Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

aku knihu??

Baletacka
2010-11-06 17:12:11+01
Chcem sa spytat, aku knihu by ste mi doporucili. Chcela by som sa nieco naucit o portretoch, spravit si doma amatersky atelier aby som mala kde trenovat, len neviem este co a ako. napr.Eliot Siegel - Naučte se fotografovat kreativně / portrét v interiéru i exteriéru??? co mysliste? dakujem za pomoc:)
 
quintes
2010-11-06 17:16:45+01
veľkú a hrubú
 
Baletacka
2010-11-06 17:17:31+01
dakujem :D
 
upir13
- moderator
2010-11-06 17:46:49+01
kniha ti nepomoze... urob si domaci atelier, zavolaj vsetky baby, kt poznas a postupne ich fot a skusaj. Zaregistruj sa na nejakom webe ako fotopatracka.cz, postahuj fotky a zo zaciatku ich napodobnuj, neskor idem ber ako inspiraciu. Mozes to 1000 krat precitat, ale ako nahle to cvaknes sam, tak to lepsie pochopis
 
IceDive1
2010-11-06 19:39:12+01
príspevok od: upir13
kniha ti nepomoze... urob si domaci atelier, zavolaj vsetky baby, kt poznas a postupne ich fot a skusaj. Zaregistruj sa na nejakom webe ako fotopatracka.cz, postahuj fotky a zo zaciatku ich napodobnuj, neskor idem ber ako inspiraciu. Mozes to 1000 krat precitat, ale ako nahle to cvaknes sam, tak to lepsie pochopis
S textom za tymi troma bodkami suhlasim ale nemyslis ze by jej kniha mohla pomoct ako a z coho si ten atelier ma spravit?
 
Kveto
2010-11-06 21:51:07+01
Nuž možno by bolo dobre pred takouto otázkou pridať pár vlastných fotiek aby bolo jasné čo ti máme poradiť. 5ako odhadnúť tvoju remeselnú úroveň ked nevidieť ako fotíš teraz a čo sa potrebuješ učiť.
 
upir13
- moderator
2010-11-06 23:25:51+01
príspevok od: IceDive1
S textom za tymi troma bodkami suhlasim ale nemyslis ze by jej kniha mohla pomoct ako a z coho si ten atelier ma spravit?
kedze spomenul knihu naucte sa fotit kreativne atd, tak pravdepodobne s fotenim portretov resp hocicoho zacina. tuna nepotrebuje knihu, bo vsetky tie veci su na nete (fotoroman.cz a xzy dialsich). Je zbytocnost kupovat knihu a vyhadzovat za nu 20 a viac eur, ked je to vsetko na nete (pouzi uja googla).
V knihe si precitas zaklady, kt ta napadnu aj sameho. Najdolezitejsie je vela vela fotit. Nahadzat sem alebo na iny portal najlepsie fotky ber photoshopu a poprosit ludi aby ti poradili.
Dalej ti mozem odporucit sledovat workshopy. V lete robili chalani z megafoto.sk zadarmo workshop na magio plazi a vysvetlovali tam na modelkach ako fotit portrety s bleskom/odraskami/svetlami alebo kombinaciami.
Je cely kopec tychto moznosti, len to treba sledovat.
Posledna a asi najucinnejsia vec je, dohodnut sa s niekym, kt foti v atelieri aby si mu mohol asistovat. Idealne mu dones aj modelku, kedze niektore modelky nechcu mat nikoho navyse na foteni. Tuna si prachticky kuknes ako sa foti, nieco mozes okukat a potom sam vyskusat. Ale kupovat knihu je ti na nic.
Osobne som dostal niekolko desiatok knih od 500 modelingovych poz, cez fotime svadbu, portret, reklamu, book az po retusovanie fotiek. A popravde ti poviem, ze som tam nasiel zopar pouzitelnych veci, kt som vyskusal. Ale ovela viacej mi dala jadnodnova asistencia pri foteni u suseda ako vsetky tie knizky dokopy.

Pokial doneses modelku, tak mozme ist nieco fotit aj ked niesom profik.
 
IceDive1
2010-11-07 00:29:01+01
No asi som divny ale predtym ako som si pred 14 rokmi kupil zrkadlovku kupil som si knihu. A mozem povedat ze naucil som sa z nej kopec uzitocnych veci,
Nechcem tym povedat ze tebou spomenute sposoby vzdelavania su zle len si myslim ze kniha je aspon u mna na rovnakom stupienku ako web, workshop a spol.
A dik za ponuku na spolocneho fotenia ale ja si len tak cvakam svoju rodinku, pripadne dovolenku ak sa zadari. :)
 
PeCh
2010-11-07 09:13:13+01
Najprv manuál k foťáku, potom fotiť, popritom môžeš čítať fotoroman.cz (prípadne kniha ´Mistrovství práce s DSLR´ - je to to isté :) a stále fotiť a fotiť a hľadať inšpiráciu v iných fotkách a popritom hocijaké knihy (ale to je podružné). Hlavne fotiť :).
 
PeCh
2010-11-07 09:17:47+01
Nesúhlasím s tým, že je zbytočnosť vyhadzovať peniaze za knihy, keď si ich môžeš prečítať na webe.

Fotoroman.cz som si prečítal na webe a následne som si kúpil aj knihu. Práve pre to, že samotná kniha je niečo ako malé umelecké dielo. Neurobí ma síce majstrom fotografom, ale čítať ju je potešenie a je to oveľa lepšie ako čítať a vidieť to isté na webe.
 
upir13
- moderator
2010-11-07 10:21:59+01
Knihu od Romana mam aj ja. Je sice velmi pekne spracovana, ale vacsina clankov je na nete a obrazky tiez. Pre studenta je 20 eur za knihu celkom velka polozka a pokial je 90% obsahu na internete, tak je zbytocne ju kupovat (aspon z mojho studentskeho pohladu).
 
mipro
2010-11-23 17:46:17+01
Knihy odporucam. Sice je pravda ze aj ja najprv najdem v pdf. Precitam a ked zistim ze naozaj mi ta kniha nieco dava a da s k nej vracat tak ju kupim. Ale pravda je taka ze vela knih ostane len pdfkami. A tak ked je dlha chvilka tak ci uz iPhon nalistuje alebo notasek ocka sa potesia. Kazdopadne bez fotenia v terene ti je kazda kniha nanic. Prax je prax.
 
tomis.ales
2010-11-25 14:08:30+01
Urcite si kup nejaku tu knihu. Najprv precitas a potom hned vyskusas. Lepsie ako na tie vsetky figle prichadzat sama. Ale je pravda ze tona teorie nie je nic oproti gramu praxe.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()