Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotografovanie automobilov

ePixel
ePixel 2008-04-07 21:02:19+02
Ahojte vsetci. Odkedy fotim, tak fotim strasne rad auta a tymto smerom by som sa chcel aj vybrat. Otazka teda je, co odporucate pri fotografovani aut a ich detailov? Popripade nejake postrehy. K fotografovaniu aut patri samozrejme aj fotenie aut v pohybe.
 
ePixel
2008-04-12 13:14:42+02
Tomino: Nooo staci si to dat aj do vyhladavania Shelby GT500E 67 a Shelby GT500 67. Ja mam toho druheho cierneho tatosa ;)
 
tomino070
2008-04-12 14:08:09+02
a vies preco sa to vlastne vola eleanor?
 
tomino070
2008-04-12 14:11:13+02
Shelby GT500E sa nevyrabalo...
 
ePixel
2008-04-12 17:53:00+02
Tomino: Unique Performance zacali vyrabat tieto auta koli tomu filmu s oficialnou licenciou Carrola Shelbyho pretoze GT500E podla filmu (Gone in Sixty seconds - 60 Sekund). ELEANOR je len body kitt ktory sa este rodeluje na daaaaaaaaaaaalsie skupiny bodykittov ELEANOR. Preto je to GT500E...
 
tomino070
2008-04-13 00:41:22+02
to viem ale v roku 1967 sa ziadne E nevyrabalo a eleanor je vlastne upravena povodna 500vka tou firmou a takisto robia zo starych 500iek nove gt500vky eleanor teda E ako ty chces.
kukal som o tej firme na Discavery tam opisovaly cely zrod eleanor a pre mna vzdy bude eleanor shelby gt500 bez trapneho E. klasika je klasika.
Inak a to oznacenie je oficialne?GT500E?
 
tomino070
2008-04-13 00:51:48+02
Inak na tej fotke co mas v profile s nazvom kolona je take biele auto neviem co to je ale stava to u nas v garazi ma to taky asi 50rocny pan a vzdy sa v tom rype.
Ja som si chcel kupit Camaro len mam vek na to kedy setrim na byvanie a tak som zahodil camaro za hlavu a venujem sa lacnejsiemu konicku foteniu.
Inak som strasne miloval camaro tie okolo roku od cca 1990. Take camaro iron-z 5liter:))) alebo potom boli Bigblock to boli tusim 7 alebo 8litre. mam rad tieto americke pice hlavne kvoli tomu obsahu a zadnemu nahonu s volnym diferecialom. To su strasne auta...ale aj tak na moj zivotny sen nesiahaju ani po clenky...mercedes sl500:))
 
ePixel
2008-04-13 04:26:16+02
príspevok od: tomino070
Inak na tej fotke co mas v profile s nazvom kolona je take biele auto neviem co to je ale stava to u nas v garazi ma to taky asi 50rocny pan a vzdy sa v tom rype.
Ja som si chcel kupit Camaro len mam vek na to kedy setrim na byvanie a tak som zahodil camaro za hlavu a venujem sa lacnejsiemu konicku foteniu.
Inak som strasne miloval camaro tie okolo roku od cca 1990. Take camaro iron-z 5liter:))) alebo potom boli Bigblock to boli tusim 7 alebo 8litre. mam rad tieto americke pice hlavne kvoli tomu obsahu a zadnemu nahonu s volnym diferecialom. To su strasne auta...ale aj tak na moj zivotny sen nesiahaju ani po clenky...mercedes sl500:))
GT500E bol povodny nazov pred tym ako mu dali meno Eleanor ;). A k tomu bielemu chevroletu, je to mozne. Ma este syna ktory ma starsie volvo nespomeniem si teraz na model. Ale poznam ho :). Hmm Camaro SS by som bral aj ja ale najviac Dodge Challenger alebo Charger :P nadupany V8ckovy motor, matna cierna fatba, 900 HP pod zadkom a smrt v ociach vsetkych ucastnikov vozovky aj chodnikov :D
 
mustang1969
2008-04-13 14:43:13+02
pre upresnenie, E sa k tomu pridalo novemu 60 sekund, lebo si mysleli ze to tak bude dobre, ale klasickych 60 sekund malo len GT500 a volalo sa to eleanor, ale to co ma pato na fotke to je original 1967 Ford Mustang Shelby GT500 ktory sa nevolal Eleanor. Eleanor sa zacali nazyvat v kalsickych 60 sekund, a v novodobom 60 sekund kvoli tej 67cke co tam bola upravena od UP, a preto kazdy kto vidi 67cku GT500 si povie ze eleanor ale to nie je pravda! Eleanor 67 robila firtma unique performance a boli to GT500E Basic, GT500E Performance, GT500E Super Snake. Takze to co tam je nieje eleanor ale originalna GT500
 
tomino070
2008-04-13 23:18:18+02
mustang aha uz chapem. To som vedel ze sa zacalo volat eleanor kvoli filmu...
epixel hej ten ujo ma syna a maju take volvo...
 
