Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

RAW,RAW-B

enzo76
2010-04-26 00:23:53+02
Som začiatočník, poradí mi niekto, ako mám rozbaliť foto nafotené v kvalite RAW, RAW-B. Kde si mám na to zohnať program, resp ako sa to robí? Moj notebook mi iba vyhodí, že nieje možné zobraziť súbor,ale k tomu mi tú foto ukáže vo formáte JPG. NIKON D3000
 
werdza
2010-04-26 00:53:23+02
k fotaku si urcite mal aj instalacne cd s nikon programom, tak v nom sa daju spravit nejake zakladne upravy aj raw formatu. Ja mam canon a ide tam uprava expozicie, kontrastu a par inych zakladnych veci. A cez ten program potom sa Rawka daju exportovat na jpg format. Ale, ak chces viac rawka upravovat, tak potom nejaky iny program, bud plugin do fotosopu, alebo Adobe lightroom, alebo ti aj ine mozno poradia...
 
Daniel.U
2010-04-26 01:01:32+02
alebo nefot do raw. Urcite si to len niekde pocul a teraz to chces pouzivat. K fotaku mas pribaleny ViewNX, ale na tom notebooku nema vyznam ´ladit´ rawka, to by si musel mat na to vhodny monitor.
 
dodo_bb
2010-04-26 10:33:47+02
Aký máš dôvod fotografovať do RAW? Lebo mal by si mať vážny dôvod - inak je to len oštara, žerie to baterky, zaberá spústu miesta a ako sám vidíš, máš problém so spracovaním. Firemné algoritmy v Tvojom foťáku sú určite lepšie ako oko začiatočníka a nejaký lacný negrafický monitor.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()