Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Studium fotografie

additional_eye
2010-10-05 01:27:25+02
Je tu niekto zbehly, kto sleduje ponuky moznosti studia fotografie? Vysoke skoly, nadstavbove studia, atd.? Pretoze ako napr. na UTB v Zline, je ohromne velka selekcia, pre priklad: 1000 ludi si poda prihlasku, 700 sa zucastni prijmaciek, 10 vyberu do 2 kola, 5 prijmu do odboru. Vacsinou skoly spolupracuju medzi sebou, ako Stredne umelecke skoly s Vysokymi, takze je tazke sa dostat. Nejde mi ani tak o titul, ako o studium pod vedenim profesionalov, pristup k mnohym veciam a informaciam, ktore su doma o dost zlozitejsie, prednasky atd. Ak mi niekto viete doporucit, sem s tym. A tak isto skusenosti, piste. Vopred Dakujem.
 
bonifacko
2010-10-05 06:40:53+02
Česka republika? Tam si nepozeral?
 
miki33
2010-10-05 08:31:59+02
Skola je super v tom ze tam cloveku vsetko predlozia na tacke (o tom ako si ti niektori vazia pomlcim). Ale ako pises, je problem sa tam dostat, tak su este taketo moznosti:

1.) Este existuje spobom hladania na nete - veda mudrych ludi pise velmi dobre clanky (uz aj tu na ephote). Nevyhoda je ze to treba hladat, studovat, citat, rozmyslat ... je to casovo mozno narocnejsie.

2.) Existuje taktiez mnozstvo dobrych knich

3.) Workshopy ...

4.) fotka z digitalu nie je taka draha ako boli filmove, takze zobrat fotak a chodit a fotit... Myslim ze vela vyvornych fotografov sa samo-vzdelavalo.
 
dusant
2010-10-05 10:00:51+02
Pokiaľ si dobre pamätám, štúdium fotografie bolo už diskutované aj na ephote, stačí pohľadať.
 
additional_eye
2010-10-05 10:17:55+02
Fotografiu som studoval uz na strednej ale prerusil som studium a isiel som na inu skolu, dobre knihy citam, rozmyslam studujem atd. taktiez, worksopy mozem oscat pokial niesu pre mna prinosom, fotka z digitalu je pre mna to iste co filmova, zacinal som na filme presiel som na digital a opat som viac pri filme, ako pri digitale. A to som sa doteraz samvzdelaval nepocitajuc kratky cas na strednej skole. A bazim po studiu fotografie, ako pisal, vsetko pod nosom a mnozstvo inych vyhod, co doma a popri praci clovek nemoze mat. Take studium mnoho da, mam vyhodu ze som nasiel sameho seba vo fotke, su veci ktore fotim, ktore nefotim, ktore su odrazom mna, to sa uz nezmeni. A to by som chcel odrazit naplno v studiu na VS.

CR: Tam som pozeral a ako som spominal, UTB Zlin - neuspel som a myslim, skusim aj buduci rok ale nedavam tomu vela sanci, skor aby som si to nevycital.

dusant: Dakujem, ale si mi pomohol. Nemam zaujem o diskusiu ale o priame rady a konkretne nazvy skol a skusenosti. To nieje diskusia ale fakty. Diskusiu na hentakej urovni, kde je spomenutych 15 kilo mastnych sraciek a sppomenutych 5 skol a vyvracanie jeden druheho nazoru a utvrdzovaniu v hlupostiach, to nenaplnilo moje ocakavania. Cest.
 
quintes
2010-10-05 10:47:59+02
príspevok od: additional_eye
Fotografiu som studoval uz na strednej ale prerusil som studium a isiel som na inu skolu, dobre knihy citam, rozmyslam studujem atd. taktiez, worksopy mozem oscat pokial niesu pre mna prinosom, fotka z digitalu je pre mna to iste co filmova, zacinal som na filme presiel som na digital a opat som viac pri filme, ako pri digitale. A to som sa doteraz samvzdelaval nepocitajuc kratky cas na strednej skole. A bazim po studiu fotografie, ako pisal, vsetko pod nosom a mnozstvo inych vyhod, co doma a popri praci clovek nemoze mat. Take studium mnoho da, mam vyhodu ze som nasiel sameho seba vo fotke, su veci ktore fotim, ktore nefotim, ktore su odrazom mna, to sa uz nezmeni. A to by som chcel odrazit naplno v studiu na VS.

