Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Revíry pre WildLife fotografiu

Big Lebowski
2010-05-19 12:20:52+02
Chcel by som sa informovať, kam chodíte za wildlife. Každý kto má rád toto odvetvie, by mohol poskytnúť zopár miest + živočíšne druhy ktoré sa tam vyskytujú. Český kolegovia majú fajn stránku, kde majú ku každému druhu priradené miesta výskytu. (http://www.prirodainfo.cz/) Časť s toho máme teda aj my v podobe http://www.vtaky.sk/ , ale je to skôr orientačné. Mňa by zaujímali revíry s Rybárikom riečnym, Líškou a Muflónom. Vopred ďakujem ochotným ľuďom za odpovede a dúfam že toto vlákno bude do budúcna slúžiť ako „register“ výskytu živočíchov. Aby som len nežiadal, uvádzam zopár miest čo ma napadli: Bratislava Ovsište- Bobor Šenkvice/ priehrada- Volavka, Kormorán, Kačica, Potápky Šenkvice/ smer Báhoň, na rázcestí – Lasica (nora) Bratislava, Sad J. Kráľa- Veverica (ak sa niekomu nechce chodiť moc ďaleko:) Srny a zajace neuvádzam, ale ak by niekoho zaujímalo, tak nech sa ozve.
 
bear
- moderator
2010-05-19 12:32:58+02
Srnky, zajace, bazanty: Bratislava - stare vinohrady nad Figarom. Uz vacsinu z nich znicila vystavba, ale v tom zvysku som vzdy nejake srnky stretol, ked som tam bol pozriet.
 
velecky
2010-05-19 12:46:23+02
Žiarske sedlo, Západné Tatry, svište
 
javelin
2010-05-19 14:52:09+02
Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:))))
 
Big Lebowski
2010-05-19 18:20:57+02
príspevok od: javelin
Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:))))
Už som sa bál, že túto možnosť nikto nespomenie.
 
bear
- moderator
2010-05-19 18:39:08+02
príspevok od: javelin
Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:))))
Az taky neohrozeny nie, ked som tam pouzil blesk + flash beamer a rys sa zvyhol a odisiel, tak ma tam skoro zbil fotograf vedla, ktory sa ho snazil 10 minut odfotit a stale to mal s tym 300mm objektivom z ruky nejake rozmazane. Esteze som mal monopod, tak si asi netrufal:-)
 
Martin Kurka
2010-05-19 20:05:39+02
javelin,Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:)))) už si niekedy bol v Bavorskom lese?Asi nie alebo ak áno tak len na Google.Čakat na Rysa niekoľko hodín alebo na niekoľko fakt dobrých záberou Vlka je ochotný obetovat len ten koho to zaujíma.Preto niesu tvoje posmešky na mieste. Wildlife miesta su takmer v každom lese,na lúkach okolo miest,pri jazerách a riekach.A konkrátne miesto ti nikto nepovie,nakolko si ho každý stráži pre ďalšie fotenie.Dnes je doba že dnes ho tu zverejním a zajtra alebo o týžden tam začneš stretávat čoraz viac ludí...zver nebude mat pokoj a bude viac ostražitá,prsunie sa na iné miesta. Je to dobré hlavne pre jej ochranu.
 
Big Lebowski
2010-05-19 20:23:26+02
príspevok od: Martin Kurka
javelin,Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:)))) už si niekedy bol v Bavorskom lese?Asi nie alebo ak áno tak len na Google.Čakat na Rysa niekoľko hodín alebo na niekoľko fakt dobrých záberou Vlka je ochotný obetovat len ten koho to zaujíma.Preto niesu tvoje posmešky na mieste. Wildlife miesta su takmer v každom lese,na lúkach okolo miest,pri jazerách a riekach.A konkrátne miesto ti nikto nepovie,nakolko si ho každý stráži pre ďalšie fotenie.Dnes je doba že dnes ho tu zverejním a zajtra alebo o týžden tam začneš stretávat čoraz viac ludí...zver nebude mat pokoj a bude viac ostražitá,prsunie sa na iné miesta. Je to dobré hlavne pre jej ochranu.
Áno, to chápem. Bohužiaľ, doba je taká. Tému som zakladal hlavne kvôli tomu, aby som zistil kde v okolí BA alebo TT hniezdi Rybárik riečny. Tohto krásavca som už hľadal na viacerých miestach, zatiaľ bezúspešne. Ostatné živočíchy mám ako tak zmapované a viem kedy sa kam vybrať.
Tiež som predpokladal že by to mohlo pomôcť mnohým začínajúcim fotografom.
 
