Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

NIKON D90 Problem z ostrenim

Milano1
Milano1 2010-11-11 18:00:40+01
Mam problem zo zaostrenim tvare cloveka pri foteni,skusal som menit objektivy..Nikor 50mm,Nikor 18-105,SIGMA 18-50.....SIGMU som bol dnes nastavit v servise a hned potom som ju vyskusal,napisem presny postup co si myslim ze je bezny pri foteni....Zasotrim na tvar dorovnam,alebo zakomponujem a cvaknem,fotka ma vzdy problem ze nieje ostra tvar aj ked som zaostril na oci,skusal som fotit na f8 1/320 zo stredovym zaostrovacim bodom ale aj tak ze som bod presunul na tvar a cvakol som....vysledok ten isty,tvar neostra,vzdy je ostrejsia cast cloveka niekde dole na prsiach a tak...Fotil som na AF-S
 
pufko
2010-11-18 11:46:53+01
V prípade objektívov s HSM , kedy ostrenie ovláda motor v objektíve , dáva príkazy samotné telo, motor objektívu poslúcha iba príkazy tela , samotný objektív vôbec nevie či je zaostrené alebo nie , lebo AF modul má iba telo.
 
illusion
2010-11-18 13:00:15+01
pripada mi to tak, ze sa tu hlada dovod, preco do servisu neist ...

riesenie je jednoduche, odniest zle ostriacu kombinaciu tela so sklom do servisu do Viedne alebo do Prahy, aby to nastavili. presiel tyzden od zalozenia temy a nebolo skusene ani ostrenie s LiveView. Je to riesitelny problem, treba ho len naozaj chciet vyriesit.

druha moznost je sa s tym jednoducho zmierit
 
_PK_
2010-11-18 14:11:36+01
Precital som to tu cele, ale nikde som nenasiel informaciu, ktora je pre autora asi najdolezitejsia. Chyba zaostrenia (front focus a back focus) su sposobene kombinaciou telo/objektiv. Je mozne, ze ta sigma bude dobre ostrit na nejakom fotoaparate a ze iny objektiv bude dobre ostrit na tvojej D90. Preto sa aj do vyssich tried dava moznost korekcie pre kazdy objektiv zvlast. http://www.lensrentals.com/news/2008.12.22/this-lens-is-soft-and-other-myths
 
Milano1
2010-11-19 19:10:51+01
príspevok od: murkom
Neviem, ci nevies citat, ale uz som ti pisal, ze to moze zalezat od ohniskovej vzdialenosti. Skusis si vyskusat ten Nikkor 18-105 na rovnakej ohniskovej vzdialenosti a porovnat to so Signou. FF/FB moze byt len na urcitych ohniskovych vzdialenostiach. Nechapem inak, naco tu stale vypisujes. Bolo ti jasne povedane, ze to daj do servisu a tym nemyslim ku idiotom.
No len tak na okraj nechapem tvoj agresivny pristup akoze neviem citat a podobne........Akoze kto si ty,ak sa mozem opytat....Ak si nervozny s toho ze sem pisem tak naco to citas....
 
Milano1
2010-11-19 19:17:20+01
Ja som ale fotil na f8 a tvar bola dost neostra oproti obleceniu asi 5cm pod bradou,tak ma napada ako vlastne fotit cloveka celu postavu tak aby bola ostra aj tvar,mam ostrit manualne....Pozeral som veci okolo roviny ostrosti a podobne ale nikde som nenasiel to ze ako spravne fotit....
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()