len tolko k tejto teme ze od fotografa ktory uz ´ide´ fotografovat triedy, studentov alebo sa na to chysta, by som ocakaval uz nejake tie skusenosti s portretnou fotografiou a nie este aby sa pytal aky objektiv pouzit....
toto by si uz pri takejto prilezitosti mal mat v hlave a v ruke...
 
V.Erix
2009-06-10 17:06:08+02
Určite že to budem skúšať doma a nie narovno idem dať reklamu že robím tablové fotky atd.
Len som chcel vedieť že ako to mam začať a čo k tomu potrebujem ...
 
mago
2009-06-10 17:17:16+02
skusat doma ti velmi nepomoze. musis sa predovsetkym naucit pracovat s ludmi...
na tvojom mieste by som sa dohodol s nejakou triedou, urobil im fotky zadara alebo za symbolicku cenu...
takto ziskas skusenosti a potom mozes riesit reklamu...

P.S. -nikto sa ti neda fotit ked nemas portfolio (alebo si kamarat...)
 
2009-06-10 17:43:00+02
no, pozeram, ze kazdy, kto si kupi zrkadlovku, ide podnikat fotenim. fantazia.

rady: nafot to tak, ako to umelecky citis, objektivy si nastuduj na www.fotoroman.cz, dalsie technicke veci tiez tam a uvidis.
 
slavik74
2009-06-10 18:53:24+02
ono vzdy sa da tak ze ked u jedneho zle tak ideme k druhemu - myslim to tablo. Ved to clovek vidi ako fotograf pracuje a nakoniec aj surovu fotku bez retuse moze vidiet hned. Otazka este je ci zaujemca vie robir upravy portretov, lebo inac asi vela radosti nebude.
Skupinova fotka triedy az taka katastrofa nie je - ked prsi robi sa vacsinou pred tabulou (aspon za nasich cias) a ked je pekne tak pred skolou, na skolskom dvore a pod. No tiez su tam kulehy so svetlom, tienami a pod. a jeden exeterny blesk nemusi stacit. Ale na nejaky ten ´cvak´ stacit bude.
 
javelin
2009-06-10 20:22:16+02
Ako som už písal....CD cca 30 Euro v Trnave....Atelier....mam doma maturantku , tak viem....Len jedno neviem ...prečo sa zapájam do takejto diskusie....mal som čitat pozorne zadanie , mohol som si ušetrit klavesnicu..............
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()