Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

plynulé rozmazanie - gradient blur

yoli
2008-06-13 11:09:19+02
Mňa by zaujímalo, ako spraviť plynulé rozmazanie na fotke (PhotoShop). Napr. z obyčajnej fotky, chcem spraviť portrétovku, proste znížiť hlbku ostrosti.......niečo podobné, ako gradientom, keď sa robí prechod farieb, buď plynulo, alebo radiálne......ale, aby to nebol farebný prechod, ale plynulé rozmazanie. V gradient tools nie je blur, možno sa to gradientom ani nedá robiť. Ako na to, aby som si pekne plynulo, kruhovo spravil bokeh? Dík.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-06-13 11:21:00+02
1. Najprv musis portretovaneho vyrezat do novej vrstvy
2. Z povodnej vrstvy sa ho snaz klonovanim vymazat
3. Pouzi na rozostrenie funkciu Lens blur, prirodzenejsie naposobnuje rozostrenie objektivom (ak by si namal vyklonovane z bodu 2, zistil by si take rozziarenie okolo osoby)
4. Pridaj trosicku sumu, uplne hladke pozadie je neprirodzene
5. Pomocou nastroja rozostrenie este lokalne rozostri to co potrebujes na portretovanom, hlavne dodrziavaj zakony optiky - rovinu zaostrenia)
6. Radsej menej ako viac, proste primerane.
 
yoli
2008-06-13 11:42:10+02
Karol dík za ochotu, takto to viem aj ja. Ja som myslel niečo úlne jednoduché, neverím, že sa to v PS nedá ináč, ako vystrihávať, vrstvy..... mne nejde ani tak o dodržanie roviny HO.
 
julo kotus
2008-06-13 11:46:15+02
Ak to chceš mať dôveryhodné, tak postup, ktorý Ti Karol napísal a ktorý koniec-koncov poznáš, je fajn. Iný a lepší spôsob nepoznám, ale nechcem tvrdiť, že neexistuje. Nie som guru v PS aj keď veľa veci urobiť viem.

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-06-13 11:48:28+02
Jaj bez makacky to nejde. V PS robim 15 rokov, na nic jednoduchsie so 100% vysledkom som neprisiel.
 
yoli
2008-06-13 12:07:28+02
Ja tiež niesom v PS začiatočník, no nikdy som to neotreboval. Montáže som robil nejednu a tam sa to musí fakt odrieť do detailov. Príklad: mám foto kvetiniek, no jednu chcem zvýrazniť a ostatné rozmazať do stratena jemne. Výrez, ctrl+shift+I a gausian blur to nie je ono, vidno to a keď sa s tým hrám do detailov, tak to je už značné zdržanie. Preto chcem vedieť jednoduchší PostuP, Pri jednoduchom až Primitívnom zásahu, lebo sa mi nechce veriť, že PS to čo Potrebujem nevie ináč :) Možno jestvuje nejaký lugin do gradient tool na blur...
Malé P mi nejde, Preto sú všade veľké, sorry.
 
quintes
2008-06-13 13:09:09+02
..len moj postreh,ja na to pouzivam objektiv lensbaby,a mam to bez photoshopu..
 
yoli
2008-06-13 14:43:16+02
Lensbaby je iná liga, hlavne keď ma foto neživý a investície do techniky sú v Podstate vyhodené Peniaze.......:)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()