Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

REKVALIFIKAčNY KURZ V OBORE FOTOGRAF

maxo1986
2009-12-25 18:24:58+01
AHOJTE neviete mi niekto poradit cim existuje kurz rekvalifikačny v obore fotograf mal byto byt kurz akreditovany MINISTERSTVOM SKOLSTVA SLOVENSKEJ REBUBLIKY ak viete oniekom teda firme ktora robi taketo kurzy tak to sem napište alebo odkaz na ich stranku dakujem
 
2009-12-25 18:31:22+01
vpravo hore - vyhladavanie-rozsirene-v prispevkoch a komentaroch-prispevkoch vo fore-klucove slovo rekvalifikacny, abraka-dabra, tam to mas:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=3108
cas hladania 5s, rychlejsie ako zalozit novu temu...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-12-25 19:31:50+01
Co od akreditovaneho kurzu ocakavas? Kvalitu? Vodicak na fotenie?
 
Palso
2009-12-26 10:33:46+01
chodi tu niekto na VSMU na fotku? :)
 
maxo1986
2009-12-26 10:38:49+01
MNE IDE oten papier ktory mi daju po uspesnom absolvovani toho kurzu ano je to nieco ako vodicak na fotenie o photoacademy viem ze to poskytuje ale videl som nieco este ajza 330€ atoje premna viac lacnejsie aaj kratsi termin len neviem najst tu stranku oplati sa vo vseobecnosti ten takyto rekvalifikacny kurz si urobit teda stoji to zatie peniaze dakujem za odpoved
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2009-12-26 10:38:56+01
príspevok od: Palso
chodi tu niekto na VSMU na fotku? :)
VSVU:) ..len oprava
 
Palso
2009-12-26 11:14:49+01
preco VSVU? aj na VSMU mame fotograficku tvorbu :)
 
tomros
2009-12-26 11:32:12+01
este je aj nieco podobne v Brne http://www.foto-skola.com/rekvalifikace/
 
admin
redakcia ephoto.sk 2009-12-26 20:14:48+01
príspevok od: maxo1986
MNE IDE oten papier ktory mi daju po uspesnom absolvovani toho kurzu ano je to nieco ako vodicak na fotenie o photoacademy viem ze to poskytuje ale videl som nieco este ajza 330€ atoje premna viac lacnejsie aaj kratsi termin len neviem najst tu stranku oplati sa vo vseobecnosti ten takyto rekvalifikacny kurz si urobit teda stoji to zatie peniaze dakujem za odpoved
za fotografa hovori jeho robota a nie papier :) A musi byt aj sikovny obchodnik, pokial chce fotku predat.
 
jake
2009-12-26 20:25:36+01
príspevok od: maxo1986
MNE IDE oten papier ktory mi daju po uspesnom absolvovani toho kurzu ano je to nieco ako vodicak na fotenie o photoacademy viem ze to poskytuje ale videl som nieco este ajza 330€ atoje premna viac lacnejsie aaj kratsi termin len neviem najst tu stranku oplati sa vo vseobecnosti ten takyto rekvalifikacny kurz si urobit teda stoji to zatie peniaze dakujem za odpoved
certifikovany doklad vydava www.idif.cz - , ktory plati v CZ a celej EU, cize aj na Slovensku. Staci si vybrat z kurzov popripade z cyklu vecernych kurzov alebo fotoskoly. Dostanes doklady, ktore podla zivnostenskeho zakona treba mat (plati to v Cechcach, u nas nie) ak clovek chce vykonavat alebo sa zivit fotenim. Existuju aj akreditovane kurzy Ministerstva kultury - taktiez v Cechach kde sa da vybrat a studovat specializacia.
Neviem na co to potrebujes, ale ak mas zaujem tak Ti to mozem doporucit.
 
BRANKY
2009-12-27 00:33:16+01
príspevok od: admin
za fotografa hovori jeho robota a nie papier :) A musi byt aj sikovny obchodnik, pokial chce fotku predat.
admin to vystihol.....papier nerobí fotografa fotografom...
Ale urobil by som si nejakú školu, alebo kurz, lebo ak sú tam tý správny ľudia tak sa tam dá vždy veľa naučiť a zároveň sa učíš niečo čomu sa chceš venovať/čo ťa baví a nie ako v škole to čo ťa nebaví :D
 
Dominik Bugár
redakcia ephoto.sk 2009-12-27 10:51:39+01
skus pozriet www.kailas.sk; rekvalifikacny kurz v trvani 7 x sobota
 
maxo1986
2009-12-29 09:33:43+01
no ten www.kailas.sk ten je premna asi zaujimavy pomer dlžka a cena ja chcem fotit popri prace vo volne trebars na zakazky ak bysom mal ak budem mat ten papier o absolvovani kurzu toho fotografickeho radi mato do stym papierom do vyššej mety fotografov ako bežny amater? aje ten kurz vhodny aj pre pokrocileho zaciatocnika vo foteni
 
dodo_bb
2009-12-29 09:44:58+01
príspevok od: maxo1986
no ten www.kailas.sk ten je premna asi zaujimavy pomer dlžka a cena ja chcem fotit popri prace vo volne trebars na zakazky ak bysom mal ak budem mat ten papier o absolvovani kurzu toho fotografickeho radi mato do stym papierom do vyššej mety fotografov ako bežny amater? aje ten kurz vhodny aj pre pokrocileho zaciatocnika vo foteni
Asi nečítaš príspevky nad sebou... Zaradiť medzi lepších fotografov Ťa môžu len Tvoje kvalitné fotografie, Milan. Tie čo máš tu v profile ma veľmi neoslovili :-))) A navyše hovoríš, že si začiatočník, ako chceš robiť profi robotu? Keď vyhráš niekoľko fotografických súťaží, keď budeš mať tu na ephoto 100 fotografií a priemer hodnotenia nad 6 a za sebou 5 - 6 autorských výstav, je čas uvažovať nad prácou za mzdu - dovtedy si proste bežný amatér, aj keď budeš mať sto papierov :-)))) Ak Ti je 300 € veľa za kurz, kde chceš zobrať 5 - 6000 € na vybavenie, počítač a software?
 
