Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

odpálenie zábleskov na druhú lamelu

Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-11-13 19:11:26+01
Ahojte, potrebujem poradiť ako nastaviť na Canon EOS 5D makr II, aby mi odpálilo zábleskové svetlá (nie systémový blesk) na druhú lamelu. Na odpálenie svetiel používam rádiový odpalovač od Fomei TR-10D. Pri systémovom blesku nastavým odpálenie na druhú lamelu v menu fotoaparátu Ovládaní blesku Speedlite, ale keď mám nasadený rádiový odpalovač, tak mi fotoaparát pri pokuse dostať sa do menu vyhlási chybu: "Toto menu nelze zobrazit. Nekompatibilní blesk nebo je vypnuté napájení blesku.", prípadne ako inak ešte odpáliť tieto svetlá na druhú lamelu. Napadlo ma, použiť na to systémový blesk, vypnúť na ňom hlavný záblesk a u zábleskových svetiel nastaviť odpálenie na fotobunku. Ale bojím sa, že napr. vonku by s tým mohol byť problém. Za každú radu ďakujem.
 
bear
- moderator
2010-11-13 19:26:21+01
Asi nie je ina cesta, ako pouzit ako odpalovac systemovy blesk. Ak by si systemovy bleskom v exterieri neodpaloval dalsie blesky a chcel by si ich odpalit radiovo, mozes radiovy odpalovac napojit na sync konektor na 580ex.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-11-14 09:01:16+01
príspevok od: bear
Asi nie je ina cesta, ako pouzit ako odpalovac systemovy blesk. Ak by si systemovy bleskom v exterieri neodpaloval dalsie blesky a chcel by si ich odpalit radiovo, mozes radiovy odpalovac napojit na sync konektor na 580ex.
vidíš to ma nenapadlo, napojiť to na sync konektor. ďakujem.
 
haplo602
2010-11-14 11:48:27+01
u Canonu zabudni. tam je to vlastnost blesku a nie fotaku ... takze bez Canon blezku priamo v hot-shoe/na kabli to nespravis.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()