Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Push proces

hato
hato 2010-11-09 17:57:08+01
chcel by som vedieť o koľko minút mám predlžiť vyvolávanie ak film ISO 100 naexponujem ako ISO 400
 
ericek174
2012-09-19 22:56:37+02
príspevok od: keko
Pocuj, asi budes mat problemy so zakladnymi fotografickymi dovednostami. Dovod, preco si chcel podexponovat film nepozname, ale ak si minuskoval, tak si vlastne exponoval ako na 200-ku, nie 50-ku. To je asi prva vec, co si treba uvedomit.
Druhu vec a na to vezmi jed, ak prexponujes film o 1 clonove cislo - teda vraciam sa k povodnej otazke, vyvolavaj podla predpisu a nic neries, nic sa nestane. 1 az 3 expozcne stupne moderne cb filmy zvaldaju uspokojivivo.
Dalsia vec je, ze treba zo zaciatku menej experimentovat a pouzivat standartne vyvojky - od ilfordu ID 11. Microfen je pre ludi, co nekladu podobne otazky. Vacsibna kombinacii fil - vyvojka - sposob exponovania - sposob vyvolavania je otazka skusenosti, teda nie jedneho, alebo prveho filmu. Teda fotenie na cb filmy nie je iba si to tak vyskusat. Na to je B&W mod v digitalnom aparete.
Vyvolavacie casy najdes tu:
http://www.digitaltruth.com/devchart.php?Film=&Developer=HC-110&mdc=Search
Tak vela zdaru a vyskusaj to, nebehaj okolo toho ako macka okolo horucej kase
nieje to prvý film, ani druhý, ale je prvý ktorý som to exponoval ináč ako je napísané na krabičke a neskoro prišiel na to že sa nepíše čas pri vývojke a citlivosti (v tej tabuľke). To že microphen je pre zdatneších v tejto disciplíne mi nikto nepovedal a teda som to nevedel.

Exponoval som to ako 50, ale s tou stupnicou som to blbo vysvetlil a teda ste to asi aj zle pochopili, ospravedlňujem sa, moja chyba. Na obrázku je vyznačené akú stupnicu som myslel. A bolo to posunuté o jednu paličku doľava. Funguje to rovnako ako pri digitáloch.

A dôvod prečo som podexponoval film bol ten pretože ho chcem porovnať s PANF, a z nejakých dôvodov ma to ťahá exponovať na citlivosť nižšiu ako mi ponúka digitál.

A keď sa to tak vezme tak toto nieje prvý experiment, najväčší experiment bolo nafotiť prvý čb film na Zenit potom čo ste s každej strany počúvali že to strašne trhá filmy, má to mizernú kvalitu...potom ho vyvolať a ten super pocit že som to urobil takmer sám, myslím že to bol najväčší experiment.
 
transporti686
2012-09-19 23:09:54+02
príspevok od: ericek174
nieje to prvý film, ani druhý, ale je prvý ktorý som to exponoval ináč ako je napísané na krabičke a neskoro prišiel na to že sa nepíše čas pri vývojke a citlivosti (v tej tabuľke). To že microphen je pre zdatneších v tejto disciplíne mi nikto nepovedal a teda som to nevedel.

Exponoval som to ako 50, ale s tou stupnicou som to blbo vysvetlil a teda ste to asi aj zle pochopili, ospravedlňujem sa, moja chyba. Na obrázku je vyznačené akú stupnicu som myslel. A bolo to posunuté o jednu paličku doľava. Funguje to rovnako ako pri digitáloch.

A dôvod prečo som podexponoval film bol ten pretože ho chcem porovnať s PANF, a z nejakých dôvodov ma to ťahá exponovať na citlivosť nižšiu ako mi ponúka digitál.

A keď sa to tak vezme tak toto nieje prvý experiment, najväčší experiment bolo nafotiť prvý čb film na Zenit potom čo ste s každej strany počúvali že to strašne trhá filmy, má to mizernú kvalitu...potom ho vyvolať a ten super pocit že som to urobil takmer sám, myslím že to bol najväčší experiment.
mne už je jasné, čo si urobil, ale je to jednoduchá matika, ak máš nastavený základ merania na ISO 50 a posunieš o -1, tak je to o -1EV a film si exponoval ako ISO 100, ak by si posunul o +1 čo je +1EV tak by si exponoval ako ISO 25, to musíš ty vedieť, ako si to mal nastavené a kam si to hýbal

ja keď fotím na filmy ISO 100, tak už meriam pri ISO 50 a na tej tvojej stupnici vlastne idem na nulu, čiže stále ako keby som bol ISO 50 a voči nameranej hodnote už nerobím korekciu, ja potom iba mením čas expozície podľa toho do ktorej zóny chcem priradiť meranú časť scény lebo meriam bodovo, ale to nemám nič spoločné so zmenou ISO ale so správnou expozíciou

to ISO 50 tam ale mám preto lebo viem, že po nafotení to vyvolám v perceptole
keby som volal v ID-11 tak exponujem ako ISO 100

