Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

canon 50D

Damush
2010-09-29 22:57:45+02
Prosím Vás, kto má canon 50D, poradte mi, ja v tejto veci som si nevedel poradiť ani cez manuál, ako sa nastavuje bracketing, tak, aby som na jeden cvak odfotil súčastne 3snímky- podexponovanú, stredne expon. a preexponovanú, ide to aj v M-režime alebo len v P? Ďakujem všetkým, ak sa teda niekto nájde..
 
rbr69
2010-09-29 23:03:44+02
treba citat aj manual k fotaku tam to isto najdes ... http://jefflynchdev.wordpress.com/2009/01/15/canon-50d-auto-exposure-bracketing/
 
Damush
2010-09-29 23:27:20+02
príspevok od: rbr69
treba citat aj manual k fotaku tam to isto najdes ... http://jefflynchdev.wordpress.com/2009/01/15/canon-50d-auto-exposure-bracketing/
Aha dík, vecná rada.. Neviem, s foťakmi predtým som to vedel, neviem prečo to s týmto neviem, a to je jediná vec ktorú chcem vedieť, fotím na manualnom režime, rád si nastavujem všetko sám, ako mnoho iných ľudí, ale s týmto neviem si dať rady, netreba urobiť najprv nejaké nastavenie v sekcii C.Fn I :Expozice, to je tá ikonka druhá zprava.. a potom urobit nastavenie Komp.exp./AEB, ale toto mi funguje len režime ´P´
 
Granko
2010-09-29 23:27:45+02
manuál strana 102
 
miroslov
2010-09-29 23:28:27+02
však tak isto ako je to vo všetkých režimoch, druhá záložka v menu hned navrchu AEB, je to spolu s korekciou expozície, jedným koliečkom nastavuješ korekciu expozície a druhým pri spúšti AEB, kde máš problém, akurát pre one shot režime musíš stlačiť spúšt tri krát, treba skúšať -)
 
Damush
2010-09-29 23:37:21+02
príspevok od: miroslov
však tak isto ako je to vo všetkých režimoch, druhá záložka v menu hned navrchu AEB, je to spolu s korekciou expozície, jedným koliečkom nastavuješ korekciu expozície a druhým pri spúšti AEB, kde máš problém, akurát pre one shot režime musíš stlačiť spúšt tri krát, treba skúšať -)
Sorry za otravovanie a ďakujem, už to viem, ja stláčal len raz a čakal som 3snímky na karte. a z manuálu mám šalát, lebo som si ho tlačil z PC a stranu 102 som prehliadal, už to viem.
 
Damush
2010-09-29 23:40:05+02
príspevok od: Granko
manuál strana 102
Ďakujem, str. 102 som potreboval, ja mám šalat z manuálu, tlač. z PC. Trapné takto sa ja dnes večer tu zapodievam bracketingom.
 
miroslov
2010-09-29 23:55:57+02
príspevok od: Damush
Sorry za otravovanie a ďakujem, už to viem, ja stláčal len raz a čakal som 3snímky na karte. a z manuálu mám šalát, lebo som si ho tlačil z PC a stranu 102 som prehliadal, už to viem.
to nič, tiež som na to neprišiel na prvý šup a neporadím Prievidžanovi? :)
 
Damush
2010-09-30 00:01:54+02
príspevok od: miroslov
to nič, tiež som na to neprišiel na prvý šup a neporadím Prievidžanovi? :)
:) ale veď väčšinou si poradím skor či neskor so všetkým sám, neviem čo mi to napadlo tu napísat takúto... teraz mi je trapnô. Len ja to vo fotáku videl, len ja raz cvak a vždy len one snímok a v manuále potom dolu drobnými čítam že... a vtedy mi to súčastne s radami tu došlo, ach ja som ale číslo.. Díky bratku prievidzký :)
 
rbr69
2010-09-30 06:51:00+02
príspevok od: miroslov
však tak isto ako je to vo všetkých režimoch, druhá záložka v menu hned navrchu AEB, je to spolu s korekciou expozície, jedným koliečkom nastavuješ korekciu expozície a druhým pri spúšti AEB, kde máš problém, akurát pre one shot režime musíš stlačiť spúšt tri krát, treba skúšať -)
a len doplnim, v rezime Continuos Shooting staci stlacit spust a podrzat a budu aj 3 snimky na jeden cvak
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()