Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

JPG RAW DNG ?

2009-07-09 22:22:04+02
Formát obrazu: JPG (tri úrovne kompr.), RAW komprimovaný (PEF), RAW nekomprimovaný (DNG). Je RAW nekomprimovany (DNG)najlepsi z tychto troch typov (myslim najlepsia kvalita obrazku, cize z toho vytiahnem maximum) alebo to bude to iste ked prevediem PEF na DNG v Pentax utilitke ? A co znamena komprimovany ? Akoze trochu ubera z kvality obrazku, alebo je to len podobna situacia ako pri RAR, ZIP atd ? Dakujem, btw, prispevok sa uz nachadza pri recenzii Pentax KM ( http://www.ephoto.sk/foto-technika/photokina-2008/pentax-K-m/ ), ale mal by sa nachadzat aj tu. Don't judge me !
 
maraou
2011-01-19 21:46:47+01
príspevok od: pufko
Bože a načo sa zaťažuješ konverovaním PEF, na DNG, foť do DNG , pretože ten formát pozná každý normálny soft, PEF pozná napríklad Capture One, ale než sa v nom zorientuješ tak to chvílu potrvá. Origo CD od Pentaxu som osobne nemal ani v mechanike, predtým som používal soft, ktorý je na fotografie, dobrý , tak načo sa vôbec zaťažovať skúmaním nového neznámeho softu ?
Ja používam ACD See Photo manager + Photoshop a to mi stačí na všetko
No určitě počkal rok a půl, než mu odpovíš.
 
rbr69
2011-01-19 21:50:04+01
príspevok od: maraou
No určitě počkal rok a půl, než mu odpovíš.
 
paldixy
2011-01-19 23:19:39+01
príspevok od: Daniel.U
otazka je dost zamotana. Tvoj fotak vie ukladat aj PEF aj DNG? Ak budes pouzivat PEF, idealne je ako konvertor pouzit firemny software, ak budes ukladat DNG, bez problemov ho otvori Photoshop a ine.
Aké iné napríklad ? aj Zoner 12 a 13 ? To ma zaujíma.
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-01-20 00:10:28+01
príspevok od: paldixy
Aké iné napríklad ? aj Zoner 12 a 13 ? To ma zaujíma.
Ano, aj zoner funguje s DNG, mozes sa s nim zabavat v RAW module..
 
paldixy
2011-01-20 00:19:06+01
príspevok od: zolec
Ano, aj zoner funguje s DNG, mozes sa s nim zabavat v RAW module..
Áno , ďakujem, toto som chcel veľmi vedieť, chystám sa ho kúpiť. Ten najnovší Zoner samozrejme.
 
bonifacko
2011-01-20 06:59:03+01
príspevok od:
Formát obrazu: JPG (tri úrovne kompr.), RAW komprimovaný (PEF), RAW nekomprimovaný (DNG). Je RAW nekomprimovany (DNG)najlepsi z tychto troch typov (myslim najlepsia kvalita obrazku, cize z toho vytiahnem maximum) alebo to bude to iste ked prevediem PEF na DNG v Pentax utilitke ? A co znamena komprimovany ? Akoze trochu ubera z kvality obrazku, alebo je to len podobna situacia ako pri RAR, ZIP atd ? Dakujem, btw, prispevok sa uz nachadza pri recenzii Pentax KM ( http://www.ephoto.sk/foto-technika/photokina-2008/pentax-K-m/ ), ale mal by sa nachadzat aj tu. Don't judge me !
Ak dovolíš, odpoviem tiež, kedze mam Pentax a fotím priamo do DNG. Nemam problemy s otvorením v Adobe LR, alebo Zoner Photo Studio. Je lepsie pracovat s adobe LR, lebo ten ma priamo integrovaný konvertor z PEF na DNG, resp. z inych formatov raw (od Canon, Nikon...)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()