maxo1986
2009-12-29 18:26:02+01
TEN KURZ jeto rekvalifikacny kurz fotenia alebo len čisto kurz fotenia ja hladam rekvalifikacny kurz
 
TTL
2009-12-29 18:52:11+01
Fotograficke sluzby su volna zivnost, ziaden papier nepotrebujes. Ked chces fotografie predavat ako umenie (nie na zakazku), mozes mat slobodne povolanie a tiez nepotrebujes papier. Ked chces ziskat zakaznikov, zase je ti papier od ministerstva na dve veci - potrebujes portfolio.

A ked si zaciatocnik, tak na ziadne zakazky radsej nemysli, nech sa nestrapnis. Radsej ziskaj poriadnu prax, referencie a nechaj si svoje portfolio skritizovat skutocnymi fotografmi (nie cudzimi ludmi na internete). Nehovoriac o tom, ze fotografia je tak tvrdy biznis, ze to neodporucam skoro nikomu kto to fakt nema ako vasen. To nie je o tom ze si kupis kitovu DSLR, ides nieco nacvakat a akoze si privyrobis. Teda niektori funguju aj tak, tiez pravda...
 
TTL
2009-12-29 18:54:28+01
Ale ked uz chces nejaky kurz, radsej si zaplat workshop tu na ephoto.
 
egresisko
2011-08-17 23:44:55+02
príspevok od: Karol Srnec
Co od akreditovaneho kurzu ocakavas? Kvalitu? Vodicak na fotenie?
Ahoj, chcel by som sa ta opytat vyzeras ze si hodne zdatny a mna by zaujimalo ze ci sa tie kurzy oplatia?
Mam za roky co sa venujem fotke od filmoveho fotaku, zec ultrazoom, az po dnesnu zrkadlovku, nacitane tobny knih, ale i tak si myslim ze stale je co objavovat a co ucit sa

Hlavne co myslis da Ti taky kurz to co do neho vlozis ( ci nieje lepsie kupit vysokosvetelny objektiv )?
Ja osobne by som najradsej niekde externe studoval vysku fotografiu... a pomaly sa ucil nielen ako zaobchadzat s technikou, ale aj ako fotku citit a vnimat z viacerych uhlov... ale zial som ziadnu taku vysku popri praci nenasiel...

Mam totiz svoj obrovsky sen fotit jedneho dna pre nejaky velky casopis zamerany na prirodu a reportaz a ku tomu predpokladam bude cesta este velmi dlha

Dik Egres
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-08-18 08:31:30+02
príspevok od: egresisko
Ahoj, chcel by som sa ta opytat vyzeras ze si hodne zdatny a mna by zaujimalo ze ci sa tie kurzy oplatia?
Mam za roky co sa venujem fotke od filmoveho fotaku, zec ultrazoom, az po dnesnu zrkadlovku, nacitane tobny knih, ale i tak si myslim ze stale je co objavovat a co ucit sa

Hlavne co myslis da Ti taky kurz to co do neho vlozis ( ci nieje lepsie kupit vysokosvetelny objektiv )?
Ja osobne by som najradsej niekde externe studoval vysku fotografiu... a pomaly sa ucil nielen ako zaobchadzat s technikou, ale aj ako fotku citit a vnimat z viacerych uhlov... ale zial som ziadnu taku vysku popri praci nenasiel...

Mam totiz svoj obrovsky sen fotit jedneho dna pre nejaky velky casopis zamerany na prirodu a reportaz a ku tomu predpokladam bude cesta este velmi dlha

Dik Egres
Nemyslim, ze sa za jeden mesacny kurz niekto nauci fotit. Navyse ta taky kurz aj tak nenauci bussines stranku fotografickeho chlebicku. Ked chces robit fotografiu musis mat znalosti a obchodneho ducha (castokrat dolezitejsie ako znalost fotenia), ziaden diplom ani certifikat od teba nikto nebude chciet.
 
tadzesi
2011-08-18 08:54:59+02
príspevok od: dodo_bb
Asi nečítaš príspevky nad sebou... Zaradiť medzi lepších fotografov Ťa môžu len Tvoje kvalitné fotografie, Milan. Tie čo máš tu v profile ma veľmi neoslovili :-))) A navyše hovoríš, že si začiatočník, ako chceš robiť profi robotu? Keď vyhráš niekoľko fotografických súťaží, keď budeš mať tu na ephoto 100 fotografií a priemer hodnotenia nad 6 a za sebou 5 - 6 autorských výstav, je čas uvažovať nad prácou za mzdu - dovtedy si proste bežný amatér, aj keď budeš mať sto papierov :-)))) Ak Ti je 300 € veľa za kurz, kde chceš zobrať 5 - 6000 € na vybavenie, počítač a software?
5 - 6000 € ? D700 + 2 skla ? Alebo D3s + jedno sklo? Tiez nesuhlasim zo 100 fotografiami na ephoto zo znamkovanim 5-6. Denne sa tu premelie vela fotografii a o niektore nikto, vratena mna, ani nezakopne.

Ak chces (maxo1986) svojim zakaznikom mavat papierom pred nosom a masirovat si takto ego, tak hladaj kurz. Fotorafia je beh na dlhe trate ktory poniektory bezia uz niekolko rokov a stale niesu ani v top 100. Dalsia vec je vediet sa predat.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()