Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

"Rozbitý obrázok" , náhoda, alebo problém?

Vlad
Vlad 2009-07-02 07:29:40+02
Po otvorení obrázka v PC som zistil, že obrazok je rozbitý, akoby naschvál zle postrihaný so zmenou farby. Spodná časť je posunutá doprava. Je toto znak chyby vo fotoaparáte, karte, či iba hlúpa náhoda? Stalo sa toto už niekomu?
 
Vlad
2009-07-02 20:17:45+02
príspevok od: branislavbuzek
SD karty sú blbovzdorné a mali by uchovať dáta aj bez odstavenia dátového toku, ale nič nie je 100%né. Ak chceš prehadzovať kartu medzi aparátom a kompom, vždy foťák najskôr vypni, resp. odstav kartu. CF karty sú na toto omnoho háklivejšie. Tam je strata dát takmer istá.
Aparát bol vždy vypnutý, keď som menil karty atď. Možno je to náchylné v tomto modeli. Skúsim vyberať i batérie, fotoaparát jemne vysoko bzučí, keď je zapnutý. Ak tam ostáva nejaké napätie i po vypnutí, možno to karte vadí pri vybraní. Inak si to neviem vysvetliť.
Inak, myslel som si, že všetky ´veľké´ zrkadlovky píšu na CF preto, že je lepší.
 
2009-07-02 21:09:50+02
ja nemam problem s SD kartami...sice vzdy fotak vypnem, co je aj logicke, no minuel som sa pozabudol a v plnej rychlosti som vybral kartu...ale nic sa napodiv nestalo :o)
 
Vizionar
2009-07-02 21:22:02+02
V zásade ak sa na kartu v momente vyberania nezapisujú dáta neje dôvod na obavy.. Čo sa týka koruptnutých dát s tým som sa stretol skôr v prípade použitia karty s väčšou kapacitou, než na akú bolo zariadenie navrhované.
 
dmedia
2009-07-02 22:54:25+02
príspevok od: branislavbuzek
SD karty sú blbovzdorné a mali by uchovať dáta aj bez odstavenia dátového toku, ale nič nie je 100%né. Ak chceš prehadzovať kartu medzi aparátom a kompom, vždy foťák najskôr vypni, resp. odstav kartu. CF karty sú na toto omnoho háklivejšie. Tam je strata dát takmer istá.
A kolko tych CF kariet mas odskusanych? Ze tvrdis taketo veci? CF-ky idu v pohode, a ziadna takmer ista strata nehrozi, uzivam od roku 2001 CF-ky a ziadna neodisla, bezne nevypinam fotak, jedine co dodrziavam, NIKDY netaham von zo slotu kym sa cita a zapisuje na kartu, vtedy ti z jednoducheho dovodu zblbne-karta ma system suborov FAT a ten to nema rad, je to to iste ako ked surovo vypnes pocitac. Co sa tyka znacky, najviac doverujem Kingstonu. Sandisk je ok, ale tych reklamcii u neho bolo ovela viac-SD a CF. Karta vacsinou zblbne pri zakladani a vyberani z citacky. A statisticky, SD karty co mi presli rukami, a nebolo ich malo 50-100, ovela castejsie odchadzaju ako CF.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2009-07-03 05:32:18+02
príspevok od: dmedia
A kolko tych CF kariet mas odskusanych? Ze tvrdis taketo veci? CF-ky idu v pohode, a ziadna takmer ista strata nehrozi, uzivam od roku 2001 CF-ky a ziadna neodisla, bezne nevypinam fotak, jedine co dodrziavam, NIKDY netaham von zo slotu kym sa cita a zapisuje na kartu, vtedy ti z jednoducheho dovodu zblbne-karta ma system suborov FAT a ten to nema rad, je to to iste ako ked surovo vypnes pocitac. Co sa tyka znacky, najviac doverujem Kingstonu. Sandisk je ok, ale tych reklamcii u neho bolo ovela viac-SD a CF. Karta vacsinou zblbne pri zakladani a vyberani z citacky. A statisticky, SD karty co mi presli rukami, a nebolo ich malo 50-100, ovela castejsie odchadzaju ako CF.
v podstate si potvrdil to, čo som písal. CF sú veľmi stabilné, čo sa týka zápisu, čítania a uchovávania a preto sú stále preferované pred SD kartami u vyšších radov fotoaparátov. Sú však citlivé na vyberanie bez ich predchádzajúceho vypnutia, ale ak sa k ním správaš ako píšeš, vydržia ti roky. SD karty sa tak ľahko neopatrným vyberaním nepoškodia ale sú náchylnejšie na poškodenie dát pri samotnom zápise...ako bolo písané vyššie.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2009-07-03 06:09:08+02
btw...kamarát mi kompletne zlikvidoval dáta na CF-ke neopatrným vybratím zo slotu.
 
Vlad
2009-07-03 06:46:55+02
Počul som o WiFi SD kartách. Keby boli rýchle a veľké, ušetrili by sme si vyberanie :D
 
dmedia
2009-07-03 08:32:25+02
príspevok od: branislavbuzek
v podstate si potvrdil to, čo som písal. CF sú veľmi stabilné, čo sa týka zápisu, čítania a uchovávania a preto sú stále preferované pred SD kartami u vyšších radov fotoaparátov. Sú však citlivé na vyberanie bez ich predchádzajúceho vypnutia, ale ak sa k ním správaš ako píšeš, vydržia ti roky. SD karty sa tak ľahko neopatrným vyberaním nepoškodia ale sú náchylnejšie na poškodenie dát pri samotnom zápise...ako bolo písané vyššie.
SD padaju ako hrusky zo stromu, nie je tam skoro nijaky rozdiel, aspon 20-30 som takych mal co mali problem , a neboli to len slabe znacky. Pouzivam i SD i CF, CF som este vadnu a problemovu nemal, SD ano, niektore CF mam este z cias ked som mal Olympus E10, ide do dnes. Neda sa to teda takto zovseobecnit ze SD su menej nachylne. CF bezne porehadzujem pocas fotenia za jazdy, ale v ramci tych zasad...
 
dmedia
2009-07-03 08:35:27+02
A este jedna poznamka, najvacsiu galibu robia v tejto problematike pocitace a OS, hlavne kto este bezi na W2000, ma taky blby zvyk, ze ked ju pripojis k PC s W2000, tak ta hned spusta chkdisk ked sa je to nezda a je to v prdely...
 
Vlad
2009-07-03 12:03:23+02
Zaujímalo by ma, ako kto fotí. Máte napr 8x1GB karty, alebo 1x8gb?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()