Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotografická (ne)etika.

Wiki
Wiki 2009-10-01 18:47:57+02
Veľa etických otázok v oblasti fotografovania riešia zákony (autorstvo, fotenie na súkromnom pozemku...) Tieto pravidlá by mal aspoň zbežne ovládať každý, kto netrpí úplným právnym bezvedomím :o) Ja hľadám skôr informácie o nepísaných pravidlách medzi fotografmi. Existujú vôbec? Zopár námetov: Ste svedkom nešťastia. Nafotili a zverejnili by ste to? Určite by tie fotky vyjadrovali silné emócie. Fotografujete na mieste, kde sú aj iní fotografi(koncert, preteky...). Sú nejaké pravidlá, ako si nezavadzať, alebo sa rozložíte hocikde a ostatných ignorujete? Fotíte svadbu. Dáte si nejaké spoločenské oblečenie, alebo prídete ako keby ste šli do lesa na huby? :o) Myslím, že osvojenie si nejakých nepísaných pravidiel by nebolo na zahodenie, hlavne pre začínajúcich fotografov. Každý fotograf sa snaží urobiť čo najlepšiu fotku, ale asi by nechcel skončiť s monoklom a zlomeným nosom iba preto, že sa nevedel v danom momente správne zachovať. :o) Budem všetkým veľmi vďačná za každý názor. Ak máte nejakú skúsenosť s fotografom "hulvátom", podeľte sa.
 
immortal20
2009-12-17 13:54:52+01
a co sa tyka moralky www.rozlobenimuzi.com sekcia fuj ... fotia a tocia sa nestastia tragedie atd. ... je len na cloveku ci odfoti alebo nie ci zverejni alebo nie a na koniec ci to pozre alebo nie ... ma to aj svetlu stranku ... a to je ta ked nafotite havariu ´zacerstva´ aj ked nechcete ma to atmosferu a ludia sa poucia ... ja po tom co som videl na tej stranke uz rychlo na motorke nechodim a ani na aute ... takze u mna to malo plus ...
eitka obliekania nech je ako je ... co si myslite pohreby fotit ? nie ? veru ze sa fotia a nie malokrat ...
trosku sa rozpisem:
tak isto fotky demonstracii zranenych ludi znasilnenych zien ... aspon ludia uvidia co sa deje lebo niektori ako keby nezili v tomto svete mi to niekedy pripada ... ale na zaver je to individualne
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()