Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotenie proti slnku+flash fill

Lub0$
2010-10-18 10:30:21+02
Porebujem vediet obe veci, mam speedlite 580, a chcel by som sa velmi naucit ako sa foti proti silnemu slnku, takemu obednajsiemu, na nete som videl nie jednu fotku, islo hlavne o fotky freestylu na lyziach, kde bol zrejme pouzity blesk proti slnku, kedze za lyziarom je slnko, a pekne je viditelny aj ten lyziar viditelny. Vie mi niekto popisat ako sa to robi? Vcera som to skusal, bolo to otrasne, nie take ako som chcel. Je lepsia mat pri tom blesk na fotaku, alebo je lepsie ho mat niekde bezdrotovo? No a dalsia vec, nejake detaily ohladom flahs fill? :) Je pri tom dobre pouzit dazdnik, alebo softbox, alebo staci len blesk bez 'tunningu'? A teda, vie mi to niekto pekne povedat, ako na to, aby som dosiahol co najlepsi efekt? Budem velmi vdacny :)
 
mllpo
2010-10-18 10:49:09+02
vela skusenosti s tymto nemam, ale skus pozriet toto:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/zaciname-s-fotografovanim/co-s-protisvetlom-vyuzite-ho/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-10-18 11:46:40+02
Tema na niekolko fotoskol. Prilis obsirna na jednu temu vo fore. Ako start odporucam: http://www.strobist.blogspot.com/
 
Saaw
2010-10-18 16:39:51+02
Hlavne potrebujes spravne exponovat oblohu. To zaistis potrebnym priclonenim objektivu. Nasledne sa zameraj na to, aby bol spravne exponovany fotografovany objekt. To zaistis nastavenim prislusneho vykonu blesku a dlzkou uzavierky. Ked fotis proti slnku, tak fot na plny manual. Ak mas moznost bliskat mimo tela tak to vyuzi, dostanes krajsie tiene na fotenom objekte. Snaz sa priame slnko schovavat za foteny objekt, ak vyslovene nepotrebujes mat na zabere aj slnko. Ale ako bolo spomenute je to tema na niekolko samostatnych clankov alebo na cely workshop. Ak si kreativny a sikovny, tak to zvladnes aj sam a staci ti k tomu sledovat weby venujuce sa strobistom alebo strobist videa na youtube kde su aj behind the scenes videa.
 
duroslav
2010-10-18 17:02:17+02
príspevok od: Saaw
Hlavne potrebujes spravne exponovat oblohu. To zaistis potrebnym priclonenim objektivu. Nasledne sa zameraj na to, aby bol spravne exponovany fotografovany objekt. To zaistis nastavenim prislusneho vykonu blesku a dlzkou uzavierky. Ked fotis proti slnku, tak fot na plny manual. Ak mas moznost bliskat mimo tela tak to vyuzi, dostanes krajsie tiene na fotenom objekte. Snaz sa priame slnko schovavat za foteny objekt, ak vyslovene nepotrebujes mat na zabere aj slnko. Ale ako bolo spomenute je to tema na niekolko samostatnych clankov alebo na cely workshop. Ak si kreativny a sikovny, tak to zvladnes aj sam a staci ti k tomu sledovat weby venujuce sa strobistom alebo strobist videa na youtube kde su aj behind the scenes videa.
Ach jaj.
Odkedy sa časom uzávierky nastavuje expozícia objektu, ktorý má byť nasvietený bleskom?
 
jarosujo
2010-10-18 18:59:21+02
Nic specialne - klasicky blesk na tele.
 
Saaw
2010-10-18 20:09:38+02
Odvtedy co maju blesky sync speed do 250tiny sekundy.. a cim kratsi das cas tym viac osvetleny objekt bude...
 
duroslav
2010-10-18 21:20:46+02
príspevok od: Saaw
Odvtedy co maju blesky sync speed do 250tiny sekundy.. a cim kratsi das cas tym viac osvetleny objekt bude...
?????
 
tomis.ales
2010-10-18 22:09:57+02
Sáu mal asi chcel povedat ze spravnu expoziciu dosiahneme vhodnou kombinaciou casu zavierky a sily blesku. Aspon dufam:) Tak to totiz ma byt.
Napr fotka vyssie. Pozadie je OK(cas zavierky), ale ujo lyziar by mohol byt este trochu viac osvetleny(sila blesku).

 
javelin
2010-10-18 22:21:25+02
Ani ja som nepochopil...
 
tomis.ales
2010-10-18 22:25:03+02
Na sport ti neni treba soft box alebo dazdnik, tam staci priamo.Biele dazdniky a softboxy ti zozeru vela svetla, leda by si mal parabolicky strieborny dazdnik. Ten by bola najlepsia volba vobec. Na blesk by som podla pocasia, pridal aj mierne oteplujuci filter(slnecny den) alebo mierne ochladzujuci filter(slnko je uz davno zapadnute ale je stale modra obloha alebo objekt nieje osvetleny priamym slnkom). Zalezi aj ci chces ten objekt iba vytiahnut z tienu, alebo bleskom uplne zvyraznit(podexponovene pozadie). Ak druha moznost, tak treba dat blesk mimo fotak, inac to moze byt hnusne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()