Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Postprodukcia v PS

Pitju
Pitju 2010-10-23 09:32:39+02
Dobrý deň Nie som v PS-ku úplný začiatočník. Pomerne slušne ovládam pracovné prostredie a mám aké také základné znalosti....Prišiel však moment, kde si už neviem rady a toto fórum mi snáď pomôže. Ide zatiaľ konkrétne len o manipuláciu s farbami (neskôr chcem vyskúšať niečo s matte paintingom). No a hneď na začiatku tu mám problém so spomínanou korekciu presnejšie s tónovaním farieb. Priložený obrázok by som rozdelil do troch vrstiev (tak mám vo vrstvách rozdelený aj obrázok). 1. Lúka v popredí 2. Hora-y 3. Obloha (pôvodnú som nahradil novou oblačnejšou) Mojim cieľom je scénu zatemniť ( nie \\\"zmordorovať\\\"). Samozrejme môžte si povedať, že je tam výrazne slnkom osvetlená časť hory a bude problém to eliminovať. Ale s tým si zatiaľ nelámme hlavu. Takže konečne k problému. Nedokážem jednoducho horu nejak korektne zatónovať podľa novovloženej oblohy. Skúšal som v adjustments layeroch krivky (samostatné kanály), chanell mixer, color balance, hsl....Samozrejme najjednoduhšie je použiť hsl a kolorizovať do modrej, ale to nieje ono a v žiadnom prípade nechcem úplne zrušiť farebný kontrast úplne. Samozrejme všetky vaše postrehy môžu skĺznuť do subjektívnej roviny. Ale ja bez dostatku rutiny potrebujem na začiatok popísať, alebo nakopnúť pre nejaký sofistikovaný postup. Ako na to? Nikdy by som nepovedal, že budem mať takýto problém. Pomôžte prosím.PS CS4
 
Pitju
2010-11-12 11:31:34+01
Nie priamo súvisiaca vec s témou, ale nekopte už do mňa. http://www.youtube.com/watch?v=yRcdtb8QoTY
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()