ID-11 využije celých ISO 100, Perceptol nevie tak dobre využívať ISO 100 a potrebuje preexponovať alebo sa to bežne doporučuje pre dobrý výsledok.
 
keko
2012-09-19 23:36:51+02
príspevok od: ericek174
nieje to prvý film, ani druhý, ale je prvý ktorý som to exponoval ináč ako je napísané na krabičke a neskoro prišiel na to že sa nepíše čas pri vývojke a citlivosti (v tej tabuľke). To že microphen je pre zdatneších v tejto disciplíne mi nikto nepovedal a teda som to nevedel.

Exponoval som to ako 50, ale s tou stupnicou som to blbo vysvetlil a teda ste to asi aj zle pochopili, ospravedlňujem sa, moja chyba. Na obrázku je vyznačené akú stupnicu som myslel. A bolo to posunuté o jednu paličku doľava. Funguje to rovnako ako pri digitáloch.

A dôvod prečo som podexponoval film bol ten pretože ho chcem porovnať s PANF, a z nejakých dôvodov ma to ťahá exponovať na citlivosť nižšiu ako mi ponúka digitál.

A keď sa to tak vezme tak toto nieje prvý experiment, najväčší experiment bolo nafotiť prvý čb film na Zenit potom čo ste s každej strany počúvali že to strašne trhá filmy, má to mizernú kvalitu...potom ho vyvolať a ten super pocit že som to urobil takmer sám, myslím že to bol najväčší experiment.
Ja be okuliarov nevidim na ten maly obrazok ... Takze ani tak neviem, co si vlastne urobil. Treba si iba uvedomit tu cinnost a ak to nejde do palice, 100x vyskusat. Teda si minisoval? Lebo ak ano, tak si ho podexponovaval. A este som tam zachytil nejaku logicku chybu - ziadne 0,1 EV. Ale cele jedno EV je rozdiel medzi zdvojnasobenim/zpolovicnenim ISO, alebo posunutim clony o jedenu hodnotu clonoveho radu, alebo zmensenim/zvacsenim cisla v menovateli casu na polovicu/dvojnasobok...
Tu nejde o prvy film ako taky, tu ide o prvy film Delta 100 takto exponovany. K nejakemu objektivnemu zhodnoteniu by som tak odhadol mozno 5 az 10 filmov ...
Ale go-on
 
panpriatel
2012-09-20 00:27:04+02
príspevok od: ericek174
nieje to prvý film, ani druhý, ale je prvý ktorý som to exponoval ináč ako je napísané na krabičke a neskoro prišiel na to že sa nepíše čas pri vývojke a citlivosti (v tej tabuľke). To že microphen je pre zdatneších v tejto disciplíne mi nikto nepovedal a teda som to nevedel.

Exponoval som to ako 50, ale s tou stupnicou som to blbo vysvetlil a teda ste to asi aj zle pochopili, ospravedlňujem sa, moja chyba. Na obrázku je vyznačené akú stupnicu som myslel. A bolo to posunuté o jednu paličku doľava. Funguje to rovnako ako pri digitáloch.

A dôvod prečo som podexponoval film bol ten pretože ho chcem porovnať s PANF, a z nejakých dôvodov ma to ťahá exponovať na citlivosť nižšiu ako mi ponúka digitál.

A keď sa to tak vezme tak toto nieje prvý experiment, najväčší experiment bolo nafotiť prvý čb film na Zenit potom čo ste s každej strany počúvali že to strašne trhá filmy, má to mizernú kvalitu...potom ho vyvolať a ten super pocit že som to urobil takmer sám, myslím že to bol najväčší experiment.
exponoval si ako iso 50 a potom si podexponoval o jednu clonu to znamena ako 100.
jedna palicka do lava je -1. to znamena podexponoat.
v kazdom pripade nevymyslaj ale konaj.
nenechaj sa odradit ale fot a vyvolavaj. skusaj veci sam. inak sa nenaucis.
kukni sem. to ti pomoze:
http://www.temnakomora.cz/topic/9445-povinna-prvni-cetba/
(postahuj odkazy na knihy)
http://www.fotoreporter.cz/report/239-jak-vyvolat-film-nazvetsovat-fotografie.html
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()