Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Atelierove fotenie/atelier/studio

Lub0$
Lub0$ 2010-05-20 11:42:14+02
Ahojte, tuto temu zakladam cisto pre rozsirenie mojho osobneho obzoru v odbore fotografia, a teda na ziskanie novych vedomosti v zatial, mnou neskusenym zanrom fotenie, ide o atelierove/studiove fotenie. Zamyslal som sa nad tym, ze malokedy vidim aj tu na ephote pridane fotky, ktore by boli fotene v atelieri, samozrejme, ze tu su nejake, ale mam stale pocit, ze nie tolko ako inych fotiek z inych zanrov. Cim to je? Najprv som myslel, ze cenou vybavenia, ale potom mi doslo, ze ludia minaju doslova tisice na skla a podobne, a su to v podstate ceny ako ceny atelierovych svetiel. Tak preco teda? Je to az tak narocny zaner? Nikdy som nemal moznost si to skusit, preto sa pytam, mozno hlupo, ale zaujima ma to. Alebo este ma napadlo, ze to moze byt aj tym, ze malo kto ma tolko priestoru v byte/dome, aby si tam mohol rozostavit svetla, pozadie a kadeco. Alebo je narocne pripadne finacne narocne zohnat model/modelku? Bol by som rad keby mi napisali nazor hlavne ludia ktory fotenie v atelieri skusali, pripadne fotia kazdonenne, ale rad si vypocujem nazor aj ludi ktory sa tomu nevenuju, ale pripadne maju o tom nejake vedomosti :)
 
Ultra TXF
2010-05-20 22:54:32+02
Slnko nemusíš prebíjať,jednak si môžeš počkať na peknú oblohu pri jeho západe a ideš na syncspeed aparátu.Nie je nutné fotiť na pravé poludnie.
Alebo pri použití systemáku ho zabiješ s HSS a krátkym expozičným časom .Ale to je zase iná vec :)
 
Ultra TXF
2010-05-20 22:57:36+02
jj,tie tabuľky sú tam dobré.Ono sa ľahko totiž môže stať ani nie tak to,že budeš mať málo výkonu,ale naopak jeho prebytok a aj na najnižšom výkone nebudeš môcť fotiť na nízkych clonách.Treba si to veľmi zvážiť vzhľadom na priestory,ktoré budeš užívať.
 
dodo_bb
2010-05-21 09:33:13+02
príspevok od: Ultra TXF
jj,tie tabuľky sú tam dobré.Ono sa ľahko totiž môže stať ani nie tak to,že budeš mať málo výkonu,ale naopak jeho prebytok a aj na najnižšom výkone nebudeš môcť fotiť na nízkych clonách.Treba si to veľmi zvážiť vzhľadom na priestory,ktoré budeš užívať.
Na prebytky svetla sa dá úspešne a lacno použiť aj ND filter, dá sa s ním jednak odstrániť prebytok výkonu blesku a dá sa s ním odstraňovať aj prebytok prirodzeného svetla na slnku voči výkonu blesku.
 
Ultra TXF
2010-05-21 10:01:24+02
príspevok od: dodo_bb
Na prebytky svetla sa dá úspešne a lacno použiť aj ND filter, dá sa s ním jednak odstrániť prebytok výkonu blesku a dá sa s ním odstraňovať aj prebytok prirodzeného svetla na slnku voči výkonu blesku.
Mne je to jasné,ja len aby nemal niekto pocit ,že si musí kúpiť najsilnejšie záblesky do obávačky.Na domáce potreby v priestoroch cca 6x4m stačia bohato 250-300Ws .
 
Lub0$
2010-05-23 21:35:37+02
OK, diky moc vsetkym, zas som o nieco viac mudry. Pytal som sa preto, lebo celkovo ma v poslednej dobe zaujal prave tento zaner, a rad by som si to aj vyskusal, Bohuzial nemam kde. A kupovat svetla a nasledne zistit ze ma to nebavi by nebolo asi najrozumnejsie ^_^
A teda zaujala ma nie len klasicka atelierova tvorba, ale aj fotky fotene v exterieri za pomoci svetiel...ale samozrejme musi byt fotka prevedena kvalitne aby kvalitne vyzerala, no pravdu povediac, ja nemam sajn kolko namahy to da urobit kvalittku za pomoci svetiel...kolko namahy je potrebnej, a celkovo kolko techniky a podobne...nieje o tom nejaky dokument?
 
upir13
- moderator
2010-05-23 21:57:36+02
tak stale sa da nasvecovat bleskami... stativ (30 eur), hlava drziaku + daznik(15 eur), dazdnik (11 eur), odpalovax a 3x prijimax (28 eur).. to mas ceny z ebay.com..

k tomu dva blesky a ficis... vacsina ludi ma jeden blesk a staru 420EX kupis za par supiek..
 
Lub0$
2010-05-23 23:59:10+02
No hej....za tie dajme tomu tri blesky so stativmi, dazdnikom a nejakym softboxom, by som dal asi tolko ako za tri svetla do atelieru :P
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()