Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Nikon D40 , objektivy 18-55 , 55 - 200

cervenz
2008-05-24 21:06:49+02
Máte niekto s touto jednookou zrkadlovkou skusenosti hlavne čo sa týka použitia oboch objektívov, je v ponuke na digimarket.sk
 
2008-05-24 21:40:39+02
Co sa tyka objektivov: su brane ako kitove, zakladne a to zodpoveda aj ich urceniu, teda pre ludi - zaciatocnikov. Nemaju prevratnu opticku kvalitu ani spracovanie, ale vystacia pre cloveka, ktory sa zblizuje s digitalnou zrkadlovkou a ma obmedzeny budget. Nikkor zakladne objektivy patria aj tak medzi zakladnymi objektivmi medzi tie lepsie (napr. v porovnani s ´kanónom´).
Co sa tyka tela - je to polnohodnotna zrkadlovka, lenze ovladanim je skor blizsia kompaktu. Manualne nastavenie expozicie je v tomto pripade trosku menej prakticke, ako pri vyssich modeloch (D80, D300 atd.). Konkurencia od Canonu je na tom o trosku lepsie, ale zase oni nemaju zrkadlovku v tejto cenovej relacii (zatial).
Ked budes potrebovat konkretne info, napis.
 
cervenz
2008-05-24 22:08:18+02
Moc dík za info ,,, ano som začiatočnik!! Ínak mam Olympus C500 zoom, To je digital, takže by som skusil tuto D40 /slušna cena / Ešte by som rad vedel či je tak dôležite mať väčšie pixwlove čislo ,, D40 ma 6,1 a 40DX myslim 10, 1. Mpx Dost často fotim v športových halach / telocvičniach pri umelom osvetleni ,, Možeš mi poradit ako približne aparat nastavit pri použiti objektivu 55 - 200 na väčšiu vzdalenost ? .. Dik ,,,
 
tulenik
2008-05-25 00:07:33+02
pozri, fotka 10*15 cm pri výstup. rozlíšení 300 dpi (bežný lab, domáca sublimačka) sú cca. 2 Mpix... viac potrebuješ v podstate kvôli orezom, ale ak si dobre nakomponuješ, čo vidíš v hľadáčiku, máš so 6 Mpix bohatú rezervu a okrem toho nižší šum, navyše ak ma pamäť neklame, CCD v D40 je senzitometricky lepšie ako v D40X, takže naozaj o veľa neprídeš... a čo sa týka väčších plachiet, tak na tie sa zas nepozerá z takej vzdialenosti, aby bolo vidieť nejaký závratný rozdiel 6 Mpix voči 10 Mpix... jasné že ak strčíš nos k papieru a vieš na čo máš pozerať tak NEJAKÝ rozdiel zbadáš, len je otázne, či trafíš, ktorá zväčšenina je z ktorého chipu :)
s kitovým teleobjektívom za takých podmienok - neviem neviem :(( strašne závisí od podmienok na mieste
 
2008-05-25 01:12:10+02
príspevok od: cervenz
Moc dík za info ,,, ano som začiatočnik!! Ínak mam Olympus C500 zoom, To je digital, takže by som skusil tuto D40 /slušna cena / Ešte by som rad vedel či je tak dôležite mať väčšie pixwlove čislo ,, D40 ma 6,1 a 40DX myslim 10, 1. Mpx Dost často fotim v športových halach / telocvičniach pri umelom osvetleni ,, Možeš mi poradit ako približne aparat nastavit pri použiti objektivu 55 - 200 na väčšiu vzdalenost ? .. Dik ,,,
Je to tak, ako napisal kolega tulenik - pixle nemusis nahanat, urcite si vystacis s tymi 6timi v D40 (este k tomu, laicky povedane - D40x aj viac sumiiiiii vdaka tym 10tim).
Co sa tyka toho dlheho skla a fotenia v interieri pri uzasnom umelom osvetleni - tam si musis davat hlavne velky pozor na expozicny cas. Teda ziadna automatika, pekne priorita casu alebo najlepsie plny manual - cas musi byt dostatocne kratky na to, aby si nemal z fotiek mazanicu. Bez pouzitia blesku a pri tvojej snahe udrzat kratky cas ti pri horsej svetelnosti objektivu ISO vyleti do vysav vysokych, preto sa priprav aj na to, ze bude mozno trosku sumu na fotkach. Ale je to vzdy lepsie, ako mat tie fotky rozmazane kvoli dlhemu casu.
 
cervenz
2008-05-25 03:13:35+02
Noo tak to si ma potešil s tou pixlou ,o))) ,, uvidim , ako sa s tym vysporiadam, ale asi bude zavisiet od praxe a fotiit a fotit , že?? Dík ,,
 
cervenz
2008-05-25 03:15:56+02
poradte mi este aku kartu si kupit? ..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-25 07:17:47+02
príspevok od: cervenz
poradte mi este aku kartu si kupit? ..
Dnes sa uz neoplati ist pod 4GB, hlavne ak budes fotit do RAW-u. Karta by mala mat rychlost citania a zapisu aspon 10MB/s. (napr. Sandisk Ultra II a Extreme III), inak ta bude zdrzovat pri prezerani, vymazavania prenasani fotografii. Iny vyrobcovia oznacuju rychle karty aj ciselne napr. Class 6 alebo Speed 133 x.
 
2008-05-25 11:52:44+02
Veru tak, 4GB kartu Sandisk Extreme III uz teraz kupis za velmi fajn peniaze (v baleni je aj SDHC citacka), tam sa uz neoplati setrit.
 
cervenz
2008-05-26 00:17:42+02
chlapi moc dik za poučenia, este že som našiel taku stranku ako je tato ,,, uf,,
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()