hamlet
2010-05-19 20:31:02+02
príspevok od: Big Lebowski
Áno, to chápem. Bohužiaľ, doba je taká. Tému som zakladal hlavne kvôli tomu, aby som zistil kde v okolí BA alebo TT hniezdi Rybárik riečny. Tohto krásavca som už hľadal na viacerých miestach, zatiaľ bezúspešne. Ostatné živočíchy mám ako tak zmapované a viem kedy sa kam vybrať.
Tiež som predpokladal že by to mohlo pomôcť mnohým začínajúcim fotografom.
skus sa popytat autora clanku:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/pribeh-fotografie/rybarik-riecny/
 
Big Lebowski
2010-05-19 20:34:11+02
príspevok od: hamlet
skus sa popytat autora clanku:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/pribeh-fotografie/rybarik-riecny/
Práve si pozerám jeho galériu. Mal som to v pláne už dávnejšie... ale aj tak ďakujem.
 
javelin
2010-05-19 20:50:49+02
príspevok od: Martin Kurka
javelin,Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:)))) už si niekedy bol v Bavorskom lese?Asi nie alebo ak áno tak len na Google.Čakat na Rysa niekoľko hodín alebo na niekoľko fakt dobrých záberou Vlka je ochotný obetovat len ten koho to zaujíma.Preto niesu tvoje posmešky na mieste. Wildlife miesta su takmer v každom lese,na lúkach okolo miest,pri jazerách a riekach.A konkrátne miesto ti nikto nepovie,nakolko si ho každý stráži pre ďalšie fotenie.Dnes je doba že dnes ho tu zverejním a zajtra alebo o týžden tam začneš stretávat čoraz viac ludí...zver nebude mat pokoj a bude viac ostražitá,prsunie sa na iné miesta. Je to dobré hlavne pre jej ochranu.
Kto mal pochopiť načo som narážal, pochopil.....komu to súdene nebolo, napísal čo napísal...:
 
KESKOSENI
2010-05-20 12:58:42+02
príspevok od: Martin Kurka
javelin,Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:)))) už si niekedy bol v Bavorskom lese?Asi nie alebo ak áno tak len na Google.Čakat na Rysa niekoľko hodín alebo na niekoľko fakt dobrých záberou Vlka je ochotný obetovat len ten koho to zaujíma.Preto niesu tvoje posmešky na mieste. Wildlife miesta su takmer v každom lese,na lúkach okolo miest,pri jazerách a riekach.A konkrátne miesto ti nikto nepovie,nakolko si ho každý stráži pre ďalšie fotenie.Dnes je doba že dnes ho tu zverejním a zajtra alebo o týžden tam začneš stretávat čoraz viac ludí...zver nebude mat pokoj a bude viac ostražitá,prsunie sa na iné miesta. Je to dobré hlavne pre jej ochranu.
plne suhlasim...
 
KESKOSENI
2010-05-20 13:00:22+02
autorovi prispevku som uz odpisal,navod ako najst rybarika som myslim dost opisal v tom mojom clanku....a vsetkym sa ospravdlnujem ale svoje konkretne lokality neprezradim....
 
duroslav
2010-05-20 13:06:53+02
Čo takto Košice Luník IX ? :-)))

Rybárika riečneho tam síce nenafotíte, ale wildlife to určite je!
 
hamlet
2010-05-20 13:17:57+02
príspevok od: duroslav
Čo takto Košice Luník IX ? :-)))

