Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Velkost suboru

efko
2008-05-11 21:37:16+02
Ahojte chcem sa spytat ze ako dosiahnem aby velkost suboru fotografie bola 300kb a aby moje fotky mali maximalnu dlzku jednej strany taku ako pozadujete tu tych 1024 bodov
 
janoleho
2008-05-11 23:05:22+02
picture manager v Ofise, alebo k foťaku si na ti dostal CD
 
jaroa
2008-05-11 23:22:11+02
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/editacia-fotografii/priprava-foto-na-web/
 
dusan1973
2008-05-12 09:00:19+02
Napríklad vo Photoshope zmenšíš na požadovaný rozmer a potom pri ukladaní pre web zvolíš maximálnu veľkosť súboru a kompresiu si program určí sám.
 
efko
2008-05-12 12:34:47+02
príspevok od: dusan1973
Napríklad vo Photoshope zmenšíš na požadovaný rozmer a potom pri ukladaní pre web zvolíš maximálnu veľkosť súboru a kompresiu si program určí sám.
A dosiahnem zmensenie fotografie aj ked si vo fotaku namiesto 7 mil.pixelov nastavim napr.5 mil.pixelov?
 
tulenik
2008-05-12 12:37:22+02
ale to budeš mať stále dlhšiu stranu far over 1024 px
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-12 12:48:59+02
príspevok od: efko
A dosiahnem zmensenie fotografie aj ked si vo fotaku namiesto 7 mil.pixelov nastavim napr.5 mil.pixelov?
Tadialto cesta nevedie. Musis pouzit nejaky program, ktory ma funkciu zmeny velkosti a zaroven mozes riadit stupen kompresie a tym vyslednu velkost suboru v kb.
VYskusaj tento jednoduchy program: http://www.slunecnice.cz/sw/jpeg-optimizer/
 
p3eek
2008-05-14 20:20:16+02
..kcem sa pridat...po zmenseni vo photoshope mam obrazok zubkaty...ako dosiahnut take pekne ciste a ostre obrazky ako maju ostatny..pre ukazku som hodil jednu fotku do galerie je otrasna v porovnani s ostatnymi...je pravda ze je to trosku aj vyrez ale aj tak je moc zubata...
 
p3eek
2008-05-14 20:20:42+02
..ostatni ...Iiii :-)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-14 20:27:34+02
príspevok od: p3eek
..kcem sa pridat...po zmenseni vo photoshope mam obrazok zubkaty...ako dosiahnut take pekne ciste a ostre obrazky ako maju ostatny..pre ukazku som hodil jednu fotku do galerie je otrasna v porovnani s ostatnymi...je pravda ze je to trosku aj vyrez ale aj tak je moc zubata...
Osobne fotky trochu preostrujem, ten skript na zvacsenie fotky trochu rozostri. V mensom nahlade su vacsinou rozpadnute, ale to nezmenis, to je algoritmom redakcneho systemu ephota.
Ak fotografia obsahuje vela detailov (stromi, trava...) je len problematicke udrzat kvalitu pri 300 kb limite, vtedy je lepsie fotku dat mensiu, nez plnych 1024 pixelov.
 
p3eek
2008-05-14 20:45:51+02
Vdaka...a mohol by si mi povedat ako sa taka fotka preostruje?Mam to robit cez FILTER-SHARPEN...a potom radsej SHARPEN EDGES alebo UNSHARP MASK alebo SMART SHARPEN alebodaco ine?ked dam to prve hrany su dake cudne....moc som este z fotkami v Photoshope nerobil ...ale vizualizacie si doostrujem pomocou peciatky ..ale to si pri fotke neviem predstavit robit to takto manualne....este by ma potesilo keby si mi k tej fotke povedal ze asi ake upravy by sa s nou mali spravit ja som len dal auto contrast auto levels potom curves... a to tak vsetko este som skusal spravit daco s farebnostou ale moc s ami to nepacilo...mozno by bola lebsia keby boli stromi v popredi uplne cierne...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-14 20:55:54+02
Pouzivam Smart sharpen, niekedy zaostrim viac len jeden kanal, ktory ma najmenej sumu.
Problem na fotke je skor s kompoziciou, je tam prilis vela veci, jeden nevie, ktoru dvojicu si vybrat, alebo vezu? Nieco musi byt hlavny objekt. Ak prejde, pripajam jednu svoju fotku z toho miesta.
 
p3eek
2008-05-14 21:02:31+02
vdaka...no veru mas asi aj pravdu...tie dve dvojice su zmatocne...mal som to orezane aj do stvorca to bolo asi lepsie ....veza sa mi zdala dobrym ozivenim kvoli svetlu ktore na nu dopada..to iste aj komin a dalsia veza..ale teraz ked sa na to kukam uz som si nie isty :-P ...dik budem ....trochu mi chyba diskusia ku galeriam vacsinou su to len hodnotenie typu ...super...dobre...pekne...ale nic viac co by nas co zaciname naucilo co a ako..aby sme sa poucili z chyb ostatnych....popripade naucili co je kedy preco a ako spravne...kupil som si u vas v obchode knizku a uz sa tesim ako si kupim dalsiu je super... :-)
 
wowwdesign
2008-05-27 02:48:29+02
je obrovske mnozstvo programov - legalny a free ja FastStone, ma aj hromadne upravy fotiek, vies urcite velkost v pix kolko maju mat, vies aj velkost dat, aj cropovat... a potom su aj javovske, odporucam www.stahuj.cz a tam si daj hladat foto alebo co a najdes dost... samo to urobi, len nie kazdy vie zmensit a potom aby fotka nebola divne prepixovana...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()