zdenoxl
2008-04-14 13:50:02+02
Zdravim pani. Ked sa tu uz hovori a radi ako na to pri foteni automobilov, chcel by som Vas aj ja poprosit o jednu radu. Chystam sa na buducotyzdnovy autosalon a chcel by som si nafotit nejake tie nablyskane stroje(a nielen stroje). Urcite viete, ake su v Inchebe svetelne podmienky pri takychto akciach a preto sa Vas chcem spytat, ci fotit bez blesku alebo s bleskom a ak s nim, tak ako? Na priamo alebo pomocou odrazu od nejakej svetlej plochy prichytenej o blesk? Nerad by som po vyvolani filmu zistil, ze napriklad kapotu auta nieje vidiet, pretoze sa od nej odraza svetlo mojho blesku.
 
ePixel
2008-04-14 15:57:32+02
príspevok od: zdenoxl
Zdravim pani. Ked sa tu uz hovori a radi ako na to pri foteni automobilov, chcel by som Vas aj ja poprosit o jednu radu. Chystam sa na buducotyzdnovy autosalon a chcel by som si nafotit nejake tie nablyskane stroje(a nielen stroje). Urcite viete, ake su v Inchebe svetelne podmienky pri takychto akciach a preto sa Vas chcem spytat, ci fotit bez blesku alebo s bleskom a ak s nim, tak ako? Na priamo alebo pomocou odrazu od nejakej svetlej plochy prichytenej o blesk? Nerad by som po vyvolani filmu zistil, ze napriklad kapotu auta nieje vidiet, pretoze sa od nej odraza svetlo mojho blesku.
Taktiez sa chystam na autosalon. No poviem ti tak, ze na inverzak som uz davno fotil autosalon :). Ale ak bliskat tak najlepsie do stropu. Ja tento rok chcem tiez vyskusat silu autosalonu a idem to skusit nafotit s mojim novym kamaratom (30Deckom). Taaaakze uvidiiiime co z toho bude :)
 
Martin643
2008-04-15 19:28:57+02
príspevok od: zdenoxl
Zdravim pani. Ked sa tu uz hovori a radi ako na to pri foteni automobilov, chcel by som Vas aj ja poprosit o jednu radu. Chystam sa na buducotyzdnovy autosalon a chcel by som si nafotit nejake tie nablyskane stroje(a nielen stroje). Urcite viete, ake su v Inchebe svetelne podmienky pri takychto akciach a preto sa Vas chcem spytat, ci fotit bez blesku alebo s bleskom a ak s nim, tak ako? Na priamo alebo pomocou odrazu od nejakej svetlej plochy prichytenej o blesk? Nerad by som po vyvolani filmu zistil, ze napriklad kapotu auta nieje vidiet, pretoze sa od nej odraza svetlo mojho blesku.
neviem cim fotis, ale zrkadlovka to asi nebude. V tomto ti asi moc neporadim. Ja som bol raz na autosalone a to som cvakal bez blesku, ALE musis vediet ci udrzis mensie casy a ake ISO mozes max. pouzit aby ti to nesumelo. Ak teda mas vobec manualne nastavenie. So vstavanym bleskom by som to ani neskusal. Ak je moznost, tak externy blesk nasmerovany dohora + na zadnu stranu si gumickou pritiahni tvrdsi biely papier (ako odrazova plocha). zo stropom nerataj (ak tam vobec nejake su :) - nie klasicke, aj to vo vyske 10 metrov....). A samozrejme ked nechces mat odfoteneho bavoraka a okolo neho 12 ludi tak preklzni na novinarsky den ako ja :) a mas to v pohodicke, aj tety ti zapozuju :)
 
zdenoxl
2008-04-15 22:22:05+02
príspevok od: Martin643
neviem cim fotis, ale zrkadlovka to asi nebude. V tomto ti asi moc neporadim. Ja som bol raz na autosalone a to som cvakal bez blesku, ALE musis vediet ci udrzis mensie casy a ake ISO mozes max. pouzit aby ti to nesumelo. Ak teda mas vobec manualne nastavenie. So vstavanym bleskom by som to ani neskusal. Ak je moznost, tak externy blesk nasmerovany dohora + na zadnu stranu si gumickou pritiahni tvrdsi biely papier (ako odrazova plocha). zo stropom nerataj (ak tam vobec nejake su :) - nie klasicke, aj to vo vyske 10 metrov....). A samozrejme ked nechces mat odfoteneho bavoraka a okolo neho 12 ludi tak preklzni na novinarsky den ako ja :) a mas to v pohodicke, aj tety ti zapozuju :)
Fotim zrkadlovkou,ale kinofilmovou(vid moj profil), zakze ISO zalezi od filmu, ale myslim, ze si zoberiem Fuji 200 Superia. Mam aj externy blesk, bez toho by som tam ani nesiel, len som nevedel, ako mam naklonit hlavu blesku, ci fotit na priamo, alebo radsej viac dohora pomocou nejakej tej odraznej plosky.
Novinarsky den nestiham, u mna prichadza do uvahy sobota, takze sa budem predierat davom a snazit sa urobit co najlepsie zabery.
 
