Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotografie z Dikoteky

Saltik
2008-03-28 08:34:50+01
Dobry den potrboval by som poradit nieco o fotografovani na diskotekach... dym laser a vsetko okolo toho... mam obycajny digi fotak. Nejake nastavenia alebo co musim mat.
 
bear
- moderator
2008-03-28 08:53:51+01
Zatial som skusal fotit len prilzitostne na roznych oslavach a celkom dobre disco fotky mi vysli s pouzitim externeho blesku a dlhsim expozicnym casom. Externy blesk pomohol asistencnym svetlom pre automaticke zaostrenie, dlhsi cas vykreslil pozadie a blesk presvetlil fotografovane osoby v popredi. Pouzil som siroky objektiv Canon EF-S 10-22.
 
slavmiro
2008-03-28 15:31:36+01
Doporucujem manualny mod, dajme tomu ISO800, F2.8, cas 1/30s. A aby sa fototaparat netrapil zo zaostrenim, zaostrit si rucne na potrebnu vzdialenost a hladat zaujimave svetlo. Na blesk treba radsej zabudnut, uplne zabije atmosferu, alebo ako pisane vyzsie synchro na 2. lamelu a dlhsie casy. Moje Disco pokusy je mozno vidiet tu:
http://www.fotoklubgalanta.sk/index.php?sekcia=galeria&autor=13&offset=48
 
2008-03-29 16:29:13+01
otazka na telo: pre teba, alebo na kseft?
na kseft bez zrkadlovky + svetelneho objektivu + externeho blesku nedosiahnes dobre vysledky.
moje nastavenie: Manual - 1/15s, F3.5, ISO 1600 + blesk na priamo s difuzorom.
vysledky mozes pozriet na www.szene1.sk , je to standardne odporucane nastavenie pre vsetkych fotografov.
aj ked sa ti moze zdat 1/15s dlha na ostre fotky, blesk to vyriesi.
ak nemas zrkadlovku, skus co najvyssie ISO, ktore este povazujes za pouzitelne. neviem, ci ma tvoj fotak aj manualny mod, ak ano, snaz sa ho vyuzit a nastav dlhy cas, nizku clonu a skus byt co najblizsie k fotenym osobam, nakolko dosah vstavaneho blesku je nic moc.
inak ak to chces robit na kseft, zozen si napr nikon d40 + idealne nejaky svetelny (F2.8 v celom rozsahu) zoom, ale radsej uprednostni externy blesk, nez svetelny objektiv, lebo ten je dolezitejsi. pouzivana D40 + SB-600 z USA uz nie je az taka polozka (par mesiacov fotenia po diskotekach, odhad tak 4-6).
 
Saltik
2008-04-03 10:07:37+02
Dakujem za rady... ale ja s fotenim len zaacinam a vobec nemam sajnu o com sa tu pisee... mam fotak panasonic lumix DCM-LZ3 s 5Mpix. keby mi niekto poradil ze ako s tymto cudom urobim dobre fotky na diskoteke... fotky by sa mali pouzit na web stranku do galerie...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-03 10:46:01+02
S LZ3 dobre fotky nespravis (na diskoteke). Parametre pristroja su pre toto pouzitie podpriemerne. Zakladom je zrkadlovka, ktora aj pri vysokej citlivosti ISO ma prijatelnu mieru sumu, potom je to sirokouhly objektiv a externy sytemovy blesk. Co je zostava minimalne za 50 000,-. Musis sa zmierit s tym, ze niektore veci neodfotis alebo len mizerne.
Ak zvysis ISO na viac nez 400, tak tvoj kompakt produkuje tolko sumu, ze pomlay nerozoznas koho si fotil. Velky problem bude zaostrovanie.
 
2008-04-04 12:42:33+02
Karol, dovolim si oponovat. Na web sa pouzivaju hlavne Nikon D40/40x, Canon 300/350/400D a dokonca aj Olympusy zrkadlovky. Ano, sum tam je, ale pri 1000x700pix rozliseni vidiet nie je. Mam s tym skusenosti, takze uplne staci zostava:
Nikon D40 + 18-55 + SB-600. Ma to par nasich fotografov a fotky ujdu. To len ja som taky blazon, ze fotim D300 :-D
 
Saltik
2008-04-04 21:07:35+02
takže s tým mojím strojom sa mi ani neoplatí ísť na diskotéku?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-04 22:06:59+02
Cenu zostavy navysuje supersirokouhly zoom, ktory na diskoteke dava uplne ine moznosti tesneho kontaktu s ludmi. Jasne, ze rozlisenie nie je az take dolezite. Ale zrkadlovka ma vo dormate RAW moznost zachytit viac odtienov, lepsie prekresly tiene a svetla. Tu ide o to, ci to chces robit dobre a mozno tym ziskas dobry job, alebo budes produkovat balast, ktory je schopnych nfotit kazdy s trosku lepsou zostavou. Ja chcem byt ten lepsi!
 
bear
- moderator
2008-04-05 07:59:48+02
príspevok od: Saltik
takže s tým mojím strojom sa mi ani neoplatí ísť na diskotéku?
Mozes to vyskusat, ale s vysledkami budes sklamany. Na druhu stranu, so zrkadlovkou nemozes cakat, ze budes mat hned dobre fotky. Fotenie v takychto podmienkach vyzaduje, aby si fotoaparatu dobre rozumel a spravne si ho nastavil a vela experimentoval. Treba davat vacsi pozor na hlbku ostrosti, zaostrovacie body...
 
