Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Partyfoto

blooper
2010-09-15 19:03:29+02
http://www.flickr.com/photos/ldpix/sets/72157624954761544/ zaujala ma galéria tohto chlapíka. Videl som už viacero fotiek z akcií, no tieto sú krásne ostré a dynamické, až z nich pomaly ide atmosféra. Sekciu s názvom "Ako fotiť koncerty" som už samozrejme prečítal, no tie ukážky sa mi až tak nepozdávali. Vedel by niekto akým spôsobom sa dá niečoho podobného dosiahnúť? (okrem rád typu: svetelný objektív, najlepšie širokáč, al. fish-eye, dlhšie časy, vyššie ISO + externý blesk s odraznou lištou alebo difúzorom). Vďaka
 
dodo_bb
2010-09-15 19:39:35+02
:-))) nerozumiem celkom, čo sa pýtaš, lebo na konci si si sám odpovedal a vcelku správne... Zabudol si ešte, že okrem tej spomenutej dobrej techniky musíš mať prístup na pódiá a hlavne musíš mať oko fotografa. Inak Ti je to všetko na dve veci... Najväčší problém je, že ten talent a oko fotografa sa nedajú kúpiť ani stiahnuť zadara z internetu:-))))
 
WildSammy
2010-09-15 21:58:11+02
Kedysi som fotil pre Websound :-) http://websound.eu/online/foto a dovolim si tvrdit, ze maju dost kvalitne party foto :-) Po case som si vytvoril vlastnu techniku fotenia, plus nastavenia fotaku a aj prisposobil vybavu. Vtedy este neexistovali stranky ako e-photo, kde si si mohol precitat ako fotit koncerty, ale bol to pokus-omyl a myslim, ze takto sa clovek takyto druh fotiek nauci fotit asi najlepsie :) Treba skusat :) kazdy fotak/objektiv sa chova inak a teda, co platilo a bolo dobre napr. pre mna, nemusi byt dobre pre teba :) Vseobecne vsak platilo, ze svoje opodstatnenie na blesku nasiel 2nd curtain sync, resp. slow/trailing curtain sync a dalo sa vyhrat s expozicnym casom. Sam si sa rozhodol, ci chces efekty na foto alebo chces portretovku a podobne :) Dalo sa vsak aj na 1vej lamele dosiahnut zaujimavych efektov v kombinacii s dlhsim casom. Este na zaver doplnim, ze k tomu netreba ziadne extra-super vybavenie, ale zalezi aj od toho, co chces fotit. Napr. na interpretov(ja som mal tu moznost sa dostat dost blizko) sa zide aj svetelny teleobjektiv ak si napr. pod podiom alebo inde :) inac sa dost pouziva svetleny sirokac a tak :-)
 
duroslav
2010-09-15 22:26:34+02
príspevok od: WildSammy
Kedysi som fotil pre Websound :-) http://websound.eu/online/foto a dovolim si tvrdit, ze maju dost kvalitne party foto :-) Po case som si vytvoril vlastnu techniku fotenia, plus nastavenia fotaku a aj prisposobil vybavu. Vtedy este neexistovali stranky ako e-photo, kde si si mohol precitat ako fotit koncerty, ale bol to pokus-omyl a myslim, ze takto sa clovek takyto druh fotiek nauci fotit asi najlepsie :) Treba skusat :) kazdy fotak/objektiv sa chova inak a teda, co platilo a bolo dobre napr. pre mna, nemusi byt dobre pre teba :) Vseobecne vsak platilo, ze svoje opodstatnenie na blesku nasiel 2nd curtain sync, resp. slow/trailing curtain sync a dalo sa vyhrat s expozicnym casom. Sam si sa rozhodol, ci chces efekty na foto alebo chces portretovku a podobne :) Dalo sa vsak aj na 1vej lamele dosiahnut zaujimavych efektov v kombinacii s dlhsim casom. Este na zaver doplnim, ze k tomu netreba ziadne extra-super vybavenie, ale zalezi aj od toho, co chces fotit. Napr. na interpretov(ja som mal tu moznost sa dostat dost blizko) sa zide aj svetelny teleobjektiv ak si napr. pod podiom alebo inde :) inac sa dost pouziva svetleny sirokac a tak :-)
jj, však hneď tá úvodná fotka je fotená s dlhým časom. DJ je takmer v tme a blysnuté je tam externým bleskom.
 
