Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Daju sa robit vyborne fotky bez dodatocnej upravy v PC??

piado
piado 2010-11-03 22:39:34+01
Zdravim. Daju sa podla vas v dnesnom pretechnizovam fotosvete robit fotky na profesionalnej urovni bez pouzitia najroznejsieho softu a uprav v PC? Nie ze by som odsudzoval pouzivatelov PS , to vobec nie, ved aj na to treba casto velku zrucnost a je s tym kopec prace, len mam obcas pocit, ze vyborna fotka, uz ani tak nie je o zvladnuti fototechniky a sikovnosti fotografa, ale vybornou ju robia prave hodiny stravene nad upravami. takze existuju dnes este vobec fotografi, ktori sice pouzivaju digital, ale upravam v PC sa vyhybaju a aj napriek tomu produkuju mimoriadne kvalitne fotky???
 
conan7
2010-11-04 22:19:46+01
aj ja som zvedavý.len silné slová :)
 
maTTo_corp
2010-11-04 22:22:46+01
príspevok od: leto
ešte že,,, :)
inak, čakal som že sa ukážeš na FS, aj si vraj bol v meste, len si na nás nebol zvedavý, či?
áno bol som v meste, pôvodne som mal v pláne sa ukázať ale...ako by som to...povedzme že som prehodnotil priority :)
 
leto
2010-11-04 22:26:46+01
príspevok od: maTTo_corp
áno bol som v meste, pôvodne som mal v pláne sa ukázať ale...ako by som to...povedzme že som prehodnotil priority :)
hej, máme tu pekné priority,,, ;)
 
maTTo_corp
2010-11-04 22:30:53+01
príspevok od: leto
hej, máme tu pekné priority,,, ;)
?...myslíš mesto? nie, to ani zďaleka nebolo o tom...:)

...radšej by som tento OT uzavrel :) prípadne ho presunul niekam súkromnejšie...
 
leto
2010-11-04 22:32:35+01
mesto je tiež pekné ,ale to som nemyslel,,,
ok, som v offtopicu :)
 
leto
2010-11-04 22:34:34+01
príspevok od: conan7
aj ja som zvedavý.len silné slová :)
ako vraví náš kamarát v sombrére, nik ti nemôže toľko dať, koľko ti ja dokážem slúbiť,,, ;)
 
piado
2010-11-05 00:56:47+01
príspevok od: Kveto
inak zbytočnejšiu tému som už dlho nevidel .... :)
tak potom nerozumiem, preco sa vobec unuvas prispievat do tak zbytocnej temy :)
ja som si tu napriklad precital viacere zaujimave nazory , za ktore diskutujucim dakujem
 
atiart
2010-11-05 06:35:48+01
.... môžeš robiť dobré fotografie aj tak aj tak ... klasicky môžeš byť dobrým FOTOGRAFOM, cez softy môžeš byť dobrým DIGICIRKUSANTOM napr ako David Copperfield :))) doba však rodí dobrých fotografodigcirkusantov :))) omylom však každý môže urobiť dobrú fotografiu, ešte aj ja :))) dokonca bez softu :)
 
Robert Simeg
2010-11-05 07:40:53+01
príspevok od: atiart
.... dúfam ja ešte stále budem fotiť na čb. film :))))
:D:D tak to si ma pobavil, to aby sme si sanovali tie nase filmove masinky, filmy este vyrabaju ale fotoaparaty uz skoro ziadne myslim...
 
tomis.ales
2010-11-05 10:19:37+01
Mat kvalitnu dig. zrkadlovku a neupravovat fotky v PC mi pripada ako vlastnit Ferrari a jazdit na nom iba na trojke.
Necital som cele vlakno ale dufam ze sa tu nenaslo nejake tela(uz som take stretol), co tvrdi ze IBA original neupravena fotka je skutocna fotka a ze on nikdy fotky neupravuje, lebo ze uz je to graficka praca. Ako keby filmovy fotografi nerobili obdobu toho co sa dnes robi v PS. Rozne druhy filmu, papieru, vyvojek, ustalovacov, ostatnej chemie, dalej retusovanie stetcom, vytahovanie tienov, potlacanie svetiel, farebne nadychy atd.... Myslim ze fotky nikdy nesli priamo na papier a je to jedno ci je to film alebo digital. zriedkavo.
 
