Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

FOTO NA PLATNO

maxo1986
maxo1986 2009-12-11 21:26:29+01
DOBRY DEN potrebujem poradit robil tu už niekdo zvas niekedy z fotky fotku na platno a ak ano cez aku firmu jasom si dal urobit foto na platno cez fotolab.sk apo 3mesicoch mi najednom mieste natom platne barva stratila lesk bolo tovidno volnym okom čím to je sposobene nekvalitnou tlacou naplnami?alebo svetlom ktore posobi na obraz prosim o radu dakujem
 
Ivo003
2009-12-12 21:32:19+01
Toto som nasiel tu na portali
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/editacia-fotografii/ako-na-verne-farby/
 
Minoa
2009-12-14 14:58:55+01
Ivo s tym kalibrovanim mas uplnu pravdu, treba stale zacat tym ze sa vykalibruje monitor. Co sa tyka CRTcok tak dlhe roky som pouzival pro.radu od PHILIPSU a uz asi tak 3 rok pouzival Eizo CG211, prve tyzdne som si nevedel zvyknut ale potom je to nieco uplne ine. A co sa tyka fotografie na platno tak najlepsia moznost co sa tyka dosiahnutia kvality je vyhotovit fotku klasickym chemickym procesom na fotopaier a nasledne ju potiahnut UV foliou s imitaciou platna.Takto mate klasicku fotku s povrchom platna,UV folia zabranuje blednutiu a aj mechanickemu poskodeniu, foto je mozne utierat obycajnou vlhkou utierkou. Zivotnost samotnej foto je cca.120 rokov pri galerijnom osvetleni.
 
Ivo003
2009-12-14 18:05:38+01
Mokry proces nevlastnim, mam studio Profesional od Fomei-a a ekosolvent. O laminácii viem, poznam to. Inac na Epsone s Onix ripom mam vyborne vysledky, na ekosolvente pouzivam ripovaci soft Caldera, na produktovu tlac na postery, bannery, vinil, canvas to staci. Vyhoda ekosolventu je, ze tlacis priamo na strukturovane platno a ked chces mozes si urobit tekute lamino na ochranu. Zivotnost pisu rozne, este som neskusal. Tlaciaren mam druhy rok, farba zatial drzi.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()