Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Bracketing

Damush
2010-09-29 22:30:43+02
Prosím Vás, kto má canon 50D, nech mi poradí ako sa nastavuje bracketing vo fotoaparáte, myslím na ten sposob, že keď raz cvaknem a urobí mi 3 zábery súčastne, podexponovaný-stredne expon. a preexponovaný, na napr. tvorbu HDR, aby som si nemusel 3x poSebe sám nastavovať, lebo fotil som tak krajinku a obloha bola v pohybe... Ďakujem
 
Pio
2010-09-29 23:35:03+02
Naraz ti ich nesfoti, budu robene postupne.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-29 23:38:40+02
nikdy ti naraz necvakne 3 snímky. odporúčam dať na statív a použiť káblovú spúsť, tým skrátiš čas medzi snímkami na minimum.
 
Damush
2010-09-29 23:52:47+02
príspevok od: Martin Brojo
nikdy ti naraz necvakne 3 snímky. odporúčam dať na statív a použiť káblovú spúsť, tým skrátiš čas medzi snímkami na minimum.
Ďakujem, už to viem, som dnes nejaký opozdený..
 
rbr69
2010-09-30 06:41:49+02
príspevok od: Martin Brojo
nikdy ti naraz necvakne 3 snímky. odporúčam dať na statív a použiť káblovú spúsť, tým skrátiš čas medzi snímkami na minimum.
neviem ci sa tu nechytate za slovicka, ale ide mu asi o tento sposob, ktory napriklad na mojej 400D mne ide, takze ja hovorim ano da sa ...
... nastavis si expozicny bracketing v menu AEB a sucasne si nastavis seriove snimanie Continuos Shooting a vtedy ak je napr dostatok svetla a vychadzaju Ti casy udrzatelne rukou mozes na jeden cvak podrzanim spuste urobit v serii 3 snimky s roznou expoziciou, nemusis kazdy snimok stlacat spust .... je tu riziko, ze sa Ti snimok pohne, ale ak nemienis robit HDR (aj ked softvare na HDR ma moznost korigovat pripadne posun/prekrytie jednotlivych snimkov) tak to mozes vyuzit ak robis s vrstvami na zachranu napr. preexponovanej oblohy ... takze hovorim da sa a dufam, ze ma nebude nikto chytat za slovicko, ze to je robene postupne nie v jednom momente ... ide tu o to, ze na jedno stlacenie urobi 3 snimky
 
bonifacko
2010-09-30 06:47:52+02
Dynamicke sceny pre HDR sa robia jednym zaberom do raw suboru.
 
rbr69
2010-09-30 07:02:37+02
príspevok od: bonifacko
Dynamicke sceny pre HDR sa robia jednym zaberom do raw suboru.
:) to uz bude hadam kazdemu jasne ... bo ked Ti vlak odfrci, nie je co fotit :)))
 
vlcimak
2010-09-30 08:07:33+02
Predpokladam, ze 50 D m a rovnake nastavenie ako 5D, takze:
fotoaparat samozrejme musi byt na stative, v menu si vyvolas kompenzaciu expozicie a kolieskom pri spusti nastavis rozsah pre a podexpozicie. Aby Ti naraz odfotilo 3 obrazky na jedno stlacenie spuste, musis si taktiez nastavit tlacitkom AF-DRIVE kontinualne snimanie, cize nie samostatne obrazky, inak by si musel po kazdom zabere stlacat spust, je to strata casu medzi jednotlivymi zabermi a taktiez vyssie riziko rozhybania fotoaparatu.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-09-30 08:14:16+02
???? nepochopil som, prečo si reagoval na mňa, ale nevadí.
 
Pio
2010-09-30 09:07:08+02
rbr69: ak si nastavis 2sekundovu spust tak tie 3 fotky cvakne tiez a iba na jedno stlacenie spuste.
 
rbr69
2010-09-30 09:35:54+02
príspevok od: Martin Brojo
???? nepochopil som, prečo si reagoval na mňa, ale nevadí.
nebolo tam nic osobne, prislo mi to najvhodnejsie pripojit k Tvojmu komentu, kedze si napisal ze nikdy necvakne 3 naraz ... ale s tym slovickarenim to je myslene aj na ostatne komenty, samozrejme ´naraz´ sa to neda
 
rbr69
2010-09-30 09:37:34+02
príspevok od: Pio
rbr69: ak si nastavis 2sekundovu spust tak tie 3 fotky cvakne tiez a iba na jedno stlacenie spuste.
tak ci onak, ide o to, ze sa da na jedno stlacenie spuste urobit z ruky 3 zabery expozicneho bracketingu ... asi na to hladal dotazujuci odpoved
 
rbr69
2010-09-30 09:40:21+02
Damian, ak je rychle prudenie v atmosfere a mraky idu rychle, oblohu budes jemne mat posunutu v porovnani 1 a 3 snimok vzdy ... je uz len na metode ako napr. cez vrstvy vies pouzit tieto snimky do vyslednej foto
 
Lukáš Podracký
2015-12-13 15:21:41+01
Ahojte,

mam taku zaludnu otazku: lebo som prednedavnom zistil, ze ked si dam na Sony A6000 rezim ,,M,, tak nie je to uplny manual co ma prekvapilo. Chcel som robit ex.bracketing ale ked dam ISO na pevnu 100ku a aj clonu tak nejde menit EV . Napise mi nastavte si ISO AUTO a az vtedy to ide, ale sa mi zmeni vzdy ISO a to ja nechcem. Vie to ktosi nejak obist alebo nejaky novy softver nato nie je. ? Lebo chcem si nastavit pociatocne EV - 2 .... a potom chcem spravit bracketing 3 snímky aby mi to dalo - 4 EV, - 2 EV, 0 EV ....ale pri pevnom ISO ako som uz pisal to nejde zmenit. Takze mi to hodi pociatocne automaticky 0 EV a spravi mi to teda + 2 EV a - 2 EV.

