Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Multiple Exposure

amater_amater_amater
amater_amater_amater 2010-05-10 11:59:50+02
Dobry den, prosim Vas vedeli by ste mi povedat ako pracuje/sa prejavi viacnasobna expozicia na vyslednej fotografii ? Má prakticky vyznam, ak ano aky ? Dakujem
 
kasko
2015-09-12 00:20:19+02
príspevok od: duroslav
D750 umožňuje 9 expozícii pri bracketingu a nie pri viacnásobnej expozícii o ktorej je reč.
Pre viac informácií pozri do manuálu str. 216 / 217
Sorry (uz som si dal aj minusko), vedet ze riesite taku blbost, tak som radsej ticho
 
Martin Prievalsky
2015-09-12 13:42:57+02
príspevok od: lgsvgh
Napr. táto fotografia bola nasnímaná s Multiexposure www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/337270/piatkovy-zapad/?s=photos
kde? bracketing možno, ale význam multiple exposure v tejto fotke vôbec nevidím.
 
petor.wiking
2015-09-24 19:00:37+02
príspevok od: Karol Srnec
Sorry, mas pravdu. Zratavanie svetiel, nie tienov.
Aj tak ďakujem važim si že chcete pomôcť
 
petor.wiking
2015-09-24 19:05:43+02
príspevok od: kasko
D750 umoznuje 9 snimok a netreba to riesit pripadne manualne v programoch, sak clovek ma vacsinou fotak na stative a keby 9 snimok bolo malo, tak manualne sa da cvakat vo fotaku podla vlastnych parametrov dalej a nie to dzubat v softweri v pc..... (Wiking zas nepreskumal fotak a uz vypisuje bludy)
D750 umožňuje spajanie 9expozicii v BKT po 1EV nie viacnasobnej expozicie tam len 3 .........ano som krajinkar a fotim len na stative .........da sa manualne cvakať ale v PC to treba spojiť ako viacnasobnu expoziciu navrstviť lebo foťak to sam nespoji ...........foťak aj manual mam preštudovany nie som s tych čo kupia foťak a idu fotiť
 
petor.wiking
2015-09-24 19:10:43+02
príspevok od: amater_amater_amater
Dobry den, prosim Vas vedeli by ste mi povedat ako pracuje/sa prejavi viacnasobna expozicia na vyslednej fotografii ? Má prakticky vyznam, ak ano aky ? Dakujem
viacnasobna expozicia je super ak fotiš v noci napr: hviezdy
oproti jednej snimke je rozdiel taky....... veľky pokles šumu, jasnešie hviezdy, lepšia ostrosť, menej sa snimač zohrieva ...... no nevyhoda je ak robi objektiv chyby napri vinetuje to sa ti zdnovjnasoby ja osobne by som opravil chyby na každej fotke rovnako a potom spajal.

viacnasobnou expoziciou možes simulovať ND filter
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()