Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ako spraviť takúto foto?

jan.zitniak
jan.zitniak 2010-11-21 15:33:24+01
Zaujímali by ma Vaše skúsenosti ako spraviť takúto fotografiu: http://www.vivo.sk/photo/196500/J Viem, že je urobená v protisvetle, ale bol tam použitý nejaký filter? Alebo hlbší postproces? Resp. nejaký tip a trik :) od vás skúsenejších...
 
jan.zitniak
2010-11-21 20:46:03+01
príspevok od: pavel
Pevný objektív s dobrým bokehom, odrazná doska, možno bol použitý blesk s difuzérom, fotené do Rawu, upravená biela, glamour pleti, alebo iný postup v postprocesingu... napr. tento: http://tomatito.sk/typi-triky/moj-sposob-doostrovania/ dosaturovanie ...
Dik za Tvoje tipy
 
Budy
2010-12-13 01:18:10+01
príspevok od: jan.zitniak
Dakujem vsetkym za odpovede, aj za tie zachodove :-). Opat ma to posunulo dalej ... (myslim aj to, ze ako na zachode ;-)
Mozes sa na to popripade skusit opytat i priamo autora, uzivatel \"matokmet\"
 
IceDive1
2010-12-13 07:57:31+01
Jo a popri tom vsetko ako tu uz bolo spomenute ti moze pomoct zaklinadlo \"Knoll light factory\"
 
fair_play
2014-01-13 19:38:42+01
chcem Vás poprosiť, kto mi viete poradiť ako spraviť takúto fotku aj ten kruhový efekt na pozadí:
či blesk (ak stači na pozadie SB700) smerom ku mne alebo na plátno a neviem koľkými bleskami to môže byť nasvietené. Tipujem že 1 softbox zľava a 1 zprava. Alebo je to beauty dish, či niečim iným?
Ďakujem.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-01-13 19:53:37+01
príspevok od: fair_play
chcem Vás poprosiť, kto mi viete poradiť ako spraviť takúto fotku aj ten kruhový efekt na pozadí:
či blesk (ak stači na pozadie SB700) smerom ku mne alebo na plátno a neviem koľkými bleskami to môže byť nasvietené. Tipujem že 1 softbox zľava a 1 zprava. Alebo je to beauty dish, či niečim iným?
Ďakujem.
tri svetlá, jedno z lava na modelku, jedno z prava (na tejto foto je pravé svetlo z hora) na modelku a jedno na pozadie. kruh na pozadí sa dá vykresliť rôzne napr. reflektorom
 
fair_play
2014-01-13 20:09:09+01
príspevok od: Martin Brojo
tri svetlá, jedno z lava na modelku, jedno z prava (na tejto foto je pravé svetlo z hora) na modelku a jedno na pozadie. kruh na pozadí sa dá vykresliť rôzne napr. reflektorom
Vďaka za reakciu. Reflektor - t.j. len zábleskové svetlo s "hrncom"?
A aký typ svetiel ak sa ešte môžem opýtať. Chcem kúpiť nejaký základ do štúdia ale nemám toľko peňazí aby som kúpil aj softboxy, aj dáždniky, voštiny a pod. Chcem sa trafiť do konkrétneho príslušenstva na portret a akt so siluetou tela.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-01-13 20:58:56+01
príspevok od: fair_play
Vďaka za reakciu. Reflektor - t.j. len zábleskové svetlo s "hrncom"?
A aký typ svetiel ak sa ešte môžem opýtať. Chcem kúpiť nejaký základ do štúdia ale nemám toľko peňazí aby som kúpil aj softboxy, aj dáždniky, voštiny a pod. Chcem sa trafiť do konkrétneho príslušenstva na portret a akt so siluetou tela.
Aký typ svetiel by si chcel poradiť? Nerozumiem celkom tejto otázke. Reflektor je len svetlo s hrncom, ale to je len príklad ide to aj inak, napr spot reflektorom - záleží od situácie. Ak chceš základ kúp svetlá a ktomu dáždniky (sú lacné) a dá sa s tým na začiatok pekne pohrať. Na siluetu ale bude potrebovať strip boxy, čím vyššie tým lepšie (ak chceš svietiť celú postavu). Na portrét bohato stačia dáždniky (aspoň na začiatok).
 
fair_play
2014-01-13 21:14:48+01
príspevok od: Martin Brojo
Aký typ svetiel by si chcel poradiť? Nerozumiem celkom tejto otázke. Reflektor je len svetlo s hrncom, ale to je len príklad ide to aj inak, napr spot reflektorom - záleží od situácie. Ak chceš základ kúp svetlá a ktomu dáždniky (sú lacné) a dá sa s tým na začiatok pekne pohrať. Na siluetu ale bude potrebovať strip boxy, čím vyššie tým lepšie (ak chceš svietiť celú postavu). Na portrét bohato stačia dáždniky (aspoň na začiatok).
áno, to som chcel vedieť - na siluetu stripbox. Vďaka
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()