ďakujem za rady
 
jericho
2015-12-13 17:37:15+01
preco to nerobis v "A"-cku ked chces pevnu clonu a ISO?
 
blahoslav J B Art
2015-12-13 17:45:50+01
príspevok od: Lukáš Podracký
Ahojte,

mam taku zaludnu otazku: lebo som prednedavnom zistil, ze ked si dam na Sony A6000 rezim ,,M,, tak nie je to uplny manual co ma prekvapilo. Chcel som robit ex.bracketing ale ked dam ISO na pevnu 100ku a aj clonu tak nejde menit EV . Napise mi nastavte si ISO AUTO a az vtedy to ide, ale sa mi zmeni vzdy ISO a to ja nechcem. Vie to ktosi nejak obist alebo nejaky novy softver nato nie je. ? Lebo chcem si nastavit pociatocne EV - 2 .... a potom chcem spravit bracketing 3 snímky aby mi to dalo - 4 EV, - 2 EV, 0 EV ....ale pri pevnom ISO ako som uz pisal to nejde zmenit. Takze mi to hodi pociatocne automaticky 0 EV a spravi mi to teda + 2 EV a - 2 EV.

ďakujem za rady
ked uz nepomoze nic ine, treba pozriet do navodu
 
Lukáš Podracký
2015-12-13 18:05:57+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ked uz nepomoze nic ine, treba pozriet do navodu
ja som to skusal fotit aj na ,,A,, režime len mi to spravilo 2 fotky miesto troch a tam sa to dalo vsetko v pohode nastavit. Ale to som skusal davnejsie, tak vyskusam este raz lebo pred chvilou som to skusal na kamosovej A6000 a dal som rezim ,,A,, islo nastavit ISO pevne aj samozrejme clonu a dalo sa konecne hybat aj EV a spravilo to co som chcel
- uvidím ked pridem domov či sa môj vschopí
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-13 18:13:04+01
príspevok od: Lukáš Podracký
Ahojte,

mam taku zaludnu otazku: lebo som prednedavnom zistil, ze ked si dam na Sony A6000 rezim ,,M,, tak nie je to uplny manual co ma prekvapilo. Chcel som robit ex.bracketing ale ked dam ISO na pevnu 100ku a aj clonu tak nejde menit EV . Napise mi nastavte si ISO AUTO a az vtedy to ide, ale sa mi zmeni vzdy ISO a to ja nechcem. Vie to ktosi nejak obist alebo nejaky novy softver nato nie je. ? Lebo chcem si nastavit pociatocne EV - 2 .... a potom chcem spravit bracketing 3 snímky aby mi to dalo - 4 EV, - 2 EV, 0 EV ....ale pri pevnom ISO ako som uz pisal to nejde zmenit. Takze mi to hodi pociatocne automaticky 0 EV a spravi mi to teda + 2 EV a - 2 EV.

ďakujem za rady
Pri bracketingu ti vzdy musi menit jeden parameter, ako chces mat v M pevnu, clonu, pevny cas a zaroven nemenit ISO?. Nieco menit musis. Najcastejsie je to cas, pretoze clonou riadis hlbku ostrosti a ISO ti vplyva na sum. Ke mu das vsetky parametre pevne, nemoze nejaka automatika bracketingu nic zmenit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Lukáš Podracký
2015-12-13 18:42:57+01
príspevok od: Karol Srnec
Pri bracketingu ti vzdy musi menit jeden parameter, ako chces mat v M pevnu, clonu, pevny cas a zaroven nemenit ISO?. Nieco menit musis. Najcastejsie je to cas, pretoze clonou riadis hlbku ostrosti a ISO ti vplyva na sum. Ke mu das vsetky parametre pevne, nemoze nejaka automatika bracketingu nic zmenit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
okej, písal som už vyššie len napr. na staršom Nexe 5 to išlo v ,,M,, všetko pomenit a zmenilo mi len čas pri posune EV , aj u niektorych zrkadloviek tak isto. (to viem ze jeden parameter sa musi zmenit teda zvycajne cas) vyskusam to este raz na svojom v ,,A,, a uvidim ci mi to hodi 3 fotky a nie ako naposledy len 2.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-13 19:06:27+01
príspevok od: Lukáš Podracký
okej, písal som už vyššie len napr. na staršom Nexe 5 to išlo v ,,M,, všetko pomenit a zmenilo mi len čas pri posune EV , aj u niektorych zrkadloviek tak isto. (to viem ze jeden parameter sa musi zmenit teda zvycajne cas) vyskusam to este raz na svojom v ,,A,, a uvidim ci mi to hodi 3 fotky a nie ako naposledy len 2.
2 fotky ti mohlo hodit, ak nemal bracketing kam ist, jeden parameter bol v max. alebo minimalnej hodnote.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()