Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Rusky photoshop 20rokov pred PS

miki33
2010-11-09 11:49:02+01
(dufam ze to tu este nebolo), Ako rusky bratia upravovali fotky vo "photoshope": http://www.youtube.com/watch?v=5_CTdNn_wbU
 
thrash
2010-12-23 22:54:47+01
parada.. polvicu tych uprav neviem spravit ja v modernom programe joj rusi su rusi
 
Daniel.U
2010-12-23 23:06:53+01
urcite mali aj skalibrovany monitor
 
Plyšiak
2010-12-23 23:38:54+01
In Soviet Russia Photoshop retouch you.
 
psykora2
2010-12-23 23:39:37+01
no a amici podobne funkcie vymysleli az teraz v CS5 (patch-match), ale to urcite im poradili emigrovani rusi
 
jake
2010-12-24 09:28:54+01
Rusi mali vzdy problem s hardware a preto museli mat spickove programy a este lepsich programatarov
Inac software mali vzdy o 2 generacie lepsi nez Amici
 
Filip Bucher
2010-12-24 09:33:52+01
rusi nevyvijali ale kopirovali a toto bola podla mna skor propaganda... s dobrej fotky urobili zlu a potom spravili pekne videjko ze to akoze vedia opravit...
 
Laco62
2010-12-24 09:35:54+01
úžasné
 
ywen
2010-12-24 10:07:26+01
A nevymysleli nahodou mys inzinieri macintosha ? Ale bez srandy, rusi boli vo vyskume a vyvoji podla mna fakt dobri. Hlavne vo vojenskej sfere..
 
Filip Bucher
2010-12-24 10:24:20+01
Co sa tyka vyskumu a vyvoja mikroprocesorov, a vobec celkovo pc tecniky, tak to bolo zalozene na vyskume typu... ukradli PC so zapadu rozobrali studovali a snazili sa vyrobyt podobnu kopiju.

Podobne to fungovalo aj v armade, tanky, lietadla, bombardery....
Akurat AK47 sa panovy Kalasnikovovy vydaril. alebo 58 unas ta narozdiel od hociakej americkej zbrane dokaze vypalit aj komplet zaliata bahnom, vodov, a spolahlivo funguje aj vo velkych mrazoch.
Ale inak veci co navrhli od zakladu rusi sami moc teda neni.
 
Paulie
2010-12-24 10:50:46+01
príspevok od: ywen
A nevymysleli nahodou mys inzinieri macintosha ? Ale bez srandy, rusi boli vo vyskume a vyvoji podla mna fakt dobri. Hlavne vo vojenskej sfere..
Nie, myš nevymysleli inžinieri macintosha, prvá myš bola zbúchaná koncom 60. rokov, ako prvý sa distribúcie chytil Xerox, Macintosh až neskôr v 80.-tych rokoch.
 
ywen
2010-12-24 10:57:04+01
je to uz trochu off topic ale rusov by som nepodcenoval. Skor na zapade ( USA ) posobili ruski vedci ktorych americania dobre platili za vyskumy a napady. Rusi boli svojho casu dobri..Problem bol len v tom ze to robili pre maticku Rus a pre dobry pocit vlady nad nimi. A vynalezca Kalasnikova dostal za samopal 2kg hviezdiciek ako vyznamenania a zivot v jednoizbovom slabo vykurenom byte. Keby bol na zapade a tam vynajde ten samopal tak je jeden z najbohacich ludi na tejto modrej planete.
 
TTL
2010-12-24 11:37:20+01
Hej, dobyr find (aj video aj postarsia tema).

Ale toto sa mi nechce velmi verit. Viem sice, ze Sovieti boli velmi dobri v manipulacii fotografii (retus neziaducich osob, zaludnenie prazdneho namestia...), ale nechce sa mi velmi verit, zeby toto dokazali robit pocitace, ktore este ukladaju udaje na magneticke pasky. A to vytahovanie detailov... To proste potrebuje nie len vykon, ale operacnu pamat, to sa proste neda oklamat. V tej dobe mali pocitace taky vykon, ako dnesne digitalne hodinky.

Jedine zeby to bol nejaky jednoucelovy specializovany pocitac, ale aj tak mam potom pochybnosti ohladom rozlisenia toho bubnoveho skenera.
 
atlantel
2010-12-24 12:09:04+01
TTl: no tak to video nie je uplne scstne. Podla toho na tom rotacnom skenery zhotovili digi kopiu s pomerne hrubym rastrom, ktory nemusel mat az tak velke naroky na data. Tu vidis cely proces zostrihany ale v skutocnosti ta praca na jednej fotke mohla trvat hodiny. Scan, ukladanie dat, selekcia , retus a tlac. Ak sa to robilo vo vyskumakoch kde boli dostupne \"salove pocitace\" nie je dovod tomu neverit.
 
thrash
2010-12-24 12:19:53+01
príspevok od: Filip Bucher
rusi nevyvijali ale kopirovali a toto bola podla mna skor propaganda... s dobrej fotky urobili zlu a potom spravili pekne videjko ze to akoze vedia opravit...
to by som dvakrat netvrdil..
 
Filip Bucher
2010-12-24 12:42:03+01
príspevok od: thrash
to by som dvakrat netvrdil..
ok berem spat netvrdim ze to tak je ale je to mozne
 
javelin
2010-12-24 13:14:48+01
príspevok od: TTL
Hej, dobyr find (aj video aj postarsia tema).

Ale toto sa mi nechce velmi verit. Viem sice, ze Sovieti boli velmi dobri v manipulacii fotografii (retus neziaducich osob, zaludnenie prazdneho namestia...), ale nechce sa mi velmi verit, zeby toto dokazali robit pocitace, ktore este ukladaju udaje na magneticke pasky. A to vytahovanie detailov... To proste potrebuje nie len vykon, ale operacnu pamat, to sa proste neda oklamat. V tej dobe mali pocitace taky vykon, ako dnesne digitalne hodinky.

Jedine zeby to bol nejaky jednoucelovy specializovany pocitac, ale aj tak mam potom pochybnosti ohladom rozlisenia toho bubnoveho skenera.
Pravdepodobne poznali aj trojrozmernú priestorovú projekciu , nakolko v r.1987 som sa nedokázal pretlačiť cez preplnenú Krásnuju Plošaď v deň Pabjédy.....Inak bolo tam slnečno a nad Šeremetevom búrka....
 
lu_boss
2010-12-24 13:23:18+01
Hmm. Trosku od veci, ale neda mi - vyskum a vyvoj sa \"kradne\" krizom-krazom. Ked na niecom niekto pracuje a okrem neho na tom robia este traja na svete, casto staci ziskat malickost na inspiraciu. Historku, ako sa japonsky inzinier valal pod tatrovkou a cumel na napravy pozna asi kazdy. Za sociku ZSSR disponovalo najvacsim poctom inzinierov na svete. Tak je asi dost odvaha tvrdit, ze vsetko ukradli. Vyvoj hoci napriklad svojich stihaciek maju potom od koho ? Amici maju rakety ako pozostatok vyvoja v nacistickom Nemecku. Vycita im to niekto ? Aj ked je jasne, ze Werner von Braun by cely vyvoj tiez nedotiahol bez hlav v USA.
A k tej foto balsoj masine - aj napriek tomu ze rusi radi propagandisticky prifarbuju - toto im zeriem. V manipulaciami s fotkami maju enormne skusenosti
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()