Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Svadobný fotograf - skúsenosti

iwko
iwko 2010-04-10 21:06:20+02
Minulú sobotu som bol pozvaný na svadbu ako hosť. Samozrejme som využil príležitosť a zobral aj svoju fotovýbavu. Mladomanželia pôvodne chceli, aby som im svadbu „nafotil“ ja, ale vzhľadom na skúsenosti, ktoré nemám a fotovýbavu, ktorú nevlastním, som to odriekol. Mali tam fotografku, s ktorou už údajne mali skúsenosti. Dosť ma zarazilo, že fotila s interným bleskom. Povedal som si, že asi vie, čo robí. Nakoniec vytiahla aj externý. V rozhodujúcej chvíli, keď do obradnej miestnosti vstúpila nevesta so ženíchom, prestala fotiť a počas celého obradu neurobila ani jednu fotku. Nakoniec vysvitlo, že sa jej pokazil jediný foťák, ktorý mala. Vraj už nafotila veľa svadieb a niečo podobné sa jej ešte nikdy nestalo. Jedinečné a neopakovateľné momenty neboli zaznamenané. Dúfam, že tento môj príspevok padne na úrodnú pôdu a poučia sa z neho potenciálni zákazníci a aj fotografi, ktorí sa snažia fotiť svadby. Bolo to už na tomto portáli spomínané: Ak chcete fotiť svadbu, tak jedine so záložným telom. Určite by ste nechceli, aby sa niečo podobné stalo práve na tej vašej svadbe. Veľmi často sa stretávam s tým (časopisy, billboardy, prospekty a pod.), že tu existuje veľká skupina „fotografov“, ktorí si fotením privyrábajú alebo sa ním dokonca živia a pritom nemajú zvládnuté ani základné technické znalosti. A na druhej strane zákazníci, ktorí nevedia čo kupujú a foteniu vôbec nerozumejú. Máte podobné skúsenosti?
 
leto
2010-07-01 21:05:21+02
príspevok od: IceDive1
No pockaj zavolam asistentke ci mam dalsi rok volno. :)
tak ja len,aby som ťa mal pre istotu ´zazichrovaného´ :))
 
Marcel Rebro
2010-07-01 21:20:09+02
hlasim sa za osvetlovaca
 
leto
2010-07-01 21:26:57+02
príspevok od: Marcel Rebro
hlasim sa za osvetlovaca
no prosím,komplet servis,len pozor,myjavská slivovica rozostruje videnie,aj koncentráciu,,,
 
Marcel Rebro
2010-07-01 21:28:40+02
príspevok od: leto
no prosím,komplet servis,len pozor,myjavská slivovica rozostruje videnie,aj koncentráciu,,,
... som sa sekol ... chcel som napisat za odstrelovaca ... ;-)
 
Marcel Rebro
2010-07-01 21:30:06+02
príspevok od: leto
no prosím,komplet servis,len pozor,myjavská slivovica rozostruje videnie,aj koncentráciu,,,
a ked sme pri tej myjavskej ... mozno si si vsimol ze pijem s mierou a spravidla este menej ... ;-)
 
leto
2010-07-01 21:32:05+02
príspevok od: Marcel Rebro
a ked sme pri tej myjavskej ... mozno si si vsimol ze pijem s mierou a spravidla este menej ... ;-)
pripijeme na mierne pravidlá,,,
 
IceDive1
2010-07-01 22:54:43+02
príspevok od: Marcel Rebro
a ked sme pri tej myjavskej ... mozno si si vsimol ze pijem s mierou a spravidla este menej ... ;-)
Ale flasku Jagera sme spolu dali ne? :)
 
MartinH
2010-07-08 13:39:39+02
http://www.youtube.com/watch?v=I8N0zq0q5s4 zo zivota
 
lucygo
2010-07-23 12:56:14+02
No ako sa to pekne vsetko skoncilo. Dobri chlapci. (chudak teta):-)
 
bonifacko
2010-09-20 12:30:44+02
Nevedel som objaviť túto temu. Takže 11.september mam za sebou.
toto su moje:
http://picasaweb.google.com/duves1/11092010HenkaAMartin#
Fotky od ´profesionalky´ z parku nemam. Inak prisla pani, čo fotila Olympusom, no bolo to male dslr telo, takže určite nie FF.
 
Strana 8 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()