Martin643
2008-04-16 14:36:07+02
tak to uz si ty musis rozhodnut ci to zvladas na ten film aj bez blesku, ale ked mas ex. tak ho pouzi, nasmeruj do hora, no pozi odrazovu plochu.
Vela stastia.
 
ePixel
2008-04-19 01:20:55+02
Boli ste niekto na autosalone? Ako ste spokojny? Ja hovorim od roka k roku horsie... Viacmenej vacsina fotografov co tam bolo, fotilo viacmenej hostesky ako auta... Ja som fotil aj aj ale ajtak, nic moc. Nitra je u mna ovela vacsim favoritom ako Bratislava...
 
zdenoxl
2008-04-20 13:44:53+02
Postreh z mojej vcerajsej navstevy autosalonu.
Neviem ci od roka k roku horsie,ako napisal ePixel, s Nitrou neporovnavam, pretoze tam som este nebol,ale...
Sobota,kedy som bol ja, bola na fotenie aut podla mna absolutne nevyhovujuca! Tolko ludi som tam este nezazil.Sem tam sa mi podarilo urobit nejaky zaber celeho auta, ale bolo to skor vynimocne.Aj s mojimi 28mm na zaciatku objektivu musim od auta trocha odstupit a 98% ludi, ktori sa tam pohybovali nebolo ochotnych respektovat a umoznit aspon 5 sekund nielen mne, ale aj ostatnym navstevnikom s fotoaparatmi na zhotovenie ako takeho zaberu a uplne kludne sa postavili medzi mna a auto bez ohladu na to, ze mam fotak zrovna na ´oku´.
Preto sa ani necudujem, ze väcsina fotografov mozno fotila hostesky, pretoze to bolo podstatne jednoduchsie,ako odfotit nejake auto.
Tot moj dojem zo vcera.
 
ePixel
2008-04-20 14:27:02+02
príspevok od: zdenoxl
Postreh z mojej vcerajsej navstevy autosalonu.
Neviem ci od roka k roku horsie,ako napisal ePixel, s Nitrou neporovnavam, pretoze tam som este nebol,ale...
Sobota,kedy som bol ja, bola na fotenie aut podla mna absolutne nevyhovujuca! Tolko ludi som tam este nezazil.Sem tam sa mi podarilo urobit nejaky zaber celeho auta, ale bolo to skor vynimocne.Aj s mojimi 28mm na zaciatku objektivu musim od auta trocha odstupit a 98% ludi, ktori sa tam pohybovali nebolo ochotnych respektovat a umoznit aspon 5 sekund nielen mne, ale aj ostatnym navstevnikom s fotoaparatmi na zhotovenie ako takeho zaberu a uplne kludne sa postavili medzi mna a auto bez ohladu na to, ze mam fotak zrovna na ´oku´.
Preto sa ani necudujem, ze väcsina fotografov mozno fotila hostesky, pretoze to bolo podstatne jednoduchsie,ako odfotit nejake auto.
Tot moj dojem zo vcera.
Ja som na autosalone bol aj dnes... Isiel som tam rano, nebolo to tak preplnene takze bolo fajn. Auta som si tentokrat lepsie poobzeral. Siel som tam viacmenej na otvorenie Tuningerskej sezony ale tam sa nedala fotit vobec... Auta natlacene na sebe a strasne vela ludi... :(
 
dmiro
2008-04-21 15:03:45+02
Bol som pozriet vo stvrtok, ludi bolo hodne, ale přiměžene, musim povedat, ze boli tolerantny pockali tych 5s, kym som cvakol. (v tu sobotu sa ani necudujem, tam uz musela byt ´mela´). Chlapi no ale aj tak by ste tu mohli nieco prilepit. Ved tie dievcata sa hned usmiali a zapozovali, ked sa fotak dihal k oku:) Neviem, preco tí organizatori dali okolo tych aut tak blízko tie pasky, to vznikla fakt super fotka, napr. Myabach olemovany paskou. Pripajam Lanciu/Veroniku a to z toho dovodu, ze je lepsia ako tie na bleskovkach.
 
ePixel
2008-04-21 18:33:45+02
Taak pridavam aj ja fotografiu z autosalonu :)
 
dmiro
2008-04-26 22:33:04+02
GT500 po 40tich rokoch :)
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()