Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Atelierova fotka -nadych do cervena

stanley.sen
2009-06-15 17:18:36+02
Dobry den. Prosim o radu od vtedy co som presiel z oly. na canon mam problem s atelierovou fotografiou... Pletove farby sa nesu do cervena. Nadstavenie fotaku/profil mam na standart vsetko na nule len ostrosti mam pridane. Dakujem za pripadne rady...
 
duroslav
2009-06-15 17:27:29+02
všetko na štandard? aké je potom ´štandardné´ vyváženie bielej?
 
bear
- moderator
2009-06-15 17:36:19+02
Skus si zaobstarat sedu tabulku, odfot tabulku a nastav vyvazenie bielej podla tej fotky. Nastavenie WB v 95% na blesk funguje, ale moze to ovplyvnit silny vykon stalych svetiel, alebo ina farebna teplota bleskov.
 
dmedia
2009-06-15 17:39:21+02
Klasicky problem, robia to objektivy, i svetla-zablesky. Standard by si mal mat nastavenu WB na 5500K. Ale prax je, ze rucne musis nastavit od 5000-5500K, aspon ja to takto mam nastavene, lebo jedny objektivy mi tahaju do cervena a druhe do zlta, ked to necham na ´Auto´. Druha moznost je vykaslat sa na to, a fotit do raw a potom si to setnes v PC, ale kto by sa s tym bavil, lepsie ej pri foteni to mat co najpresnejsie.
 
stanley.sen
2009-06-15 20:31:14+02
mal som na mysli prednadstaveny profil....standart,krajina atd.nie standartne Wb,iso atd......to je snad jasne pri atelierovej fotografii :-)
 
stanley.sen
2009-06-15 20:37:57+02
bear,dmedia diky za radu nad tou tabulkou som uvazoval....vyskusame -uvidime...
 
2009-06-16 08:11:18+02
príspevok od: stanley.sen
mal som na mysli prednadstaveny profil....standart,krajina atd.nie standartne Wb,iso atd......to je snad jasne pri atelierovej fotografii :-)
aha ..cize ty fotis v atelieri na predvolenych rezimoch ? hmm zaujimave
 
2009-06-16 10:16:23+02
príspevok od:
aha ..cize ty fotis v atelieri na predvolenych rezimoch ? hmm zaujimave
a na akom inom, by ma?!?! :-D :-D :-D :-D :-D
 
duroslav
2009-06-16 10:35:10+02
príspevok od:
aha ..cize ty fotis v atelieri na predvolenych rezimoch ? hmm zaujimave
nemýliš si to náhodou so scénickými / kreatívnymi programami?
 
2009-06-16 11:36:19+02
príspevok od: duroslav
nemýliš si to náhodou so scénickými / kreatívnymi programami?
no hej
 
2009-06-16 11:37:32+02
neviem ako vy, ale ja som nikdy inak, nez na Manual v atelieri nefotil...
 
2009-06-16 11:38:04+02
príspevok od:
a na akom inom, by ma?!?! :-D :-D :-D :-D :-D
no aby ti necvrklo ..chybicka se vloudila
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()