Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Problem s importom fotiek v Lightroom 3

yanny
2010-11-28 23:35:23+01
Mam problem pri importe fotiek do LR3, skusil som aj vyguglit, ale nic som nenasiel, Ked som dnes chcel importovat foto z dneska a vcerajska , zaklikol som moznost " into subfolder " nazval som to Test( na pravej strane okna) ukazalo mi aj taku strukturu , ako to bude vyzerat-bol tom folder Test, ktory mal 2 subfoldery- vcerajsi a dnesny datum, odklikol som import a neskor, ked som to pozrel ako to vyzera v navigatore na lavej strane okna, tak mi to naimportovalo podla datumov a nie do foldra Test ako som chcel. Najlepsie na tom je ked si to pozriem vo Finder, tak tam ta povodna struktura je zachovana. Dost ma to vytaca, lebo by som to mal rad dobre zorganizovane. Nevie niekto poradit ako na to?? dik
 
staleusmiaty
2010-11-28 23:47:28+01
Funguje to presne ako píšeš a je to tak správne, aj keď sa to môže zdať nelogické.
Do katalógu sa naimportujú len podadresáre bez rodičovského adresára, ktorý si dal vytvoriť. Na filesystéme to je ale tak, ako to vidíš pri importe.
 
yanny
2010-11-29 00:06:59+01
Ved to, podla mna je to nelogicke, naco tam ta moznost vobec je?
Takzenapr z dovolenky mam foto z viacerych dni a chcel by som to pridat pod jeden folder Dovolenka XY, bude to rozhadzane podla datumov.
Ako to riesis ty?
 
staleusmiaty
2010-11-29 00:19:15+01
No ja túto voľbu vytvorenia rodičovského adresára pri importe nepoužívam. Presuny do podadresárov riešim až po naimportovaní v rámci LR.
 
yanny
2010-11-29 00:27:11+01
príspevok od: staleusmiaty
No ja túto voľbu vytvorenia rodičovského adresára pri importe nepoužívam. Presuny do podadresárov riešim až po naimportovaní v rámci LR.
Takze teoreticky tvojim sposobom by som mohol dosiahnut to co chcem ja, cize naimportovat podla datumov a po importe si popresuvat v LR3 podla uvazenie a malo by sa to zobrazit aj v filesysteme.
Rad by som chcel vidiet rovnaku organizaciu aj v LR3 a v filesysteme. Ako sa to najjednoduchsie spravi?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-11-29 08:25:47+01
RIesenim je vytvaranie kolekcii a nie babranie sa s adresarovou strukturov. Kup si knuhu Lightroom 2 od Matta Evninga, ten tam popisuje podrobne filozofiu tvorby a spravy fotoarchivu. U takto komplexneho programu z vlastnou filozofiou odporcam najrv studovat a az potom pouzivat.
 
staleusmiaty
2010-11-29 10:56:44+01
Áno, ja to robím zhruba ako píšeš. Pridávanie adresárov a presúvanie medzi nimi, ak to robíš v LR, sa reflektuje aj na filesystém.
 
staleusmiaty
2010-11-29 10:56:44+01
[reply0=yanny]Takze teoreticky tvojim sposobom by som mohol dosiahnut to co chcem ja, cize naimportovat podla datumov a po importe si popresuvat v LR3 podla uvazenie a malo by sa to zobrazit aj v filesysteme.
Rad by som chcel vidiet rovnaku organizaciu aj v LR3 a v filesysteme. Ako sa to najjednoduchsie spravi?[/reply0]Áno, ja to robím zhruba ako píšeš. Pridávanie adresárov a presúvanie medzi nimi, ak to robíš v LR, sa reflektuje aj na filesystém.
 
staleusmiaty
2010-11-29 10:56:44+01
Áno, ja to robím zhruba ako píšeš. Pridávanie adresárov a presúvanie medzi nimi, ak to robíš v LR, sa reflektuje aj na filesystém.
 