Palso
2010-11-05 12:20:49+01
Tá fotka ma taký brutálny postprocess, že by si sa po...
 
philips
2010-11-05 12:29:18+01
príspevok od: Robert Simeg
:D:D tak to si ma pobavil, to aby sme si sanovali tie nase filmove masinky, filmy este vyrabaju ale fotoaparaty uz skoro ziadne myslim...
http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/filmcamera/slr/f6/
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-11-05 14:38:54+01
príspevok od: Palso
Tá fotka ma taký brutálny postprocess, že by si sa po...
pridavam sa k nazoru ze je tu ppc roboty v PP.
 
quintes
2010-11-05 14:57:32+01
nečítal som to celé nemám na to nervy. Čo je pp a čo nie? Je aj orez pp? Ak áno tak obyčajná prezentácia napr tu na ephoto sa bez pp nezaobíde. K čomu je pp dobrý? K predaju fotky? Či pre vlastné potešenie? Ak sa dostaneš napr na planétu mars, urobíš pár záberov, na tom zbohatneš hoc to bude dolu hlavou. Skús špecifikovať otázku, skôr než založíš vlákno, pretože sa týmto spôsobom vytvára len offtopic čítanie. Pre mňa otázka znie, čo je pp a čo nie?
 
lu_boss
2010-11-05 15:52:02+01
príspevok od: quintes
nečítal som to celé nemám na to nervy. Čo je pp a čo nie? Je aj orez pp? Ak áno tak obyčajná prezentácia napr tu na ephoto sa bez pp nezaobíde. K čomu je pp dobrý? K predaju fotky? Či pre vlastné potešenie? Ak sa dostaneš napr na planétu mars, urobíš pár záberov, na tom zbohatneš hoc to bude dolu hlavou. Skús špecifikovať otázku, skôr než založíš vlákno, pretože sa týmto spôsobom vytvára len offtopic čítanie. Pre mňa otázka znie, čo je pp a čo nie?
...keby mal sformulovat otazku podla Tvojich predstav, odpoved by znela bud ano, alebo nie :-) Inak je to stale v rovine nazorov, predstav a rozneho chapania. A mne to nepride offtopic, vela nazorov som si so zaujmom precital.
Podla mna, sucast procesu je vsetko co robim, aby som mal fotku na papieri - to zahrna cinnost pred fotenim, pocas fotenia, po foteni az po okamih zhotovenia fotografie. V mojom chapani aj predproces je sucast postprocesu, ked si raz dobre nastavim svetla, fotka ma predpoklad byt dobra. Ked si vyberiem fim s ISO 50, velmi sa zrna nemusim bat. Ked si ´upracem´ stebla, aby mi netrcali do zaberu vazky, tiez to veci prospeje. Atakdalej.
 
quintes
2010-11-05 17:15:47+01
príspevok od: lu_boss
...keby mal sformulovat otazku podla Tvojich predstav, odpoved by znela bud ano, alebo nie :-) Inak je to stale v rovine nazorov, predstav a rozneho chapania. A mne to nepride offtopic, vela nazorov som si so zaujmom precital.
Podla mna, sucast procesu je vsetko co robim, aby som mal fotku na papieri - to zahrna cinnost pred fotenim, pocas fotenia, po foteni az po okamih zhotovenia fotografie. V mojom chapani aj predproces je sucast postprocesu, ked si raz dobre nastavim svetla, fotka ma predpoklad byt dobra. Ked si vyberiem fim s ISO 50, velmi sa zrna nemusim bat. Ked si ´upracem´ stebla, aby mi netrcali do zaberu vazky, tiez to veci prospeje. Atakdalej.
chápem ťa, ale bavíme sa o post procese, čiže o úprave PO exponovaní. Inak s tebou plne súhlasím, vytvoriť fotografiu zahŕňa v sebe veľa vecí ktoré musí fotograf zvládnuť. Faktom však ostáva, že najdôležitejšie a prvotné je mať fotku najprv v hlave. Čiže určitú predstavu o zábere, a potom podriadiť tie procesy danej scéne či záberu. Potom je v podstate celý proces podriadený výsledku, ktorý buď vyjde alebo nie, záležiac od našich vedomostiach problematiky a skúsenostiach. Ak to fotograf vidí takto, pojem postproces, či tvoj predproces nemá zmysel rozoberať lebo je súčasťou fotografie.
 
Robert Simeg
2010-11-05 18:01:46+01
príspevok od: Palso
Tá fotka ma taký brutálny postprocess, že by si sa po...
a aky napriklad? Pokial to nie je montaz, tak okrem orezu,upravy farieb a mozno expozicie podla mna nie, tieto 3 veci by som brutalnym PP nenazyval.
 
conan7
2010-11-05 20:00:28+01
príspevok od: Robert Simeg
a aky napriklad? Pokial to nie je montaz, tak okrem orezu,upravy farieb a mozno expozicie podla mna nie, tieto 3 veci by som brutalnym PP nenazyval.
vieš čo napr? to že v zábere mohlo byť ovela viac stôp a ´bordelu´ na zemi. možno fotograf nechal len stopy človeka a stopy tučniaka, aby záber bol čistý.
to ma napadlo ako prvé, lebo ináč je to prostredie také sterilné, ale to pomáha tomu aby ti pozornosť neklzla inde :)
nemusí to byť pravda, len čisto teoreticky.
 
leto
2010-11-05 21:15:45+01
ty si tu zasa, alebo opäť :))
 
conan7
2010-11-05 21:35:19+01
príspevok od: leto
ty si tu zasa, alebo opäť :))
vždy :)))))))
 
Strana 6 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()