Scooter
2010-09-15 22:44:39+02
príspevok od: WildSammy
Kedysi som fotil pre Websound :-) http://websound.eu/online/foto a dovolim si tvrdit, ze maju dost kvalitne party foto :-) Po case som si vytvoril vlastnu techniku fotenia, plus nastavenia fotaku a aj prisposobil vybavu. Vtedy este neexistovali stranky ako e-photo, kde si si mohol precitat ako fotit koncerty, ale bol to pokus-omyl a myslim, ze takto sa clovek takyto druh fotiek nauci fotit asi najlepsie :) Treba skusat :) kazdy fotak/objektiv sa chova inak a teda, co platilo a bolo dobre napr. pre mna, nemusi byt dobre pre teba :) Vseobecne vsak platilo, ze svoje opodstatnenie na blesku nasiel 2nd curtain sync, resp. slow/trailing curtain sync a dalo sa vyhrat s expozicnym casom. Sam si sa rozhodol, ci chces efekty na foto alebo chces portretovku a podobne :) Dalo sa vsak aj na 1vej lamele dosiahnut zaujimavych efektov v kombinacii s dlhsim casom. Este na zaver doplnim, ze k tomu netreba ziadne extra-super vybavenie, ale zalezi aj od toho, co chces fotit. Napr. na interpretov(ja som mal tu moznost sa dostat dost blizko) sa zide aj svetelny teleobjektiv ak si napr. pod podiom alebo inde :) inac sa dost pouziva svetleny sirokac a tak :-)
Mozno blba otazka ale zaujima ma to a nepocul som o tom este. Co je 2nd curtain sync ?
 
conan7
2010-09-15 22:45:52+02
príspevok od: Scooter
Mozno blba otazka ale zaujima ma to a nepocul som o tom este. Co je 2nd curtain sync ?
blesk na druhú lamelu.
 
werdza
2010-09-16 01:02:12+02
rybacina, alebo rokina 11-16 f 2,8 ci podobny objektiv, dlhsi cas nastavit, clonu kludne aj 2,8 nech pozadie nerusi a cvakat s bleskom, cas treba skusat, aky je naj, skusit aj to nastavenie blesku na druhu lamelu. Ale neviem, ci naozaj to tak robil, kedze ja s bleskom nemam moc skusenosti, mam len vstavany a ked ho uz musim pouzit, tak nastavim dlhsi cas, niekedy aj pod sekundu a sama som prekvapena, co z toho dakedy vznikne. Asi urcite mal ten typek pri vela fotkach pristup uplne blizko k interpretovi, ako tu bolo pisane. Len samozrejme, ked to budes skusat, tak najlepsie na nejakych kamosoch, teda niekom, koho poznas a ma kapelu, alebo je dj, alebo sa dporedu pred akciou spytat, ci by to nevadilo dotycnym, ze im budes bliskat. V kluboch vacsinov blesky su povolene v pohode, na festivaloch vacsinov nie. Vela krat kapela na podiu je oslepena reflektormi, ktore svietia z predu na nich, ze do hladiska nevidia, mozno nejake siluety, takze, aj preto by im bliskanie bleskom mohlo vadit.
 
