Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotenie sperkov v total domacich podmienkach

Linda Von Bergeraque
2010-07-29 17:31:06+02
Ahojte, cisto teoreticky by som sa chcela opytat ci mate nejake dobre rady a vychytavky co sa tyka fotenia sperkov v absolutne domacich podmienkach. Viem ze nedavno bolo zalozene podobne vlakno ale ja by som chcela napriek tomu naviazat na tuto temu pretoze v tej predchadzajucej sa zacalo zachadzat do profi vybavy a riesenia sa stupnovali do profesionalnych vykonov. Mna skor zaujimaju vseobecne rady, nejake tipy a triky ako fotit sperky doma v obyvacke s pristupnymi a lacnymi materialmi, ake su tam uskalia, ake pozadie je naj, ako si urobit domace studio, vyrobit domaci stan, mozno niekto ma moznost podelit sa o skusenosti. Konkretne ja som fotila v krabici ktoru som oblepila pauzakom a nasvietila par stolovymi lampami. Vysledok bol taky ze to chcelo poriadnu upravu v photoshope, vysledok nebol zly (samozrejme daleko od profi, myslim v ramci moznosti za akych foto vznikli). Dakujem dopredu kazdemu zucastnenemu. Prosim pridrzajte sa temy.
 
bear
- moderator
2010-07-29 19:21:55+02
Nemam s fotenim sperkov prakticke skusenosti, ale zide sa moznost naklopit rovinu ostrosti, aby si nemusela fotit vsetko naplocho zvrchu, ak to budes chciet mat cele ostre. Original tilt-shift objektiv je drahy, ale existuju redukcie s tilt efektom pre strednoformatove objektivy, ktore sa daju v bazare kupit pomerne lacno.
http://www.ephoto.sk/tip-redakcie/tilt-nemusi-to-byt-rovnobezne/

Co sa tyka svietenia budes okrem stanu budes potrebovat rozne dosticky (cierne/biele/farebne) aby si vedela spravit pekne kontury. Skus si pohladat ukazky ako sa fotografuje sklo, bude to asi dost podobne.
 
Linda Von Bergeraque
2010-07-30 09:55:32+02
Dakujem za super rady, hned si to idem nastudovat.
 
tomis.ales
2010-08-02 15:37:32+02
Ak chces fotit na ciernom pozadi, zober hlboku krabicu, natri ju zvnutra ciernou farbou. Na tu otvorenu krabicu daj cistu sklenenu platnu a zdroje svetla daj tak aby sisi do tej krabice moc nesvietila a aby sa neodrazali do objektivu, pozadie sa ti potom ukaze skoro dokonale cierne.Aspon takto som to robil ja.
Moc to neprehanaj so svetelnym stanom, sperky potrebuju vysoky lesk a to v stane neurobis. Mozno by bolo dobre dat do stanu este bodovy(é)zdroj svetla.Ale zalezi ake sperky to su.
 
Linda Von Bergeraque
2010-08-04 17:14:54+02
hm, to znie zaujimavo! v podstate by som chcela fotit len s dvoma zakladmi pozadia - cierne a biele, podla toho ci je produkt tmavy alebo bledy. Sperky su z hmoty, z materialu podobnemu sklu a dratovane sperky.
xoxo
 
Mattvo
2010-08-04 19:25:11+02
Ak by si mala záujem tak tak ako bolo písané v bearovom odkaze že lensbaby sú použiteľné ako akési ´start tilt-shifty´ a mala by si oň záujem tak som prednedávnom videl, že niekto takúto vecičku predával tuto na e-phote v bazáre. To len tak ako, že info...
 
Guybrush Threepwood
2010-08-04 19:29:13+02
Tu by si mohla nájsť zopár užitočných informácií (len treba vedieť trochu po anglicky):
http://www.tabletopstudio.com/documents/jewelry_photography.htm
http://www.mkdigitaldirect.com/tips/index.html
 
majster333
2010-08-04 20:04:42+02
KNiha: ´Umelé svetlo ve fotografii - Ján Šmok´ - dá sa požičať v mestskej knižnici. Je to stašia kniha ale 8 kapitola ´Práce se svetlem´ je pre teba ako vyšitá. Dosť podrobne sa venuje sklu, a inej produktovej fotografií. Tie rady sú na nezaplatenie odborné a ZADARMO!
 
Linda Von Bergeraque
2010-08-07 20:18:04+02
Dakujem vsetkym ktori sa zapojili. A samoska privitam aj nadalej nejake dobre rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()