Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

retus fotografie - flaky na tvari po retusi (surface blur)

goodlight
2010-07-05 16:08:14+02
ahojte, zacinam s retusovani portretovych fotografii a celkom som si oblubil filter Surface Blur. Problem vsak je ze po pouzity toho filtra sa mi na tvari na par fotkach objavili take nepekne flaky (do oranzova). Zrejme v miestach mierneho prepalu tvare alebosa mylim? pripadne mate niekto recept ako sa flakom vyhnut? pripajam aj foto na ukazku, flaky je vidiet najma na pravej strane cela, lica a a na vrchu laveho ramena... pripadne sem viem hodit aj original, ked bude treba. je mozne, ze mi to robi iba monitor? dakujem za vsetky rady
 
sparks05
2010-07-05 16:16:32+02
v prvom rade by som povedal ze to je straaasne prehnana retus,takze to moze byt tym
 
Strhak
2010-07-05 16:45:08+02
žiaľ musím súhlasiť, vypadá jak z vosku :-(((
pri retušovaní platí viac ako hocikde inde : menej je viac ako niekedy veľa
 
viking81
2010-07-05 16:58:33+02
jj..bohuzial ako z vosku :( ako strhak....menej je viac...a nespoliehaj sa na filtre...myslim ze aj to vo fotoskole bol navo ako na dobru retus tvare...
 
inkubbus
2010-07-05 17:03:51+02
tu bude problem asi niekde inde ako v pouziti toho filtra. v roznych tutorialoch som sa stretol s jeho pouzitim, ale pouzivali sa len male hodnoty a potom sa este aj tak upravovala opacity na danu vrstvu. ...a kedze si nepopisal cely proces upravy, co vsetko si robil, tak ti tu konkretnu radu neda asi nikto a iba ta zdrbu za to prilisne zehlenie.
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-07-05 18:01:19+02
nechapem ako sa moze niekomu pacit taka metoda/sposob...ten vysledok je strasny. Toto robia male dievcata na pokeci ked si chcu zmenit profilovku.



Velmi obdivujem napriklad tento portret. Krasna jemna retus, kresba v tvari, parada. Ziadny blur. S tym musi byt kopec roboty s hlavne s klonovacim razitkom.

Sam neviem ako sa nieco take presne robi :(
 
inkubbus
2010-07-05 18:07:06+02
ako pises, vela vela prace s healing brush a clone stamp v samostatnych prazdnych vrstvach. jemna praca s gaussian blur. inak ak je uz pokozka prilis vyhladena, videl som aj taky pripad, ked sa pouzila specialna textura na zvyraznenie kresby pokozky.
 
goodlight
2010-07-05 18:19:50+02
suhlasim, tiez sa mi viac paci takato fotka, ale zial zatial ju neviem urobit...
ako som pisal, s retusom zacinam... toto je jedna z prvych fotiek, ktoru som retusol... navod som nasiel tu: http://www.akosatorobi.sk/video/809/photoshop-retusovanie-tvare
takze aj to je pre mna pomoc, ked sa dozviem, ze je to prilis, len pre zaujimavost prikladam original foto
zrejme sa na tejto foto tvar ani nemusela rozmazavat
 
goodlight
2010-07-05 18:27:20+02
príspevok od: inkubbus
tu bude problem asi niekde inde ako v pouziti toho filtra. v roznych tutorialoch som sa stretol s jeho pouzitim, ale pouzivali sa len male hodnoty a potom sa este aj tak upravovala opacity na danu vrstvu. ...a kedze si nepopisal cely proces upravy, co vsetko si robil, tak ti tu konkretnu radu neda asi nikto a iba ta zdrbu za to prilisne zehlenie.
ako som uz pisal, postupoval som podla tohto navodu cca: http://www.akosatorobi.sk/video/809/photoshop-retusovanie-tvare
v skratke, kontrast a vibrance, healing brush tool na znamienka atd...,dodge tool na zvyraznenie oci a jemne vybielenie, vyber celej fotky bez oci, na tento vyber bol pouzity filter surface blur (orientacne polomer 5 pixelov a prah 7), a doostrenie oci... tot vse
neviem este robit s vrstvami, zrejme by bol lepsi vysledok pomocou nich
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-07-05 18:34:08+02
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/editacia-fotografii/retus-tvare/

tu je tiez nejaky tutorial na retus tvare. No nejak mi blbne net tak mi ho nejde spustit, vsak kukni
 
inkubbus
2010-07-05 18:48:29+02
pozrel som si teraz to video. ani sa necudujem, ze si sa dopracoval k tomu vysledku co si uviedol. zasadny problem je v pouzivani vrstiev. robit vsetko v jednej vrstve tak to je ozaj terno :))) nedavno som skusal jeden postup, v ktorom len vyliecenie pokozky bolo robene asi v siestich vrstvach. uprava oci dalsie 4, pery 3 vrstvy.... pohladaj videotutorialy od profikov a nie od niekoho kto len videl ako sa to robi :)
 
AnnoMally13
2010-07-05 20:15:00+02
príspevok od: inkubbus
pozrel som si teraz to video. ani sa necudujem, ze si sa dopracoval k tomu vysledku co si uviedol. zasadny problem je v pouzivani vrstiev. robit vsetko v jednej vrstve tak to je ozaj terno :))) nedavno som skusal jeden postup, v ktorom len vyliecenie pokozky bolo robene asi v siestich vrstvach. uprava oci dalsie 4, pery 3 vrstvy.... pohladaj videotutorialy od profikov a nie od niekoho kto len videl ako sa to robi :)
ved hod link, myslim ze viacery sa potesia :)
 
inkubbus
2010-07-05 20:19:48+02
príspevok od: AnnoMally13
ved hod link, myslim ze viacery sa potesia :)
urcite by som hodil, keby som to nemal stiahnute z torrentov. ked sa presuniem k velkemu PC, kde to mam ulozene, mozem hodit aspon nazov tej videokolekcie. ;)
 
AnnoMally13
2010-07-05 20:30:37+02
príspevok od: inkubbus
urcite by som hodil, keby som to nemal stiahnute z torrentov. ked sa presuniem k velkemu PC, kde to mam ulozene, mozem hodit aspon nazov tej videokolekcie. ;)
dik, s torrentami mam nejake tie skusenosti ;)
 
conan7
2010-07-05 20:55:06+02
odporúčam videá z lynda.com, potom pack Adobe Photoshop Cosmetics.
 
VeRt
2010-07-05 21:40:28+02
Môj osvedčený spôsib retušovania - klonovacie razítko a hodinka jemnej práce, výsledok ale stojí za to. Žiadne blúrovacie ´sračky´ ;)
 
inkubbus
2010-07-06 18:54:15+02
príspevok od: AnnoMally13
ved hod link, myslim ze viacery sa potesia :)
scott kelby - beauty & portrait
chris orwig - retouching fashion photography projects
scott kelby - professional portrait retouching I, II
 
Lucky4Leafx
2010-09-27 13:32:16+02
Co keby skusit tento kurz na zaciatok? :-)

http://www.gorila.sk/product/259373
 
paprika
2010-09-28 19:14:51+02
ja som asi slepa, ale ja tam ziadne oranzove flaky nevidim.. A ta retus je otrasna. Ver mi, ze ani ten clovek na foto s tym nebude spokojny.
 
Cyril
2010-09-28 19:43:32+02
Kup si toto:
http://lightgarden.cz/academy/vyukova-dvd/kompletni-edice-profesionalni-postprodukce
a na ten filter zabudni, to je hruza.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()