Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

expozicia

p3eek
2008-06-18 14:08:41+02
chcem sa spytat ci je rozdiel v nastaveni expozicie v manualnom rezime a v priorite clony alebo casu.... ked v manualnom rezime nastavim obe hodnoty podla toho co mi fotoaparat ukazuje a ked v jednom s tych dvoch rezimov nastavim bud cas a clony mi hodi automaticky alebo naopak...malo by to byt to iste....je to tak? ...alebo v manualnom rezime to proste da iny vysledok...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-06-18 14:57:46+02
Ak sa riadis vstavanym expozimentrom tak dosiahnes samozrejme rovnaky vysledok ako v poloautomatike. Manualny rezim je urceny hlavne na experimentovanie (nocne zabery, infrafoto, malovanie svetlom, astrofotografia...), na pracu s bleskami v manualnom rezime, vtedy, ked pouzivas iny meraci pristroj (expozimeter, flashmeter). Inak je pohodlnejsie pouzivat poloautomatiku s pripadnou korekciou.
 
2008-06-18 15:48:18+02
Ja to robym tak za mi automatyka zmeria expoziciu a potom namerane hodnoty prenesiem do manualneho nastavenie co je vlastne potom to iste , niektore fotaky tiez umoznuju posuvat v nastaveni automatyky , pridat na clonovom cisle (vecsie zaclonenie), predlzit expozicny cas a podobne .
 
p3eek
2008-06-18 19:07:22+02
super to som si aj myslel..kcel som vediet ci je rozdiel ked si nastavujem expoziciu manualne alebo mi staci ju nastavovat v poloautomatickom rezime a doladovat pomocom korekcie expozicie do + alebo -
 
Fotograf77
2008-06-18 20:02:04+02
V manualnom rezime ti je korekcia expozicie nanic . . . a ani nijako neovplyvní samotnu expoziciu! vstavany expozimeter nemozes ovplyvnit zmenou korekcie
 
Fotograf77
2008-06-18 20:06:43+02
príspevok od:
Ja to robym tak za mi automatyka zmeria expoziciu a potom namerane hodnoty prenesiem do manualneho nastavenie co je vlastne potom to iste , niektore fotaky tiez umoznuju posuvat v nastaveni automatyky , pridat na clonovom cisle (vecsie zaclonenie), predlzit expozicny cas a podobne .
Nepochopil som tvoj počin. . . bud fotíš na plný manual, alebo na poloautomat. . . naco prenasas tie hodnoty??? k comu ti to ma pomoct?
 
p3eek
2008-06-18 20:11:16+02
no ved ja vravim ze bud fotim v manualnom rezime alebo v automatike a korigujem expoziciu...a jedine co som kcel vediet ze ci je to to iste co som sa uistil ze hej....v manualnom rezime predsa korigujem expoziciu nastavovanim casu a clony
 
Fotograf77
2008-06-18 20:13:34+02
A ha!. . . tak som to ja zle pochopil, v manuálnom režime máš pod kontrolou všetko. . . :-)
 
2008-06-18 20:17:27+02
príspevok od: Fotograf77
Nepochopil som tvoj počin. . . bud fotíš na plný manual, alebo na poloautomat. . . naco prenasas tie hodnoty??? k comu ti to ma pomoct?
no napr zmeriam expo na stredne sedu a neuzamknem expo ale prenesiem hodnoty do manualu a korikujem but clonu alebo cas
 
Fotograf77
2008-06-18 20:23:44+02
seda tabulka je na vyvazovanie bielej ale na meranie svetla? bodovo si zmeriam svetlo na objekte ktory chcem fotit a popripade jemne doladim expoziciu
 
2008-06-18 20:34:38+02
príspevok od: Fotograf77
seda tabulka je na vyvazovanie bielej ale na meranie svetla? bodovo si zmeriam svetlo na objekte ktory chcem fotit a popripade jemne doladim expoziciu
Niekde sa odporuca podovo merat na plet .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()