Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Oznamka - rozmer

Radko.com
2010-10-22 00:01:56+02
Prajem pekný deň, chcel by som s niečim poradiť, niesom žiadny profík, preto sa obraciam na rady od Vás... mám jeden menší/väčší problém s rozmerom na foto - oznamka. Chcel by som z normálnej fotky rozmer napr. 2848x4288 spraviť rozmer fotky na oznamko, čo je 2x2,5cm... mám už z toho aj miš-maš, lebo furt to nejak zvorám, úprava by mohla byť v CS4. Ak by bol možný dáky tutorial alebo niečo podobné, zrejme som už vygumovaný takto neskoro v noci, ale jednoducho to pokašlem stále a nikdy nedostanem ten finálny výsledok, ďakujem za rady.
 
Strhak
2010-10-22 00:24:32+02
canon k svojim tlačiarňam dodáva taký šikovný softvér, volá sa že Easy PhotoPrint. Nepotrebujem byť žiaden profík v PS, alebo Corel aby som to zvládol kliknutím na dva razy v pc. Inak ak sa s tím chceš prplať v grafickom editore tak Corel to má sympaticky a hlavne moc jednoducho vyriešené ;-)
Ako sa mi už v túto pozdnú večernú hodinu nechce písať. Tak dobrú noc.
 
Shooter
2010-10-22 08:06:14+02
Po otvorení fotky v PS si vyberieš nástroj OREZ a zadáš presné rozmery fotky (v tvojom prípade 2x2,5 cm) a rozlíšenie 300 DPI. Potom už len orežeš fotku a máš hotové. Pozn. nech orežeš akýkoľvek veľký obdĺžnik, tak photoshop to stále automaticky preráta na tebou zadanú veľkosť.
 
Radko.com
2010-10-22 09:39:27+02
príspevok od: Shooter
Po otvorení fotky v PS si vyberieš nástroj OREZ a zadáš presné rozmery fotky (v tvojom prípade 2x2,5 cm) a rozlíšenie 300 DPI. Potom už len orežeš fotku a máš hotové. Pozn. nech orežeš akýkoľvek veľký obdĺžnik, tak photoshop to stále automaticky preráta na tebou zadanú veľkosť.
Čiže, ak som to správne pochopil, keby som chcel foto na tablo (9x13cm), tak tam proste zadám tie čísla a je to komplet, však?

Ďakujem Vám za tipy a triky, pomohli ste mi.
 
Shooter
2010-10-22 09:49:38+02
áno, pochopil si to správne. Hocijaká veľká fotka, hocijaké rozlíšanie, hocijako veľký orez, stále si to PS preráta na zadaný rozmer.
 
pxls.jpg
2010-10-22 11:42:13+02
príspevok od: Strhak
canon k svojim tlačiarňam dodáva taký šikovný softvér, volá sa že Easy PhotoPrint. Nepotrebujem byť žiaden profík v PS, alebo Corel aby som to zvládol kliknutím na dva razy v pc. Inak ak sa s tím chceš prplať v grafickom editore tak Corel to má sympaticky a hlavne moc jednoducho vyriešené ;-)
Ako sa mi už v túto pozdnú večernú hodinu nechce písať. Tak dobrú noc.
ty ten corel predavas alebo co? ;)
 
leny
ocenenie redakciou 2010-10-22 12:18:39+02
ja to robím v Zoneri 9, v rubrike \\´publikovat\\´ je kolonka \\´indexové tisky\\´. Zaškrtneš fotku alebo fotky, ktoré chceš spraviť, zadáš formát, počet stlpcov, riadkov,velkosť medzier, a je to. Velmi jednoduché a rýchle.
 
Strhak
2010-10-23 00:55:47+02
príspevok od: pxls.jpg
ty ten corel predavas alebo co? ;)
nie len s ním pracujem a najlepší program je ten s ktorým vieš robiť a nie ten ktorý chvália iný ;-) No a keďže ja viem robiť s Corelom tak tak ho aj odporúčam
 
werdza
2010-10-23 01:36:04+02
ja zmensujem vela fotiek naraz, aj ked to niesu oznamka cez ten canon program, dam select all, doostrim o 500 percent a potom batch proces, tam nastavim rozmery a uz mi vsetky pekne zmensi :)
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-11-09 17:44:51+01
Vedel by mi prosím niekto poradiť softvér, ktorý mi dovolí urobiť to, čo zoner, ale ešte okrem toho vybrať si presne veľkosť fotiek, ktoré naňho chcem rozložiť, vybrať fotky a pri každej nastaviť koľko krát sa tam má opakovať?

Čiže mám fotky, tie potrebujem rozložiť na x papierov 10x15, nastaviť aká má byť ich veľkosť (napr. 2x2,5), že majú byť medzi nimi medzery a pri každej fotke nastaviť počet, aký sa má opakovať a následne to všetko exportovať do JPG?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()