Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Rozdiel farieb v LR a PS

Durri
2010-04-30 19:51:10+02
Zdravym vas.Potreboval by som poradit ohladom Lightroom-u, lebo ked v nom otvorim foto, tak su s teplym nadychom - do zlta.Tento problem mam aj ked otvorim fotografie v prehliadaci Windows-u Vista HP. Ale spat k LR. Dalsi problem je, ked si foto upravim v LR a exportujem do Photoshopu tak su farby totalne mimo toho co vidim v LR.Znamy mi poradil aby som pri ukladni v LR dbal aby som to mal v sRGB. Mam to aj v sRGB ale je to stale to iste, A skusal som aj ostatne, ale nic. Mrzi ma to, lebo LR chcem pouzit aj ako prehliadac obrazkov, ale s tym podanim farieb....? Problem v nastaveni monitora? Neviem, ale asi nie, lebo dokumenty a inter.stranky su biele a farby ok, aj v Photoshope, len ten windowsacky prehliadac ich robi tiez nazltle, ved vid. prilohu. Vlavo spravne podanie farieb, vpravo prehliadac obrazkov W. a to iste mi robi aj LR.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-05-01 09:21:22+02
Uz sa to tu preberalo. LR2 zobrazuje nahlady v Adobe RGB. Photoshop ti bude spravne ukazovat, ked si zapnes Proofing nastaveny na tvoj monitor. Nastavenia suv zalozke View.
 
keko
2010-05-01 13:34:11+02
Ako exportujes: cez [CTRL]+[E]? Alebo ulozis ako subor a potom otvoris v PS? Ked to robis prvym sposobom tak volis Edit a Copy witj Lightroom Adjustments, alebo Edit a Copy, alebo Edit Original? Ako mas nastaveny PS v Color Setings, ako ich mas nastavene v LR? Skus byt konkretnejsi.
 
Durri
2010-05-01 20:46:51+02
Dakujem za rady, odskusam to v pondelok, som mimo domova...
Este raz dik :-)
 
Durri
2010-05-03 17:30:05+02
Karol problem nie je v PS, ten mi foto zobrazuje spravne(nastav. mam ako si pisal)ale LR ktory ich dava vsetky do zlta-vid prilohu.
Do dalsieho clanku upinam to iste foto otvorene v PS.
 
Durri
2010-05-03 17:35:31+02
keko: Exprot v LR som skusal na vsetky sposoby, ale vysledok je ten isty :-(
Nastav. LR myslis tym polozku Edit, a potom Prefernces?
External Editing - Edit in Adobe PS CS4 mam File Format PSD, Color Space sRGB, Bit Depth 16bits, Resolution 240
Aditional External Editor mam Preset - Custom, File Format PSD, Color Space sRGB, Bit Depth 16 bits, Resolution 240
 
martinko6135
2010-05-03 19:11:06+02
ja mam ten isty problem, tiez sa mi to nepodarilo vyriesit..
 
Fotograf77
2010-05-03 19:44:56+02
Tiez mam ten isty problem :-)
Budem rad, ked sa to dakomu podarilo zladit, ked napise :_)
 
MajkY
2010-05-03 20:01:21+02
ja som o tomto probleme vytvoril forum pred par mesiacmi,,tiez som ostal nepochopeny a nevyrieseny problem :)
 
keko
2010-05-10 13:09:03+02
Mrzi ma, CS4 nemam, ale skusme napred od PS:
- ked prezeras obrazok dochadza pri sucasnom a opakovanom stlacani [CTR] + [Y] k zmene vzhladu?
- v Upravy/Nastavenie farieb mas zadanu nejaku hodnotu pri Znizit sytost farieb monitoru o: ?
 
maraou
2010-05-10 14:45:45+02
Nevim, jestli se jedna o uplne ten samy problem, ale zkuste se podivat do nastaveni Windows... Control Panel > Color Managment > Advaced
Moc tomu nastaveni nerozumim, ale chapu to tak, ze Windows pouziva pro ruzne aplikace ruzny barevny prostor... Kdyz sem si do vsech polozek nastavil Photography, tak se mi zdalo, ze se mi sjednotili barvy mezi ruznymi aplikacemi... Mozna ale tapu blboste, kazdopadne bych byl rad, kdyby to nekdo osvetlil.
 
maraou
2010-05-10 14:47:40+02
Jeste screen
 
autocord
2010-05-10 15:45:10+02
durri: neviem ci toto vlakno je este aktualne, ale skusim: karol srnec ti napisal ze LR zobrazuje nahlady v AdobeRGB priestore. Ty si napisal ze v LR pri editacii do PS, mas nastavene aby to posielal ako sRGB. Nebude tu ten problem ? Logicky sRGB je o nieco ´studensie´ ako AdobeRGB.