Rybárika riečneho tam síce nenafotíte, ale wildlife to určite je!
tam uz treba mat ale zvladnute pokrocile metody maskovania, no nie vsak z dovodu, ze by si ch vyplasil :)
 
mirec183
2010-05-20 14:13:37+02
príspevok od: Martin Kurka
javelin,Bavorský Ľes........brutal divočina....vlky , medvede....a ty neohrozený lovec snimkov...:)))) už si niekedy bol v Bavorskom lese?Asi nie alebo ak áno tak len na Google.Čakat na Rysa niekoľko hodín alebo na niekoľko fakt dobrých záberou Vlka je ochotný obetovat len ten koho to zaujíma.Preto niesu tvoje posmešky na mieste. Wildlife miesta su takmer v každom lese,na lúkach okolo miest,pri jazerách a riekach.A konkrátne miesto ti nikto nepovie,nakolko si ho každý stráži pre ďalšie fotenie.Dnes je doba že dnes ho tu zverejním a zajtra alebo o týžden tam začneš stretávat čoraz viac ludí...zver nebude mat pokoj a bude viac ostražitá,prsunie sa na iné miesta. Je to dobré hlavne pre jej ochranu.
Moja predstava o Bavorskom lese bola, ze je to fakt volna priroda a medveda/rysa/vlka/ine stretnes hoci kde, tak mi vrtalo v hlave, ze ci to nie je nebezpecne, ked ides po turistickom chodniku a aha ho zrazu medved pred tebou..., ale docital som sa (google), ze su tam vybehy, teda oplotenie a rozne vyhliadky, cize navstevnikom asi nic nehrozi :):):). Ti, ktori tam boli mozu dat kludne podrobnejsie info, ak sa mylim :) Ale zaujimalo by ma, ake je odporucane ohnisko, ze ako daleko je napr. nejaka vyhliadka od zvierata :). Jasne, ze vzdialenost napr. medveda od vyhliadky zalezi aj od jeho pohybu a nalady pozovat. Viem, ze asi najidealnejsie je mat 400mm, ale podarilo sa niekomu nafotit ´zverinu´ aj napr. s 200mm ?
 
bear
- moderator
2010-05-20 14:50:20+02
príspevok od: mirec183
Moja predstava o Bavorskom lese bola, ze je to fakt volna priroda a medveda/rysa/vlka/ine stretnes hoci kde, tak mi vrtalo v hlave, ze ci to nie je nebezpecne, ked ides po turistickom chodniku a aha ho zrazu medved pred tebou..., ale docital som sa (google), ze su tam vybehy, teda oplotenie a rozne vyhliadky, cize navstevnikom asi nic nehrozi :):):). Ti, ktori tam boli mozu dat kludne podrobnejsie info, ak sa mylim :) Ale zaujimalo by ma, ake je odporucane ohnisko, ze ako daleko je napr. nejaka vyhliadka od zvierata :). Jasne, ze vzdialenost napr. medveda od vyhliadky zalezi aj od jeho pohybu a nalady pozovat. Viem, ze asi najidealnejsie je mat 400mm, ale podarilo sa niekomu nafotit ´zverinu´ aj napr. s 200mm ?
Medved, zubre a vlky ma dost velky vybeh, tam sa 400mm zide (na FF mi to bolo aj malo). Na kunu sa zide svetelny objektiv s rychlym zaostrovanim. Hlavne si treba zobrat so sebou obcerstvenie. My sme sa spolahli, ze tam bude po ceste nejake obcerstvenie a nic nebolo, tak sme boli par hodin hladny a smadny.
 
maciakba
2010-05-20 19:07:36+02
som pocul hlasku: Tady to vypada jak v Belehradu ale tady valka nebyla... :-D
 
lacoslav
2010-05-20 22:08:14+02
Kurník, čo je to za stroj, má to vrtuľu, ale trabant to nie je, ten ju má zboku....8/
 
Spec
2010-06-07 12:32:24+02
Stado muflonov - smer z Považskej Bystrice na Bytču za obcou Vrtižer ako bol zjazd z dialnice smerom k vrchu malí Manin 90% šanca stretnut ich už som ich parkrat videl aj z cesty ako sa pasu hned vedla cesty cca 10ks.Su tam dlhodobo.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()