Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ako zmenšujete fotky?

snakepit
2009-12-29 20:40:06+01
Zdravim, zaujimalo by ma, ako konkretne zmensujete fotky, ktore davate sem na web. Mam rad velke fotky(aspon 1000px dlhsia strana) castokrat sa mi vsak stane, ze sa nezmestim do 450kb, ktore su max pri pridavani fotky do vlastnej galerie. Ja si ich teda vzdy zmensim na tu velkost ako som spominal a potom ju dam v PSku ulozit pre web. Niekedy znizim kvalitu, max vsak na 95%. Ak je treba viac, radsej zmensim fotku a dam ulozit znovu. Len sa chcem spytat, ci pouzivate nejaku inu techniku, alebo to robite presne ako ja. Dakujem pekne za kazdu radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-12-29 20:47:16+01
Technika, ktoru pouzivas je OK. Nemusis sa bat ist pod 95%. Niekedy staci aj okolo 70% a vsetko je OK. Proste sleduj degradaciu fotky v optimised preview a ak je to skutocne zle, az potom fotku zmensi.
 
wayne
2009-12-29 22:40:34+01
pouzivam dlhsiu stranu 800-1000 px a kvalitu 85%... pre web to staci
 
wayne
2009-12-29 22:41:08+01
(zabudol som dopisat ze to robim rovnako cez ulozit pre web)
 
zuzuliena
externý redaktor 2009-12-29 22:43:16+01
uz som bola aj na 65% a na webe to bolo ok.
 
Marcel Rebro
2009-12-29 22:50:03+01
ja davam : dlhsia strana 1200px potom ramik a ´save for weba´ tak aby som sa zmestil do 450kb
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-12-29 22:54:10+01
ja davam normalne save as aj tak vidim kolko bude mat kb.A kvalita 8 - 9 ako kedy
 
snakepit
2009-12-29 23:06:40+01
super, dakujem Vam pekne za kazdy comment. Myslel som, ze ma sprdnete, ze ak to chcem mat kvalitne tak znizovat kvalitu co i len o 1% je total tabu :) Ja uz som zacinal byt zufaly, ked som musel davat foto o velkosti 700x500 a niekedy ani to nestacilo :) Este raz dakujem
 
Gino
2009-12-29 23:17:30+01
obmedzenie je 450kb ? ja pridavam na ephoto kludne aj 600kb presne a ide to a zmensujem v Canon DPP... napriklat tato ma presne 600kb

http://www.ephoto.sk/data/users/8517/photos/big/a8f7fce4831badee1ff841684157b92e.jpg
 
DonLa
2009-12-30 06:19:08+01
Aký máš postup pri zmenšovaní v Canon DPP ?
Ďakujem.
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2009-12-30 07:23:24+01
ked pracujete cez save for web tak mne to vzdy obrazok aj dosaturuje neziaduco a nenasiel som tam nic kde sa to da vypnut, nevadi vam take automatcke dosaturovanie?
 
Gino
2009-12-30 11:06:49+01
Fotku TIF 16 bit zmensim na mensi TIF 16 bit (1200pix) a az ten doostrím a ulozim do JPEG ...
 
maTTo_corp
2009-12-30 11:25:23+01
....ja nechávam rozmer okolo 900x600 +-...píšete tu, že znižujete kvalitu, neviem ako ale ja robím akurát to, že doostrím pred aj po zmenšení a na koniec konvertujem do sRGB aby ostali na webe rovnaké farby...kvalita super a s veľkosťou som nemal problém...
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-12-30 11:55:46+01
príspevok od: sankiakis
ked pracujete cez save for web tak mne to vzdy obrazok aj dosaturuje neziaduco a nenasiel som tam nic kde sa to da vypnut, nevadi vam take automatcke dosaturovanie?
preto davam len save as :D
 
DonLa
2009-12-30 13:04:43+01
príspevok od: Gino
Fotku TIF 16 bit zmensim na mensi TIF 16 bit (1200pix) a az ten doostrím a ulozim do JPEG ...
Nie je jednoduchšie previesť rovno upravené RAW do jpg?
 
zombi
2009-12-30 13:49:14+01
príspevok od: sankiakis
ked pracujete cez save for web tak mne to vzdy obrazok aj dosaturuje neziaduco a nenasiel som tam nic kde sa to da vypnut, nevadi vam take automatcke dosaturovanie?
Mas zaskrtnute ´convert to sRGB´ v okne ´save for web´ ?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()