werdza
2010-09-16 01:10:12+02
nie rokina, ale tokina :D preklep. Inak ked ma clovek len vstavany blesk, tak cim vyssie iso, tak tym ta foto posobi lepsie, ja kludne aj 1600, clonu 2,8 cas asi sekundu mam a tak si priblesknem, ked fotim kamosov, ludi, ktori mi v podniku zapozuju, ked mi bez blesku 1/10 cas, clona 2,8 a moje najviac mozne nastavitelne iso 1600 nestacia, ( s tym mojim tamronom so stabilizaciou 17-50 f2,8 VC udrzim uplne v pohode 1/10 sekundy, ale niekedy ani to nestaci a treba priblesknut )
 
tomis.ales
2010-09-17 16:20:27+02
príspevok od: werdza
nie rokina, ale tokina :D preklep. Inak ked ma clovek len vstavany blesk, tak cim vyssie iso, tak tym ta foto posobi lepsie, ja kludne aj 1600, clonu 2,8 cas asi sekundu mam a tak si priblesknem, ked fotim kamosov, ludi, ktori mi v podniku zapozuju, ked mi bez blesku 1/10 cas, clona 2,8 a moje najviac mozne nastavitelne iso 1600 nestacia, ( s tym mojim tamronom so stabilizaciou 17-50 f2,8 VC udrzim uplne v pohode 1/10 sekundy, ale niekedy ani to nestaci a treba priblesknut )
Sak samozrejme ze cim vyssie ISO tym fotky s bleskom maju prirodzenejsiu atmosferu. Ved blesk sa potom zapaja menej a do hry vstupuje aj svetlo pozadia (ziarovky atd.) Ten pomer ale musis odhadnut sama. Proste externy blesk co najdalej od osi objektivu. Vsimni si ze vsetky fotky robene s bleskom maju tien na pravej strane. Fotky bez blesku su tiez vidiet na prvy pohlad. Ja som fotil koncerty v takom malom klube a pouzival som nieco podobne ako na linku co dala hore.
Sak pozri moju stranku alebo facebook a uvidis. Ale novsie koncerty. Proste ide o to nahradit absentujuce svetlo bleskom, aby to vyzeralo ako podiovy reflektor a nie priamy blesk. Este som pozival farebne filtre na blesky.
 
valec86
2010-09-17 17:58:17+02
presne tak ako pise Wildsammy tak pred 6 rokmi to bol problem sa niekde dostat k informaciam. U mna je legenda tychto partyfoto P@lci, kt. foti pre techno.cz
ja diskoteky a party fotim stale. je to vlastne moj druhy chleba. svetelny objektiv, zrkadlovka a externy blesk niekedy aj viac kusov:), ci odrazka, rozptylka, difuzor, softbox, kazdy pouziva nieco ine alebo vsetko:)

http://www.techno.cz/foto/v/techno/palci/
 
blooper
2010-09-17 18:12:31+02
Vďaka za príspevky. K niečomu podobnému by som sa rád priblížil, aby som mohol papať chleba :)
 
zelovoc
2010-09-17 21:01:04+02
este som nevidel, ze by si na koncertoch mohol pouzivat interny blesk. to ani nehovorim o externom...
 
werdza
2010-09-17 22:42:21+02
príspevok od: zelovoc
este som nevidel, ze by si na koncertoch mohol pouzivat interny blesk. to ani nehovorim o externom...
pokial ti to nikto nezakaze, tak mozes, napriklad na festivaloch, ked akreditovanych fotografov pustaju fotit, tak ich pri headlineroch oboznamia, ze ziadne blesky, len prve 3 pesnicky fotit, pri nie headlineroch ti nepovedia obmedzenia, mozes fotit aj celu kapelu, ale ci sa bliskat moze neviem, ale zas ani netreba, vacsinov na takych podiach byva dobre svetlo. Ale v malych kluboch mozes kludne bliskat, teda pokial ti niekdo z kapely za to neda ´na hubu´ :D
 
