Dobry den. Prosim o radu od vtedy co som presiel z oly. na canon mam problem s atelierovou fotografiou... Pletove farby sa nesu do cervena. Nadstavenie fotaku/profil mam na standart vsetko na nule len ostrosti mam pridane. Dakujem za pripadne rady...
Skus si zaobstarat sedu tabulku, odfot tabulku a nastav vyvazenie bielej podla tej fotky. Nastavenie WB v 95% na blesk funguje, ale moze to ovplyvnit silny vykon stalych svetiel, alebo ina farebna teplota bleskov.
Klasicky problem, robia to objektivy, i svetla-zablesky. Standard by si mal mat nastavenu WB na 5500K. Ale prax je, ze rucne musis nastavit od 5000-5500K, aspon ja to takto mam nastavene, lebo jedny objektivy mi tahaju do cervena a druhe do zlta, ked to necham na ´Auto´. Druha moznost je vykaslat sa na to, a fotit do raw a potom si to setnes v PC, ale kto by sa s tym bavil, lepsie ej pri foteni to mat co najpresnejsie.
Atelierova fotka -nadych do cervena
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa