Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

fotenie krajiny

DonLa
DonLa 2008-03-13 07:03:50+01
pri fotení krajiny je tento postup správny ?-širokouhlý objektív(tamron 17-50 f 2,8) nastavím na nekonečno priorita clony 8-11,popredie do 5 m nepotrebujem mať ostré.Fotka bude ostrejšia pri f16-22? Tiež nie je mi úplne jasná hiperfok.vzdialenosť.Ďakujem.
 
jafotic
2011-09-22 09:56:44+02
Tak som spravil zaber iba tak z okna.. Stativ, 17mm, f16, Picture style som mal na Neutral.

Ked sa pozriem nato a na foto hocijakej inej krajinky je to rozdiel ako svina (viem ze ked sa to v pc trocha doosti a poupravuje bude to lepsie ale nevznikne s toho to co som videl na nete v galeriach liezt z toho isteho objektivu)

-ostil som na roho budovy s tou modrou strechou, a napr. ten cerveno-biely vysielac vzadu je uplne bez kresby, alebo aj tie kominiky na orandzovej streche v predu na fotke..
 
jafotic
2011-09-22 10:06:15+02
Tu je ta ista fotka troch apretiahnuta cez PC - je to podstatne lepsie az nato ze ja chcem fotit nie graficky urpavovat.. Preco mi z toho lezie taka makkota?
 
jafotic
2011-09-22 10:20:46+02
Nemam pocit aby toto vyliezlo z mojho obejktivu (jasne ze je to doupravene v pc, ale aj tak) www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/126547/posledne-luce-na-belej/?filter=search&camera=4311&lens=925&theme=16&period=0
 
PeCh
2011-09-22 12:12:48+02
Vyskúšaj si to odfotiť ešte s clonami f/11 a f/8. Len pre prípad, či sa ti už na f/16 neprejavuje na 17 mm difrakcia. Neupravené je to naozaj trocha mäkšie ako by som čakal. S úpravou je ostrosť lepšia, ale trocha si to prehnal. Kontrast a doostrenie by som dal niekde medzi tieto fotky.

Skoro všetky dobré fotky sú upravované/spracované v PC. Žiadny foťák ti neurobí priamo perfektnú fotku za každých okolností. Občas sa to podarí, občas je potrebné pomôcť v PC. A keď nechceš upravovať v PC, tak aspoň využívaj picture style podľa zámeru. Skôr vylezie lepšia fotka. Inak bez zásahu vychádzajú z kompaktov "krajšie" fotky ako zo zrkadlovky, aspoň v zmysle doostrenia, saturácie a kontrastu. Zrkadlovka toto necháva na fotografa, či to chce. V tomto dochádza často k sklamaniu.
 
jafotic
2011-09-22 12:26:53+02
Ano to viem ze dig. zrkadlovka je v tomto smere presne taka ale aj tak som cakal ze to bude na lepsiej urovni.
Co sa tyka clony skusal som to aj na f8 aj 11 vzdy rovanky efekt kedze nemam iny objektiv nedokazem zhodnotit ci to bude tym tamtonom (chybny kus) alebo aj telom zrkadlovky.. Lebo napadla na aj varianta ci tu extremnu makkost nesposobuje fotak, aj ked vyslednu foto objektiv ovplivnuje urcite viacej ako telo..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()