Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Pomoc s produkcnou fotografiou

AnnoMally13
2010-03-02 15:07:47+01
Ponukol som firme pre ktoru makam, ze kedze fotim, tak som zadara (planujem poziadat o zvysenie platu neskor) k dipozicii pre nejake katalogove fotky. Kedze mame nieco ako atelier pre fotenie malych produktov (pozadie + tri zableskove hlavy a 40x40 softbox) som si myslel ze to bude easy...ale co cert nechcel. Povedali mi,ze ci som schopny nafotit nieco trosku vacsie (vid. foto). A tak dumam, rozmyslam ako na to. Prve co ma napadlo : provyzorny \\\'Light tent\\\', ktory by bol zhotoveny z polopriesvytneho fialoveho papiera(company colours :), planoval som to upevnit na, predstavte si otoceny stolik s dlhsimi nohamy, ktory by bol obmotany tymto papierom, a z vonkajsich stran blesky, lenze sa bojim ze pri expozicii by \\\'nohy stola\\\' vrhali neprijemny tien. Takze Vas prosim o radu, spravit ten provyzorny Light tent, alebo len pichnut ze produkt pozadie a nasvietit ho zo stran? Akakolvek rada vytana. Dakujem.
 
Daniel.U
2010-03-02 15:23:57+01
ved daj normlane nekonecne pozadie alebo najdi pekny kut dielne a zakompnuj to do prostredia ked sa inak neda :-)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-03-02 15:28:13+01
Na dnne svetlo do tiena, niecim dosvietit vnutro a potom prehodit v PS pozadie.
 
AnnoMally13
2010-03-02 17:02:27+01
dakujem za komenty.

Prave som v tom ´fotoateliery´(tam uz asi nikdo nebol peknych par rokov:)nasiel rolku bieleho papiera.200cm x (cca)500cm.

Takze moj napad: upevnit to ako nekonecne pozadie na otvorene rolovacie dvere, ktore sa pouzivaju ked pride material (sirka 250cm). Tym padom je zozadu nasvietene denne svetlo, odrazom od budovy oproti (dvere su v tieni). A spominany produkt potom dosvietit zo stran a z vnutra..vid nakres.

PS: von sa mi s tym nechce ;)

 
DodoFot
2010-03-03 10:50:55+01
mas tam toho vela. softbox 40x40 ti asi dobre nenasvieti taku ozrutu a odraz od odrazky takisto. ale ved vyskusaj. ja by som mozno vyuzil tie dvere, ale postavil to opacne a bez bleskov. daj tu ozrutu k tym dveram, aby bola osvietena od odrazene svetla od budovy oproti a za tu ozrutu daj to biele pozadie. jednoducho vyuzi prirodzene svetlo.
 
kralik_j
2010-03-03 11:02:31+01
daj si pozor na tie ostre svetelne luce, asi budes mat vela odleskov, CPL ti bude nanic, lebo ta rura ma vela hran a lesklych ploch pod roznymi uhlami.
Kazdy zdroj svela podla intentzity budes musiet mat difuzovany. Treba experimentovat, som zvedavy ako pochodis. Daj vysledok potom k nazretiu.
 
AnnoMally13
2010-03-03 22:31:29+01
2 DodoFot: dik za napad, dost som nad tym uvazoval, len je tam problem so zavesenim pozadia...to by som uz asi potom skor vytiahol von

2 kralik j:skoro som zabudol na CPL, dik za pripomenutie :)

Anyway, fotenie je zajtra, a dnes som si bol od kamarata pozicat dve zableskove hlavy Bower s dazdnikmi, pretoze ked som si dal do googla tie blesky co mame v praci, tak ze radsej nie (nejaka znacka ProtoLight).
Ale..kedze so svietenim nemam ziadne skusenosti, mam zaverecnu otazku.
Co bude lepsie, blesk cez biely dazdnik, a la softbox, alebo odrazom od striebornej plochy daznika. Logicky mi vypliva ze odrazom pokryjem viacej miesta, ale ako som pisal, som este stale fotolama.
Vysledky pridam do galerie, ked to bude hotove a pridam sem odkaz.

Ps: mozem synchronizovat dva blesky medzi sebou? Tie bowery sa ovladaju len cez sync. a tie z prace(protolight) sa spustaju na externy zablesk.
Tak som rozmyslal napojit protolight cez sync. na bower a tym padom by sa oba na zablesk mali odpalit. Funguje to takto?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()