Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

M42 problem - fotky nie su na karte

dzungales
2010-09-29 15:05:36+02
zdravim, mam taky maly problem, kedze moj rozpocet mi nedovoli ist do novych objektivov, tak som si za dvacku zaobstaral jeden obyc na testovanie, jedna sa o nejaky exaktar 135/2.8. Problem je v tom, ze hoci s nim narobim fotky a viem si ich prezriet vo fotaku - 450D, tak po vybrati karty sa dane fotky v pocitaci neobjavia, cize ich tam ani nevidim. Viete pls v com by mohol byt problem? Dakujem
 
bear
- moderator
2010-09-29 15:09:40+02
Treba tu kartu po vybrati dat do citacky a tu pripojit k pocitacu:-) Ale vazne, asi fotis do RAW a v PC nemas ziadny SW co Ti dokaze RAW zobrazit.
 
miki33
2010-09-29 15:18:56+02
za prve, obejktiv a ukladanie na kartu nema suvis. A ostatne fotky ´s inym objektivom´ funguju? Zrejme bude problem to co hovori bear.
 
dzungales
2010-09-29 15:29:06+02
dakujem za pripomienky, no obe veci som vylucil, fotim do rawu, SW mam na to, ostatne foto vidim.
este narocky som spravil najprv fotky s exaktarom, prehodil objektiv na canon 50/f1.8, spravil dalsie fotky, a v PC vidim len a len tie z canonu.
je to pre mna velka zahada a nerozumiem tomu. PC laik nie som urcite, viem kde strkat karty :)
 
bear
- moderator
2010-09-29 15:40:48+02
ak fotografie vidis pri prehliadani vo fotoaparate, tak musia byt ulozene na karte a v PC ich musis vidiet minimalne ako subory. Mozno tvoj prehliadac ich z nejakeho dovodu vyhodnoti ako chybne (clona pri objektivoch cez redukciu byva v EXIF ulozena ako 0.0 a mozno to vyhodnoti ako chybny subor).
 
dzungales
2010-09-29 15:55:49+02
znie to dost logicky, asi to bude ono, vies mi pls odporucit nejaky soft co by to vedel desifrovat? nevidim ich vobec ani ako subory, proste nist
som teraz v praci, no vyskusam minimalne total commander az pridem dom. otvaral som to v XP a tam to neukazalo, vyskusam este cez win7. diky zatim za good hint
 
rbr69
2010-09-29 17:50:03+02
ak ma redukcia chip s konfirmaciou ostrenia prenasa clonu do exifu F2.0 a ohnisko 50mm (su aj redukcie, kde sa da naprogramovat ohnisko a menit manualne pouzita clona) ... ak by to bolo tou clonou tak by si v tom pripade nemohol pouzit napr. ani samyang, ktory je cisto manual a to je blbost ... tie subory na karte proste musia byt, niekde robis chybu, pozri sa na to tym total commanderom, Windows s tym podla mna nic nema, subory, ktore su poskodene aj neuplne vidiet musi, len by nemusel nad nimi vediet urobit dalsie operacie otvrit, kopirovat a pod. ... keby si to nepisal s uplnou vaznostou, myslel by som, ze si robis srandu ;-)
 
TTL
2010-09-29 18:36:20+02
Hm, tak o tom som este nepocul. Vidiet fotky vo fotaku aj po tom, co sa vypne alebo sa karta vyberie a vlozi naspat? Mozno z nejakeho dovodu uklada iba do buffera.

Neukladaju sa fotky iba do ineho adresara?

Ake je hlasene obsadene miesto (vo Win)? Klesa pri cvakani pocitadlo nafotitelnych snimkov vo fotaku?

Ak vsetko sedi, tak treba skusit nejaky recovery soft, no. A iny fotak, inu kartu.
 
TTL
2010-09-29 18:40:03+02
Este vyskusaj, ako sa ukladaju fotky ked nie je zalozeny objektiv. Mozno je nejake nastavenie, ze vtedy na kartu neuklada. S beznou redukciou fotak ziaden objektiv neciti.
 
TTL
2010-09-29 18:41:24+02
A este jedna vec :D Ako su subory cislovane, chybaju tie cisla ktore zodpovedaju fotkam nafotenym s redukciou?
 
dzungales
2010-09-29 21:10:58+02
ech, tak pri tomto sa pobavite az nasmejete, fotky, ktore som robil s exaktarom mi moja mila polovicka vymazala, hned ked chytila fotak do ruky, ze sa jej nepacia - nepovedala mi to a medzitym sa vyparila z domu prec. Pritom vo fotaku ostali prave iba tie co som fotil canonom. kartu som z fotaku vytiahol a siel checknut fotky, a tu vznikol dany problem, ktory som v rozhorceni rovno riesil na fore.
ospravedlnujem sa vam za tazky brainstorming, a dakujem, ze na tomto fore sa nachadzaju ludia co sa snazia pomoct, aj pri takejto blamazi
este raz vdaka, dobre svetlo prajem vsetkym
 
TTL
2010-09-29 21:51:09+02
Hm po dlhej dobe som si myslel ze je tu zaujimavy technicky problem...

BTW frajerke odkazujem, ze zmazat niekomu jeho autorske diela, a to este vsetky v serii, tak to je na zabitie.
 
dodo_bb
2010-09-29 22:37:35+02
Objektív je OK, vymeniť treba frajerku :-)))
 
dmedia
2010-09-30 08:28:12+02
A zaverecna bodka....oni tam stale su tak si ich vyhrab pomocou softu a mozes soknut frajerku...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()