CR: Tam som pozeral a ako som spominal, UTB Zlin - neuspel som a myslim, skusim aj buduci rok ale nedavam tomu vela sanci, skor aby som si to nevycital.

dusant: Dakujem, ale si mi pomohol. Nemam zaujem o diskusiu ale o priame rady a konkretne nazvy skol a skusenosti. To nieje diskusia ale fakty. Diskusiu na hentakej urovni, kde je spomenutych 15 kilo mastnych sraciek a sppomenutych 5 skol a vyvracanie jeden druheho nazoru a utvrdzovaniu v hlupostiach, to nenaplnilo moje ocakavania. Cest.
na to že máš ženskú foto a nerád reagujem negatívne, ale pri tebe mi nedá. Za prvé, žena s menom Peter to je pre mňa novinka hlavne ak sa žena vyjadruje v mužskom rode. Za druhé, ak si lenivý ako prasa že sa tlačiš na školu študovať fotografiu, tak sa nerozčuľuj že tu svoje prednášky nenájdeš. Nepáči sa mi tvoje povýšenecke vyjadrovanie. A inak existuje niečo ako vyhľadávač na internete. Ale asi už viem prečo ťa nevybrali na tú školu..
 
Granko
2010-10-05 11:01:18+02
na takýto prístup je škoda aj reagovať...
 
Palso
2010-10-05 11:54:27+02
A čo si čakal? Že u nás sa fotka študuje na dvadsiatke škôl? Sú tu pri troche nadsázky 3-4 školy, kde sa dá fotka študovať, z toho dve sú výsmech. Nič iné nevyhútaš, jednoducho sa buď snaž a nevyhováraj sa a zoberú ťa na VŠVU, VŠMU, do Zlína alebo Brna alebo Prahy alebo neviem kam alebo to vzdaj s takýmto prístupom.
 
uncle_roxor
2010-10-05 11:57:15+02
chces fakty? s takymto pristupom? ok! - moja rada: skus Trencin, tam sa da studovat vsetko ...
 
upir13
- moderator
2010-10-05 12:15:20+02
s tymto pristupom sa naucis holy trt.. myslis si, ze na skole ti to daju, ze moj krasny tuna si sadkaj a toto sa nam nauc?? rovnako tam budu preberat niektore veci, kt ti nic nedaju, ako tie workshopy, jediny rozdiel je, ze z toho budes mat skusku.
na nete je pok**ot prednasok... otvor si uja googla a pouzi ho.. v priebehu 10 minut som nasiel asi 5 prednasok..

Preco by si nemohol studovat popri praci??? Ja chodim na vysku, okrem toho robim a napriek tomu tyzden nafotim niekolko stoviek zaberov.

proste pouzi ten google a pohladaj si, tak ako to zvladli vsetci ostatni a dialsich xy tisic fotografov vo svete.

+ este jedna vec pre teba. Kamos mi studuje fotku, dostali teme, kt mali nafotit. Jedine co im profak povedal okrem temy bolo aby pouzili net a nastudovali si to k tomu.
 
tadzesi
2010-10-05 13:02:01+02
príspevok od: Granko
na takýto prístup je škoda aj reagovať...
Asi tak ...
 
additional_eye
2010-10-05 13:21:23+02
no nemam slov :D
dovi ephoto
 
osamataliban
2010-10-05 13:27:51+02
neschopných lenivcov nemajú nikde radi, neviem čo si čakal s takým prístupom.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-10-05 13:40:30+02
najlepšia škola je robiť profíkovi asistenta - asi tak,
na školách sa často človek za tie roky naučí to čo v praxi za dva mesiace...
 