zelovoc
2010-09-18 07:13:09+02
príspevok od: werdza
pokial ti to nikto nezakaze, tak mozes, napriklad na festivaloch, ked akreditovanych fotografov pustaju fotit, tak ich pri headlineroch oboznamia, ze ziadne blesky, len prve 3 pesnicky fotit, pri nie headlineroch ti nepovedia obmedzenia, mozes fotit aj celu kapelu, ale ci sa bliskat moze neviem, ale zas ani netreba, vacsinov na takych podiach byva dobre svetlo. Ale v malych kluboch mozes kludne bliskat, teda pokial ti niekdo z kapely za to neda ´na hubu´ :D
jo tak v kluboch som nemal problem, ale tam som tiez neblyskal, ved je to predsa neprijemne. najtazsie zatial bolo fotit cernochov na tmavom pozadi v hale. a ked mozes dat len ISO 1600 tak to je potom len cakanie na zablesk od svetiel :)
 
upir13
- moderator
2010-09-18 12:31:05+02
chalani... toto je absolutne zbytocne.. diskoteky fotim uz asi 3 roky a zakazdym to treba nastavit inac... obcas potrebujes 1/10 a 7.1 clona, obcas to das na 1/15 a 2.8 clona.. diskoteky sa daju fotit aj 50/1.8, 24-70 alebo kludne aj rybacinou.... tu sa neda dat univerzalne nastavenie ani pouzitie blesku... kazdy jeden z fotografov, ktorych mam v teame foti uplne inou technikou a stylom.. Je uplne jedno ci mas 2.8 Lko ale kitak.... navacsiu rolu zohrava spravne nastavenie a smerovanie blesku a potom SKUSENOSTI SKUSENOSTI a SKUSENOSTI... hrat sa, menit, skusat.... naucte sa robit dokonale s bleskom a nastavenie fotaku je to najmenej.... ale take zakladne nastavenie, ktore davam fotografom je 1600 ISO, 1/13 cas a minimalna clona.... na tomto nastaveni sa to da nafotit pouzitelne... ale to neznamena, ze nemozes ist na 1sec alebo na 1/100 ;)
 
blooper
2010-09-29 12:45:03+02
Ale to už potom v ruke človek neudrží... teda aspoň ja O:)
 
sksk8
2010-10-25 09:10:54+02
radcej dlhy cas ako pridavat iso na 1600....lebo fotit party v interieri s takym isom je absolutny nezmysel lebo namiesto ludi uvidis kazdu jednu prachovu casticu......pekne si tam nechat dlhsi cas a s bleskom sa pohrat a najst najlepsie nastavenie...co party to treba nastavovat....aj samostatne pre kazdu foto....
 
blooper
2010-11-02 23:18:38+01
nebude 85mm pridlhé na takéto akcie?
 
WildSammy
2010-11-02 23:45:39+01
príspevok od: blooper
nebude 85mm pridlhé na takéto akcie?
podla toho na co :-) ja som si na partyfoto zvykol pouzivat rozsah 24-70/2.8(28-75/2.8) a bolo to take univerzalne :-) Ked som potreboval ist sirsie, bude to zniet mozno smiesne, ale pouzil som setak.. pri 18mm mi nevadila mensia svetelnost, lebo sirsie ohnisko sa da lahsie udrzat pri dlhsich casoch a co z toho vyliezlo bolo pouzitelne. Ja si viem na akciach dost dobre predstavit aj vyuzitie takej pevnej 200/2.8(70-200/2.8) napr. na menej napadne fotenie interpretov alebo zabavajucich sa ludi :-) da sa vseliak :-)
 
tadzesi
2010-11-03 08:05:11+01
V takomto bare za ukaze aku mas techniku ;) Na technike nezalezi, ale toto je prostredie kedy ano. Ja idem na D700, povatsina na 24-70 a niekedy prehodim 70-200 ak nechcem aby som bol videny. ISO 1250 - 1600.



1x s new D700 som vkrocil do baru, naivne som si myslel ze nafotim vsetko bez blesku. Ale ee.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()