yanny
2010-11-29 11:06:59+01
[reply0=Karol Srnec]RIesenim je vytvaranie kolekcii a nie babranie sa s adresarovou strukturov. Kup si knuhu Lightroom 2 od Matta Evninga, ten tam popisuje podrobne filozofiu tvorby a spravy fotoarchivu. U takto komplexneho programu z vlastnou filozofiou odporcam najrv studovat a az potom pouzivat.[/reply0]dik karol, mam knihu od s. kelbyho, ale tam to nie az tak podrobne rozpisane. skusim teda toho eveninga.
 
yanny
2010-11-29 11:06:59+01
dik karol, mam knihu od s. kelbyho, ale tam to nie az tak podrobne rozpisane. skusim teda toho eveninga.
 
yanny
2010-11-29 11:06:59+01
príspevok od: Karol Srnec
RIesenim je vytvaranie kolekcii a nie babranie sa s adresarovou strukturov. Kup si knuhu Lightroom 2 od Matta Evninga, ten tam popisuje podrobne filozofiu tvorby a spravy fotoarchivu. U takto komplexneho programu z vlastnou filozofiou odporcam najrv studovat a az potom pouzivat.
dik karol, mam knihu od s. kelbyho, ale tam to nie az tak podrobne rozpisane. skusim teda toho eveninga.
 
yanny
2010-11-29 11:11:34+01
[reply0=staleusmiaty]Áno, ja to robím zhruba ako píšeš. Pridávanie adresárov a presúvanie medzi nimi, ak to robíš v LR, sa reflektuje aj na filesystém.[/reply0]vdaka richard. skusim sa s tym pohrat.
 
yanny
2010-11-29 11:11:34+01
príspevok od: staleusmiaty
Áno, ja to robím zhruba ako píšeš. Pridávanie adresárov a presúvanie medzi nimi, ak to robíš v LR, sa reflektuje aj na filesystém.
vdaka richard. skusim sa s tym pohrat.
 
yanny
2010-11-29 11:11:34+01
vdaka richard. skusim sa s tym pohrat.
 
tomis.ales
2010-11-29 12:14:22+01
Nakopirujem RAWy do adresara ktory chcem a dam import photos from disc. Este mam zaskrknute ze subory(xpm ci cosi take), v ktorych su ulozene informacie o nastaveniach sa ukladaju do toho isteho adresara. Vsetky tie ich library, collection a albumy mi strasne lezu na nervy. Jakmile presuniem RAWko do ineho adresara, LR ho uz nikdy nenajde(a to robim docela casto, preto tie xpm subory mam s RAWmi). Toto strasne v LR posrali, nie sme idioti aby sme si nevedeli zorganizovat fotky sami. Az na toto je to inak super program.
 
tomis.ales
2010-11-29 12:14:22+01
Nakopirujem RAWy do adresara ktory chcem a dam import photos from disc. Este mam zaskrknute ze subory(xpm ci cosi take), v ktorych su ulozene informacie o nastaveniach sa ukladaju do toho isteho adresara. Vsetky tie ich library, collection a albumy mi strasne lezu na nervy. Jakmile presuniem RAWko do ineho adresara, LR ho uz nikdy nenajde(a to robim docela casto, preto tie xpm subory mam s RAWmi). Toto strasne v LR posrali, nie sme idioti aby sme si nevedeli zorganizovat fotky sami. Az na toto je to inak super program.
 
tomis.ales
2010-11-29 12:14:22+01
Nakopirujem RAWy do adresara ktory chcem a dam import photos from disc. Este mam zaskrknute ze subory(xpm ci cosi take), v ktorych su ulozene informacie o nastaveniach sa ukladaju do toho isteho adresara. Vsetky tie ich library, collection a albumy mi strasne lezu na nervy. Jakmile presuniem RAWko do ineho adresara, LR ho uz nikdy nenajde(a to robim docela casto, preto tie xpm subory mam s RAWmi). Toto strasne v LR posrali, nie sme idioti aby sme si nevedeli zorganizovat fotky sami. Az na toto je to inak super program.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()