Marcel Rebro
2010-10-05 15:26:46+02
discas oportet, quamdiu est, quod nescias
 
werdza
2010-10-05 15:30:28+02
Tiez suhlasim s Jozefom NR A uz tu tato tema bola. na slovensku v BA je moznost VSVU, na VSMU je kamera spojena s fotkou, tam chcu hlavne fotky fotene na sirku, kedze sa kameruje na sirku, tam hlavne chcu vidiet fotky dokumentarneho charakteru, zo zivota starceka na dedine a podobne, ak ma niekto vlastny styl, a kreativita sa da ukazat v autoportrete a vo volnej tvorbe, ktoru tiez chcu na sirku a uprednostnuju uchadzacov, co maju viac foto na film. a k tej skole, dost ludi, co sa dostane na foto vysku, hlavne tu v BA VSVU, este sami nevedia, akej fotografickej oblasti sa budu chciet venovat, co budu chciet fotit, dostanu zadanie, na ktorom pracuju cely semester (v skutocnom zivote clovek ma na zakazku malo casu vacsinov), popritom maju prednasky a mensie zadania na inych predmetoch (teda nestudovala som foto vysku, ale viem, ze na umeleckych skolach to takto chodi). naucia ich tam vyvolavat filmy na strasne vela sposobov, ale dost z tych studentov ma pre niekoho az moc nepochopitelnu tvorbu, ze na fotoserveroch by to neuspelo, povacsine len take cvaky, ked skusaju fotit na film. bola tu pred asi dvoma rokmi diskusia k clanku o vystave v mestskej hormadnej doprave 1000 slov, ci ako sa to volalo, jedna foto bola cvak na dvojplatnicku a volalo sa to hlad, v tej diskusii na nu pisali, ze cvak, autor sa obhanal tym, ze nas ucia vyvolavat fotky na vela sposobov, ze to bolo fotene na film... a este k tej VSVU, neviem, ci je to pravda, pocula som to, zevraj je to tam aj dost o obalkach na prijimackach.
Takze nielen ja tvrdim, ze talent ta na foto skole nenaucia, urcite sa tam da naucit dost veci, ale zivot je ajtak najlepsi ucitel (fot vela to, comu sa chces venovat, tym sa budes zdokonalovat a uspechy casom by mali prist a neskor aj financie za to), vystudujes vysku a teraz co, v dnesnej dobe je to uz tak, ze sikovnejsi sa uchyti aj, bez skoly, sak kolko ludi foti svadby, oznamka, stuzkove,a lebo si otvori atelier.... Vacsinou, co som si vsimla, tak je skoda, ze studenti fotografie sa malo zapajaju do roznych fotoparkovych vystav, sutazi, fotoserverov. na Bratislavskom tohtorocnom fotoparku chceli organizatori zavolat aj ucitelov fotky z vsvu, aby konzultovali s vystavujucimi fotografie, ale skoda, ze to nevyslo, rada by som vedela, co si o mojej tvorbe mysli profesor na skole, na ktoru som sa minuly rok hlasila, ale astma mi nedovolila sa zucastnit prijimaciek. Inak este super skola je zevraj Institut tvurci fotografie, dialkove studium, par krat sa strtavaju cez vikend na nejakej chate a tam maju prednasky...
 
valec86
2010-10-05 18:49:23+02
´ Uc sa tak dlho, ako trva tvoja neznalost´ len neviem kto to povedal:P
 
dedo Milan
2010-10-05 19:26:07+02
v pravde chuj..é ako reagoval autor, ale aby som nebol mimo tému. skús Opavu.
 
SHoDaN
2010-10-06 11:24:41+02
asi ďalší pacient, ktorý prišiel, spýtal sa a už sa na ephote neukáže...
 
Palso
2010-10-06 16:46:08+02
Akože prepáč, ale chováš sa ako idiot. Ľudia ti tu reálne napíšu čo je vo veci a ty máš stále pocit, že je na Slovensku tisíc škôl a budeš si vyberať? Chceš študovať fotku? Tak sa prihlás na VŠVU alebo VŠMU, nikde inde to na normálnej úrovni na Slovensku školsky študovať nemôžeš. Ak sa chceš vyhovárať, že ťa tam nezoberú, tak je to už len tvoj problém.

A ešte sa tu urážaj jak 15-ročná tínedžerka...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()