K prispevku maraou: win color management by som asi nechal na default, a vobec sa nim radsej nezaoberal. kalibracny soft si to poriesi sam.
 
Durri
2010-05-13 21:53:57+02
autocord, problem je taky ako som to upol o par prispevkov vyssie, mam na mysli tie dva screen-y dievcatka v klobuku. Obidva su otvorene zvlast v PS a zvlast v LR a nie je to export z LR do PS! Farebne podanie v LR je uplne mimo PS, a ked robim upravu foto v LR musim to poriadne rozchodit hore-dole z jedneho softu do druheho kym sa trafim aby to v PS vyzeralo ako v LR (napr. uprava do Black and White)....
 
darmo
2010-05-14 00:23:56+02
Okolo CM vo Win je vela nejasnosti, ale v principe to az take zlozite nie je. Kazda aplikacia si CM riadi sama, preto tie mozne rozdiely v zobrazeni. Ak LR a PS zobrazuje rozdielne, pricin sice moze byt vela, ale len nejake nastavenia v jednom alebo druhom sw. Nie vo Windows - okrem Win 7, ten teda zatial dobre nepoznam. Ale predpokladam, ze filozofia sa nezmenila.
-ak je zdroj raw, tak LR moze pouzit na prevod iny profil v Camera calibration ako pri prevode cez Camera Raw v PS. Skusal by som to teda najskor na napr. nejakom jpg s definovanym far. priestorom nie na raw-e.
- rozdielna intrepretacia far. priestoru - LR interne pracuje (a zobrazuje) v ProPhoto priestore a toto sa neda zmenit. Nahlady uklada na disk a tlaci podla rozlisenia bud v AdobeRGB alebo ProPhoto. Je to v zasade ale uplne jedno pretoze konverziu prevedie vzdy a automaticky spravne okrem pripadu, ak otvorim obrazok bez informacie o pouzitom far. priestore. Vtedy sa defaultne predpoklada sRGB. Raw vzdy obsahuje info o far. priestore.
-PS ma moznost nastavit pracovny priestor (na tom v principe ale nezalezi) a vela moznosti kedy a na co konvertovat (na tom zalezi). Cize jpg bez info mozem mat nastavene aut. konvertovat na AdobeRGB, co sposobi ine zobrazenie. Je dobre, ak tomu nerozumiem nechat radsej v PS vsetko na defaultoch resp najst na webe doporucene nastavenie pre foto. Skontrolovat spravnost nastavenia sa da napr. tak, ze jpeg v sRGB priestore sa musi zobrazit rovnako v PS a v inom programe napr. vo Firefoxe so zapnutym colormanagementom. Ak to nie je OK, chyba je LR. Pozor spominany viewer z Windows nema colormanagement!
Ak je nastaveny PS spravne, potom teda napr. jpg v sRGB priestore sa musi zobrazit rovnako v LR aj PS. Bez ohladu na to, ci je alebo nie je, a ako kvalitne je skalibrovany monitor. Proofingom do profilu displeja v PS nic nezistim - tato funkcia je na to, ked zamerne potrebujem vypnut pouzivanie profilu monitora Photoshopom a zapinam si to rucne podla potreby.
- este ma napadlo, ze moze byt v LR zapnute nejake automaticke develop settings pri importe - to by ale znamenalo ine zobrazovanie len LR.
 
keko
2010-05-14 13:10:04+02
príspevok od: Durri
autocord, problem je taky ako som to upol o par prispevkov vyssie, mam na mysli tie dva screen-y dievcatka v klobuku. Obidva su otvorene zvlast v PS a zvlast v LR a nie je to export z LR do PS! Farebne podanie v LR je uplne mimo PS, a ked robim upravu foto v LR musim to poriadne rozchodit hore-dole z jedneho softu do druheho kym sa trafim aby to v PS vyzeralo ako v LR (napr. uprava do Black and White)....
Neodpovedal si ...
 
Zofre7
2010-11-26 09:38:05+01
Ahojte,
Objavil sa u mna podobny problem. Mam na viacerych PC LR, ale robi mi to len na jednom. Vsimol som si, ze aj histogram nie je sivy ale trochu do zlta. V pc kde mi to hadze do zlta nemam PS. V ostatnych je PS a vsade je Win7.
Prikladam foto, kde bol robeny export do CB. LR ukazuje na zlto, picassa viewer normalne CB.
Nejake rady? Vdaka.
 
Zofre7
2010-11-26 09:56:05+01
Uz to mam. Color management vo win7 mal nastaveny iny profil.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()