2008-04-06 18:36:15+02
príspevok od: bear
Mozes to vyskusat, ale s vysledkami budes sklamany. Na druhu stranu, so zrkadlovkou nemozes cakat, ze budes mat hned dobre fotky. Fotenie v takychto podmienkach vyzaduje, aby si fotoaparatu dobre rozumel a spravne si ho nastavil a vela experimentoval. Treba davat vacsi pozor na hlbku ostrosti, zaostrovacie body...
zase si dovolim oponovat.
fotenie na diskoteke je hlavne o momente. nastavenie hore pouzivam 99% casu (pokial mi v hladaciku neblika expozimeter), tak ako skoro vsetci moji kolegovia, z ktorych len maloktory ovlada fotak a je to pre nich prvy krat, ked pouzili manualny rezim.
experimentovanie (blesk na druhu/prvu lamelu, dlhsi cas pri vyssej clone a podobne) je vsak vitane ;)
 
2008-04-06 18:39:06+02
aby som podotkol, ak ma clovek napr horespominany D40 set s 18-55/3.5-5.6, tak pri 18mm a F3.5 je hlbka ostrosti pri 1.5m vzdialenom bode zaostrenia asi meter (cca 1/3 pred bodom a 2/3 za nim), pri 3m uz dokonca 8 metrov ( http://www.dofmaster.com/dofjs.html )
 
2008-04-06 18:44:52+02
príspevok od: Karol Srnec
Cenu zostavy navysuje supersirokouhly zoom, ktory na diskoteke dava uplne ine moznosti tesneho kontaktu s ludmi. Jasne, ze rozlisenie nie je az take dolezite. Ale zrkadlovka ma vo dormate RAW moznost zachytit viac odtienov, lepsie prekresly tiene a svetla. Tu ide o to, ci to chces robit dobre a mozno tym ziskas dobry job, alebo budes produkovat balast, ktory je schopnych nfotit kazdy s trosku lepsou zostavou. Ja chcem byt ten lepsi!
Tokina 12-24/4 stoji v Prolaike necelych 18tis sk. na druhej strane treba davat pozor na skreslenie, ktore na sirokom konci ma a aj na deformaciu stredovej casti (nos na sirokych zaberoch dominuje, co nie je pre portret ziadane - moze to zosmiesnit osobu). preto odporucam zacinat na 17, pripadne 18mm.
RAW by som nepouzival. Po a) je to neskutocne pracne spracuvavat fotky (vcera som napr nafotil 4 akcie, viac nez 600 fotiek nafotenych, pouzitych do 400) a po b) Active D-Lightning u novych Nikonov je uzasna vec, ktora hlavne na takychto typoch fotenia pomaha.

ps: sorry, za 3 prispevky za sebou.
 
bear
- moderator
2008-04-06 18:59:11+02
Ale ked pise, ze ma Panasonic lumix DCM-LZ3, tam ten moment bude mat problem zachytit koli velmi pomalemu zaostrovaniu v slabom svetle, wide koniec toho objektivu je ekvivalent 37mm a je to low-end kompakt, takze s najvacsou pravdepodobnostou nema manualny rezim, mozno tam ma scenicky rezim ´party´.
 
2008-04-06 22:57:31+02
príspevok od: bear
Ale ked pise, ze ma Panasonic lumix DCM-LZ3, tam ten moment bude mat problem zachytit koli velmi pomalemu zaostrovaniu v slabom svetle, wide koniec toho objektivu je ekvivalent 37mm a je to low-end kompakt, takze s najvacsou pravdepodobnostou nema manualny rezim, mozno tam ma scenicky rezim ´party´.
hore som pisal, ze ako ´pouzitelne minimum´ odporucam zrkadlovku + externy blesk.
od toho sa odvijaju vsetky moje dalsie prispevky ;)
 
Saltik
2008-04-07 22:28:20+02
Dakujem za rady...Niektore fotky si mozete pozriet na www.djmaros.com a pripadne poradit ze ci sa s nimi da nieco lepsie urobit alebo je to maximum moznosti...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-07 22:31:47+02
Tak s tym nespravis nic, kompakt so vstavanym bleskom = zabijak atmosfery. Vsimni si hlavne to cierne pozadie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()