Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fototapeta na stenu

Skreky
2010-03-24 02:03:35+01
Prosim vedeli by ste mi povedat ak by som chcela dat urobit fototapetu na stenu pribl.5metrov dlhej, a aby to bolo panorama foto, kolko pribl. megapixl.fotoaparat mal by byt na zhotovenie obrazka , alebo ake su podmienky... velmi pekne Vam dakujem...
 
jozef.balara
2010-03-24 07:14:48+01
Pri rozlíšení 100DPI (100vytlačených bodov na 2,54cm) a tebou povedanej šírke 500cm to vychádza na sirku 19.685 bodov (500/2,54x100)

Takže ak by som tu panorámu napríklad fotil ja so svojim Nikonom D80 (10MPix) ktorého fotka má na šírku 3872px na šírku a rátal pri fotení panorámy s prekrývaním snímok 1/3 tak musím vyfotiť 8 fotiek vedľa seba
 
Skreky
2010-03-24 10:30:04+01
rozumiem a dakujem, nemala som ani sajnu ako to funguje...
 
jozef.balara
2010-03-24 10:41:53+01
príspevok od: Skreky
rozumiem a dakujem, nemala som ani sajnu ako to funguje...
Treba ale rátať s tým že by to bola veľmi úzka panoráma, bolo by lepšie fotiť na výšku, takže záberov bude treba asi viac

Na zloženie panorámy môžeš skúsiť veľmi dobrý soft autopano pro
Môžeš si stiahnuť demo - http://www.autopano.net/en/buy-autopano/download.html
 
bear
- moderator
2010-03-24 10:44:36+01
Pri tak velkej fotke by bolo asi aj 20-30 DPI postacujuce (monitory maju okolo 72DPI)
 
keko
2010-03-25 12:07:22+01
Robievame aj velmi velke fotografie z malych suborov. Vsetko vsak zavisi od motivu. Mapu neoklames 30DPI, pretoze kazdy hlada detaily. Podobne to je aj s exterierovymi fotografiami. Portrety naopak nevyzaduju vela detailov. Text sa da vygenerovat z kriviek. Takze neexistuje na to jednoznacna odpoved. Ale zostava pravidlo, cim viac-tym lepsie. Databanky ako Plisson vsak pouzivaju tu najlepsiu techniku, kde ziskanie snimku nestoji jeden tisic eur... Je to na posudenie.
Mame taky material, ktory sa sa aplikuje pomocou lepidla na tapety na stenu. Teda realnu fototapetu. Mame aj nalepky, ktore su vhodne na nenasiakave materialy... Takze deklarujem, ze fototapeta na mieru je realna vec, je len malo popularna. Snad kvoli cene. I mala cena krat velka plocha odradi ...
 
Skreky
2010-03-26 02:33:54+01
na tej tapete by mal byt ocean,plaz, zapad slnka...myslite ze to zvladnem s canonom 450d? Vas nazor?
 
Skreky
2010-03-26 02:34:15+01
príspevok od: Skreky
na tej tapete by mal byt ocean,plaz, zapad slnka...myslite ze to zvladnem s canonom 450d? Vas nazor?
dakujem za rady
 
jozef.balara
2010-03-26 07:14:09+01
príspevok od: Skreky
na tej tapete by mal byt ocean,plaz, zapad slnka...myslite ze to zvladnem s canonom 450d? Vas nazor?
Či to zvládneš ty to neviem, 450tka určite :-)
Zadováž si polarizačný a prechodový filter
 
keko
2010-03-26 12:25:16+01
450D nie je najhorsi aparat. Treba vsak dobre zaostrit, t.j. primerana clona, stativ, samospust. Dalej by som nasadil slnecnu clonu a skontrloval cistotu objektivu. No a ja by som ziaden filter (v duchu zachovania kontrastu a ostrosti) nenasadzoval. Urobil by som hned tak zo 5 expozicnych variant v stupnoch po 1 clone. No a dalej by som sa to nesnazil upravit, ale mozno v nedotknutej podobe doniesol spracovatelovi. RAW je vyhodou vtedy, ked je pod odbornou kontrolou. I tak treba potom urobit niekolko skusok na vysledny material, a ten potom skontrolovat pri osvetleni v mieste, kde bude fototapeta instalovana.
Toto je osvedcena cesta, netvrdim, ze neexistuje nieco ine. Chcem len pripomenut, ze dobra technicka uroven sa da dosiahnut relativne jednoducho. Horsie je vycihat si vhodne svetlo, vhodny cas, kompoziciu. Niektore zabery pekne vyzerajucich tapiet vznikali pri obrovskom nasadeni aj viac rokov. www.plison.com je krasnym prikladom.
Takze vela zdaru.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()