Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

ZONER 12

mirza
2010-10-01 22:40:56+02
http://www.photoacademy.sk/?kurzy-fotografovania&clanok=zoner-photo-studio-12-praca-s-fotografiamii Vždy keď chcem ísť na fotokurz ZONER 12, buď sa nenazbiera dosť ľudi, alebo ja ochoriem, alebo musím cestovať. Nemá niekto záujem, neviem koľko sa zatiaľ prihlásilo ale čas som si naplánovala len zasa trpnem, aby sa prihlalsilo dosť záujmecov.... takže dávam do pozornosti
 
LuXa
2010-10-02 01:21:31+02
ceny kurzov majú v pohode, byť na svk tak by som si aj niečo našiel. Nechcem vytvarat novu temu a tak sa ti sem primiešam :)...neviete jak v spominanom softe spravim ten efekt ze fotka bude BW a len neaká jej časť bude farebná??? dakujem
 
PaPi
2010-10-02 06:26:45+02
príspevok od: LuXa
ceny kurzov majú v pohode, byť na svk tak by som si aj niečo našiel. Nechcem vytvarat novu temu a tak sa ti sem primiešam :)...neviete jak v spominanom softe spravim ten efekt ze fotka bude BW a len neaká jej časť bude farebná??? dakujem
Efektovy stetec. V hornej liste zvol saturaciu (sila efektu v mínusových hodnotách - pre úplne CB -100) a tahom stetca po zvolenej ploche... pripadne predtym este sprvit masku ;-)
 
markato1
2010-10-02 09:30:15+02
príspevok od: LuXa
ceny kurzov majú v pohode, byť na svk tak by som si aj niečo našiel. Nechcem vytvarat novu temu a tak sa ti sem primiešam :)...neviete jak v spominanom softe spravim ten efekt ze fotka bude BW a len neaká jej časť bude farebná??? dakujem
dalsia moznost..mozes urobit vyber tej farebnej casti das ctrl+c...esc vratis spet,odfarbis cely obrazok a potom das ctrl+v...je to najrychlejsie,ale da sa to aj lepsie je viac moznosti:)
 
dodo_bb
2010-10-02 13:02:06+02
príspevok od: markato1
dalsia moznost..mozes urobit vyber tej farebnej casti das ctrl+c...esc vratis spet,odfarbis cely obrazok a potom das ctrl+v...je to najrychlejsie,ale da sa to aj lepsie je viac moznosti:)
Rýchlejšie je spraviť výber, potom urobiť inverziu výberu a odfarbiť výber. Pôvodný výber ostane neodfarbený :-)
Inak doporučujem kúpiť si tlačený manuál na ZONER, je veľmi dobre spravený, prehľadný a dá sa podľa neho naučiť asi všetko, čo tam ZONER má. Konkrétne je to táto
http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-grafiky-a-fotografy/zoner-photo-studio-11
K verzii 12 kniha nie je, ani sa neplánuje vydať. Ale rozdielov tam veľa nie je, podstatná časť softu ostala pôvodná, novinky sa naučí človek rýchlo. Keby som začínal, možno by som si nainštaloval verziu 11 a naučil sa ju podľa tej knihy a potom v pohode prešiel na verziu 12...
 
mirza
2010-10-02 21:00:10+02
dik za radu, mne sa konečne podarilo zohnať ZONER 11 knihu, dufam že ju zvládnem, niečo viem tutorialov ale s niečo by sa mi zišlo aj prekonzultovať a nemám s kým
 
seifi
2010-10-02 22:32:38+02
Hlavný rozdiel, že 12-ká má už konvertor raw.
 
seifi
2010-10-02 22:42:01+02
Čítam z kurzu - technické zabezpečenie notebook,...a hneď pod tým, že doneste si svoj aj s nainštalovaným programom. Myslím si, že učebne by mali byť s PC a nie vláčiť to so sebou. Pre záujemcov z BA je to asi v pohode, cezpoľní to obyčajne spoja s inou aktivitou a brať k aparátu aj notebook, nič moc. Dávať pozor na 2 veci. Ceny sa mi zdajú byť vo všeobecnosti na Slovensku vyššie ako za Moravou.
 
lu_boss
2010-10-02 22:43:08+02
príspevok od: seifi
Hlavný rozdiel, že 12-ká má už konvertor raw.
...ten uz je tam davno. Modul pre raw je prepracovanejsi. Ale stale je pomaly a radsej z rawu konvertujem s DPP. A potom, Z12 oproti Z11 ´stmavol´ :-)
V zasade, co potrebujem zvladnem aj s Z11. Aj so Z10.
 
LuXa
2010-10-03 12:28:43+02
dakujem chalani, všetko to znie na mna ešte trošku zložito ale budem skušať ked bude čas :) ... dakujem za napad s knihou, určite ju objednám :)
 
Lekso
2010-10-03 19:13:37+02
http://www.zoner.cz/photo-studio/novinky.aspx
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()